Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Stary iPad - który model kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 03 czerwca 2017 - 13:36

Cześć,

chcę kupić jakiegoś taniego iPada dla niespełna 2 letniego dziecka. Lubi oglądać bajki w czasie podróży. Miałem wcześniej taniego Androida, ale to tnie niemiłosiernie, a bateria to porażka.

Interesuje mnie coś do max 400 zł, bo wiadomo, ze w tym wieku o upadek sprzętu nie trudno. Macie jakieś propozycje jaki model wybrać? iPad 1 odpada bo jest za ciężki i to już jest zabytek bez wsparcia aplikacji. Zauważyłem, ze iPady mini podrożały względem cen z zeszłego roku... Czy ktorej z tych aukcji jest godna uwagi? Czy macie jakieś swoje sugestie?

http://allegro.pl/ip...6842662567.html


http://allegro.pl/ip...6842505739.html

 

  •  

 



#2 mrrawhead12

mrrawhead12
  • 49 postów

Napisano 04 czerwca 2017 - 19:19

Jeśli iPad Mini to dopiero od wersji 2, zwykły iPad od czwartej generacji w górę. Do w miarę komfortowego użytkowania takiego sprzętu potrzeba przynajmniej 1GB Ramu. 



#3 winmaciek

winmaciek
  • 6 497 postów
  • Płeć:

Napisano 04 czerwca 2017 - 19:35

Jeśli iPad Mini to dopiero od wersji 2, zwykły iPad od czwartej generacji w górę. Do w miarę komfortowego użytkowania takiego sprzętu potrzeba przynajmniej 1GB Ramu. 

Dokładnie. iPad 4 (procesor A6X) dostał jeszcze iOS 10 i jest w miarę używalny. Poprzednik (iPad 3 z A5X) mimo obecności 1 GB RAM od iOS 7 był nieużywalny. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#4 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 04 czerwca 2017 - 22:01

No dobra, ale to chyba nie jest tak, że iPad 3 z iOS 9 nadaje się na śmietnik... Mówimy o sprzęcie dla dziecka, które nie ma jeszcze 2 lat i oglądać będzie bajki na YouTube. Serio, aż tak tragicznie to będzie chodziło? Napisałem przecież, że nie chcę wydawać więcej jak 400 zł, bo szkoda kasy skoro dziecko może zrzuć iPada lub puknąć zabawką i tablet będzie do nieopłacalnej naprawy...

 

Sprzęty, który Wy proponujecie kosztują za wersję mini 650 zł w górę, a za dużego iPada też jakieś 600 zł w górę.

Chodziło mi o podpowiedź jaki sprzęt w zaprezentowanym budżecie będzie ok dla (podkreślam) dziecka, które klika w filmiki na Youtubie...

 

 

Jeśli iPad Mini to dopiero od wersji 2, zwykły iPad od czwartej generacji w górę. Do w miarę komfortowego użytkowania takiego sprzętu potrzeba przynajmniej 1GB Ramu. 

 
Kolego, trochę lipa pisać, że iPad 3 ma za mało rami i trzeba minim 1 GB jak w iPadzie 4, skoro obydwa iPady mają tyle samo ramu... Różnią się grafiką i procesorem... 

Użytkownik john80 edytował ten post 04 czerwca 2017 - 22:03


#5 krissolek

krissolek
  • 431 postów
  • SkądLubań/Wrocław

Napisano 04 czerwca 2017 - 22:17

 

No dobra, ale to chyba nie jest tak, że iPad 3 z iOS 9 nadaje się na śmietnik... Mówimy o sprzęcie dla dziecka, które nie ma jeszcze 2 lat i oglądać będzie bajki na YouTube. Serio, aż tak tragicznie to będzie chodziło? Napisałem przecież, że nie chcę wydawać więcej jak 400 zł, bo szkoda kasy skoro dziecko może zrzuć iPada lub puknąć zabawką i tablet będzie do nieopłacalnej naprawy...

 

Sprzęty, który Wy proponujecie kosztują za wersję mini 650 zł w górę, a za dużego iPada też jakieś 600 zł w górę.

Chodziło mi o podpowiedź jaki sprzęt w zaprezentowanym budżecie będzie ok dla (podkreślam) dziecka, które klika w filmiki na Youtubie...

 

 

 
Kolego, trochę lipa pisać, że iPad 3 ma za mało rami i trzeba minim 1 GB jak w iPadzie 4, skoro obydwa iPady mają tyle samo ramu... Różnią się grafiką i procesorem... 

 

Mam 5 letniego kuzyna w rodzinie, który dostał w wieku (chyba) 3 lat na wyłączność starego, rodzinnego iPada 2. Nie widzę aby narzekał. Wręcz przeciwnie - ciągle tylko słyszę "Mamo ładnie dziś pływałem na basenie, mogę iPada?"

To, że dla nas jest coś już wolne i w ogóle be nie znaczy, że dla dziecka (szczególnie dwuletniego) będzie takie samo. 

@edit

Swoją drogą nie rozumiem tego całego "hejtu" na "the new iPad". Użytkowałem go przez półtora roku i śmigał. Prawopodobnie gdyby nie wypadł mi z samochodu na parkingu i połowa szkła poszła w zapomnienie - korzystałbym z niego dłużej. Też dobry sprzęt. Wydajność delikatnie wyższa od iPad 2, a jednak Retina bardzo pozytywnie wpływa na korzystanie. Fakt, faktem jajecznicę zrobisz szybciej niż na patelni.


Użytkownik krissolek edytował ten post 04 czerwca 2017 - 22:47

 iPhone X  iPad Pro 12,9  Pencil  Macbook Pro 13" Retina  Watch Steel


#6 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 05 czerwca 2017 - 08:46

Dokładnie tak, do oglądania bajek nada się każdy sprzęt gdzie da się odpalić Youtube.



#7 krissolek

krissolek
  • 431 postów
  • SkądLubań/Wrocław

Napisano 05 czerwca 2017 - 10:13


Użytkownik krissolek edytował ten post 05 czerwca 2017 - 10:13

 iPhone X  iPad Pro 12,9  Pencil  Macbook Pro 13" Retina  Watch Steel


#8 Piotr X

Piotr X
  • 123 postów
  • SkądGdynia

Napisano 05 czerwca 2017 - 14:21

Nie kupuj nic poniżej iPada Air. Moim zdaniem inwestowanie w starszy sprzęt to pozorna oszczędność.



#9 Danioo

Danioo
  • 1 057 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 05 czerwca 2017 - 14:35

Nie kupuj nic poniżej iPada Air. Moim zdaniem inwestowanie w starszy sprzęt to pozorna oszczędność.

Do takiego zastosowania jak powyżej nie. Zakup droższego sprzętu jest zupełnie bez sensu. Po pierwsze dziecku nic lepszego nie potrzeba. Po drugie jak uszkodzi to jednak lepiej niech zepsuje coś tańszego. Nie wiem jak inne iPad'y ale Mini Retina działa do dziś bardzo dobrze a Mini 1 generacji ciągle da się używać.


Użytkownik Danioo edytował ten post 05 czerwca 2017 - 14:35

iMac 21,5 Mid 2014 (1,4GHz,8GB,500GB) + 128GB SSD USB | MacBook Air 11 Early 2014 (1,4Ghz,4GB,256GB)

Samsung Galaxy S8 Arctic Silver / iPhone 7 Matte Black 32GB 


#10 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 05 czerwca 2017 - 16:45

Nie kupuj nic poniżej iPada Air. Moim zdaniem inwestowanie w starszy sprzęt to pozorna oszczędność.

 

iPad Air dla dwulatka? A co on będzie na nim robił, że potrzebuje takiej wydajności? 

Jeszcze ostatnie pytanie, czy cena 400 zł za iPada 3 16 GB z 3G jest atrakcyjna? Bo tak patrzę, że wersje 3G chodzą za około 600 zł, ale to że ktoś tyle chce na Allegro, nie znaczy, że tyle jest ten sprzęt wart :-)



#11 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 05 czerwca 2017 - 18:31

Witam, mam ipada 3 16 z 3g, oraz ipada Air 16 4g, różnica w obsłudze....ogromna, nie kupuj 3ki......szkoda nawet małych pieniędzy.....nawet dla dwulatka.


Użytkownik landr edytował ten post 05 czerwca 2017 - 18:32


#12 krissolek

krissolek
  • 431 postów
  • SkądLubań/Wrocław

Napisano 05 czerwca 2017 - 18:48

Witam, mam ipada 3 16 z 3g, oraz ipada Air 16 4g, różnica w obsłudze....ogromna, nie kupuj 3ki......szkoda nawet małych pieniędzy.....nawet dla dwulatka.

iPad 3 nie miał 3G, lecz LTE - to po pierwsze (to, że nieobsługiwane w Polsce to swoją drogą). 

Druga sprawa - Air zaczyna się od 2x wyższej kwoty niż 3. 

Trzecia sprawa - fakt, komfort użytkowania Air'a jest wyższy niż 3, lecz jeżeli już miałby kupować coś droższego, to raczej Air 2 z racji znacznych zmian. Air na chwilę obecną zupełnie mija się z celem.


  • crab lubi to

 iPhone X  iPad Pro 12,9  Pencil  Macbook Pro 13" Retina  Watch Steel


#13 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 05 czerwca 2017 - 19:33

Ok, ja rozumiem, że Air jest bardziej wydajny, ale powiedz mi, co bardziej zaboli - utrata 400 zł jak iPad 3 się zbije, czy 900-1000 jak iPad Air się uszkodzi? :-)

Poza tym, Air to już też staruszek, kolejny do odstrzału razem z 5S-em i iPadem mini 2... Jeżeli kupować iPada na lata to tylko Air 2. Także w moim mniemaniu zakup Aira jest najmniej opłacalny. Jest drogi, średnio wydajny i prawdopodobnie iOS 11 będzie ostatnim systemem dla niego, max 12. Za to iPad 3 chociaż stary, niewspierany i mało wydajny, to chocia tani i nie szkoda na niego kasy. Bedzie teraz dużo wolniej tracił na wartości.

iPad 3 nie miał 3G, lecz LTE - to po pierwsze (to, że nieobsługiwane w Polsce to swoją drogą).
Druga sprawa - Air zaczyna się od 2x wyższej kwoty niż 3.
Trzecia sprawa - fakt, komfort użytkowania Air'a jest wyższy niż 3, lecz jeżeli już miałby kupować coś droższego, to raczej Air 2 z racji znacznych zmian. Air na chwilę obecną zupełnie mija się z celem.


Dlatego napisałem 3G, bo LTE działa tylko w Kanadzie i USA.

#14 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 06 czerwca 2017 - 09:12

Jeżeli boisz się o uszkodzenie iPada to dokup do niego silikonowy pokrowiec i szkło hartowane. Ja mam taki zestaw na iPadzie mini 2 bo czasem mój 2 letni syn coś ogląda. Sprawdza się bardzo dobrze.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych