Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nr IMEI a dowód zakupu. Problem przy kupnie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jakubov

Jakubov
  • 4 postów
  • SkądGrudziądz, PL

Napisano 08 czerwca 2017 - 13:18

Witam,

 

mam problem z decyzją zakupu. Znalazłem dobrą ofertę na OLX z opisem:

Przedmiotem ogłoszenia jest telefon marki
IPhone 6S 64GB space grey.
Telefon jest w bardzo dobrym stanie wizualnym i technicznym.
Gwarancja autentyczności i oryginalności produktu.
Telefon prosty ladny nie pouszczerbiany nieporysowany.
Pelny komplet z dowodem zakupu.
Gwarancja jeszcze 5ms.
Bez simlocka.
Pozdrawiam serdecznie.

 

Są zdjęcia na których widać numer IMEI, więc wszedłem na stronę sprawdzającą nr IMEI i pokazało mi, że telefon już dawno jest po gwarancji, reszta się zgadzała. Nie był Refurbished ani naprawiany. Wygląda bardzo dobrze tylko nie zgadza mi się ta gwarancja. Poprosiłem o zdjęcie dowodu zakupu, otrzymałem zdjęcie faktury (sklep chyba CALL-ANT czy coś takiego) ze zgadzającym się numerem IMEI oraz datą zakupu 01.02.2017. 

 

i teraz pytanie czy te stronki z numerami IMEI mogą się mylić czy raczej ten telefon został odsprzedawny jako 'nowy', bo cena na fakturze to prawie 4000zł.



#2 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 czerwca 2017 - 13:30

Skoro faktura jest z firmy krzak to możliwe, że ta firma sprzedała ten telefon kolejny raz. Gwarancja Apple wygasła, więc teraz w razie problemów musiałbyś oddać telefon na reklamację do tej firmy krzak. Decyzja należy do Ciebie.


Użytkownik macsupport edytował ten post 08 czerwca 2017 - 13:30

Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#3 qb4hkm

qb4hkm
  • 529 postów

Napisano 08 czerwca 2017 - 13:31

Jeśli strona apple tak pokazuje to gwarancji nie ma chyba że przedstawisz fakturę od APR'a...



#4 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 08 czerwca 2017 - 13:42

A jaka data na tej fv ?

#5 Jakubov

Jakubov
  • 4 postów
  • SkądGrudziądz, PL

Napisano 08 czerwca 2017 - 15:44

A jaka data na tej fv ?

napisałem, 01.02.2017.

 

Skoro faktura jest z firmy krzak to możliwe, że ta firma sprzedała ten telefon kolejny raz. Gwarancja Apple wygasła, więc teraz w razie problemów musiałbyś oddać telefon na reklamację do tej firmy krzak. Decyzja należy do Ciebie.

Dzięki bardzo za odpowiedź, nie będę ryzykował bo z reguły wiem jak kończą się takie 'gwarancje'. 



#6 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 08 czerwca 2017 - 17:17

A skąd wiesz ze nie był odnawiany i naprawiany ? 64GB nie ma już w oficjalnej sprzedaży tylko leżaki magazynowe, kto by płacił 4000zl za 64gb jak za 1000mniej ma w 128gb w oficjalnej dystrybucji. Jaka cena tego cuda ?

#7 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 08 czerwca 2017 - 23:38

Ja bym nie kupował, za dużo rzeczy tutaj nie pasuje. 

 

1. Data na fakturze to luty tego roku, zarówno wtedy, jak i teraz iPhone'a 7 można było kupić za 3879 zł (128 GB). Kto kupowałby telefon z poprzedniej generacji, mniejszą pamięcią, za wyższą cenę?

2. Skoro data zakupu to 01.02.2017, to gwarancji Apple powinno zostać ponad 7 miesięcy, a nie 5 jak ogłoszeniu, które przytaczasz.

3. Wpisz sobie nazwę sklepu w Google, widzisz coś konkretnego? Nie?  No ja też nie znalazłem żadnej informacji. Skoro to firma krzak, to po cholerę Ci kłopoty? Tutaj na kilometr coś śmierdzi, więc w zapewnienia z opisu bym w ogóle nie wierzył...

 

Taki tip dla Ciebie, jeżeli to bardzo atrakcyjna cena, a nie chcesz wpakować się na minę, to poczekaj jeszcze 3 miesiące, po prezentacji nowej generacji iPhone'ów ceny 6S w normalnych sklepach spadną o kilka stówek. A jeżeli nie chcesz czekać, to kup refurba na Allegro. Jeżeli z polskiej dystrybucji to będziesz miał rok gwarancji o ile dobrze pamiętam. Osobiście wolałbym refurba od używki z niepewną przeszłością. Your call.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych