Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 7 Plus na raty / możliwość blokady?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 makemymind

makemymind
  • 706 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 maja 2017 - 12:26

Hej, czytałem o praktykach blokowania iPhonów po IMEI przez T-Mobile i Plus GSM w momencie gdy telefon został zakupiony w salonie na raty i raty nie są spłacane. Czy dotyczy to też telefonów ze sklepów/marketów/rat PayU z Allegro? Chodzi o to, że mam zakupić dziś telefon od osoby, która kupiła go jak nowy na Allegro przez Raty PayU. Oczywiście ma go spłacać ale jeśli kogoś nie znam to nie wiem czy np za 10 miesięcy kontakt się urwie i klops. Czy mam się martwić? Spisać umowę kupna-sprzedaży? Czy tyczy się to tylko zakupu na raty w salonie Plus i T Mobile?

 

Telefon nie dla mnie tylko dla dziewczyny więc tymbardziej wolę trzymać rękę na pulsie :-)



#2 Bigkaban

Bigkaban
  • 399 postów
  • SkądSwiebodzin, PL

Napisano 29 maja 2017 - 12:37

Umowa nic ci nie da poza oddaniem sprawy do sadu... ale blokuja tylko na razie plus i tmobile... takze payu nie powinno nic miec do tego chyba, ze ta osoba kupila nowy na allegro od kogos kto wzial go w plusie badz tmobile wtedy ci zablokuja jesli nie bedzie splaty



#3 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 maja 2017 - 12:46

A to nie jest tak, że telefon jest wpisany do umowy jako zabezpieczenie kredytu? I ta osoba, która chce Ci go sprzedać w ogóle nie jest właścicielem tego telefonu tylko bank?


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#4 makemymind

makemymind
  • 706 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 maja 2017 - 12:49

Pojęcia nie mam.. Generalnie ta osoba wzięła ten telefon przez raty PayU 0% aby go odsprzedać dalej. W telefon na raty od kogoś szemranego czy w telefon na raty z Plusa czy T Mobile bym się nie bawił, ale ta osoba wydaje się ok i nie sądzę by był jakiś problem (dalszy sąsiad) ale wolę dmuchać na zimne.



#5 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 29 maja 2017 - 13:19

Już sam pomysł zakupu jakiegoś urządzenia na raty, żeby go sprzedać za gotówkę wydaje mi się szemrany. Efektywny koszt takiej transakcji będzie wyższy niż pożyczki gotówkowej w parabanku (o ile ktoś faktycznie zamierza te raty spłacać). Raczej bym się w coś takiego nie pakował, niezaleznie od tego, czy operator blokuje urządzenie, czy nie. Możesz mieć z tego powodu zupełnie inne nieprzyjemności, jak choćby włóczenie sie po sądach.



#6 makemymind

makemymind
  • 706 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 maja 2017 - 14:15

Na raty 0% więc żaden super biznes bo cena nieznacznie tylko niższa. Żadna mega super okazja :-)

#7 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 29 maja 2017 - 14:53

Tym bardziej bym w to nie wchodził.



#8 gr@nd

gr@nd
  • 257 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 03 czerwca 2017 - 17:10

Upewnij się tylko czy telefon nie jest z Plusa lub T mobile.
W PayU wierzycielem jest osoba nie towar więc o to bym się nie obawiał.

#9 suprnowa

suprnowa
  • 664 postów
  • SkądRadom/Norway

Napisano 04 czerwca 2017 - 19:49

A co gdy telefon był kupiony w T Mobile w abonamencie i i raty za sprzęt nie są spłacane?Operator blokuje telefon i zostaje cegła czy jak ?

Jak to wygląda z punktu prawnego?Bo przecież wierzycielem jest osoba a nie sprzęt.

"Od 28 kwietnia sieć T-Mobile blokuje numery IMEI telefonów, jeśli klienci nie spłacają rat za nie. Wcześniej na ten pomysł wpadł Plus.

T-Mobile może zablokować telefon, w przypadku nie zapłacenia rat za telefon na rzecz operatora. W przypadku wzięcia telefonu na raty, właścicielem urządzenia będzie T-Mobile aż do momentu spłaty rat.
Nowa regulacja dotyczy umów podpisywanych od 28 kwietnia. Klienci, którzy skorzystali z oferty ratalnej T-Mobile przed tą datą, nie muszą obawiać się blokad.

Urządzenie z nałożoną blokadą będzie działało, ale nie zaloguje się do żadnej polskiej sieci komórkowej. Sieć Plus, korzystająca z tego rozwiązania od pewnego czasu, udostępniła dzisiaj specjalną stronę, która pozwala sprawdzić czy telefon wymaga spłacenia rat.

źródło: http://www.telepolis...,2,3,38718.html


Użytkownik suprnowa edytował ten post 04 czerwca 2017 - 19:53


#10 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 04 czerwca 2017 - 20:56

Nabywasz sprzet ktorego wlascicielem jest TM. Po prostu zakupujac taki sprzet od razu kupujesz go z wada prawna.

#11 Bigkaban

Bigkaban
  • 399 postów
  • SkądSwiebodzin, PL

Napisano 05 czerwca 2017 - 07:08

Nabywasz sprzet ktorego wlascicielem jest TM. Po prostu zakupujac taki sprzet od razu kupujesz go z wada prawna.

krótko mówiąc: "Nieumyślne paserstwo"



#12 gr@nd

gr@nd
  • 257 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 06 czerwca 2017 - 17:58

Podejście operatora uważam za totalną bzdurę bo sami wciskają nam te raty...oferta na stronie operatorów wydawać by się mogła jest prosta tymczasem gdy dostaniemy papiery do podpisania okazuje się że opłata miesięczna jest podzielona na raty za sprzęt i abonament. Teraz taka ciekawostka, załóżmy że umowa jest na 24 -ce a "raty" na 18 -cy, miesięczne zobowiązanie to 79,95 z czego 34,95 to abonament a 45 to rata za sprzęt. W 19 miesiącu według logiki powinniśmy zapłacić 34,95 tymczasem będzie to wciąż 79,95 bo po spłacie tz. rat abonament jest podwyższany do miesięcznego zobowiązania.



#13 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 06 czerwca 2017 - 18:06

krótko mówiąc: "Nieumyślne paserstwo"

 

Nie sądzę - nikt nie zgłasza takiego urządzenia ani nic z nim nie robi poza blokadą imei - nawet jak zaniesiesz im oddać taki zablokowany telefon to go nawet nie przyjmą. 



#14 Konewa71

Konewa71
  • 88 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 czerwca 2017 - 11:13

Zastanawia mnie czy wymieniony telefon z Tmobile w autoryzowanym serwisie ze względu na jakąś wadę zanim pierwotny nabywca przestanie spłacać raty też zostanie zablokowany mimo, że ma inny nowy numer seryjny i imeil (wiem, że te telefony są jakoś powiązane ze sobą w systemach Apple).

#15 makemymind

makemymind
  • 706 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 czerwca 2017 - 21:09

Zastanawia mnie czy wymieniony telefon z Tmobile w autoryzowanym serwisie ze względu na jakąś wadę zanim pierwotny nabywca przestanie spłacać raty też zostanie zablokowany mimo, że ma inny nowy numer seryjny i imeil (wiem, że te telefony są jakoś powiązane ze sobą w systemach Apple).

 

Zostanie, jest historia na serwerach Apple i Imei'e sa powiązane.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych