Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Plus. Jakiekolwiek przeciwskazania dla posiadacza iPhone?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

#1 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 27 maja 2017 - 09:52

1. W sieci jest trochę tematów o problemach z LTE w Plusie, SMS itp.

2. Dla Apple siec Plus nie istnieje albo inaczej: Plus nie jest kompatybilny z Apple.

 

Czy przy przyszłych, nowych wersjach iOS mogą znowu pojawić się problemy z LTE, czy czymś innym?

Czy Plusa nie należy brać pod uwagę mając iPhone czy problemy to już przeszłość?



#2 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 27 maja 2017 - 09:55

Jedyną upierdliwością jest konieczność ponownego wpisania danych APN po każdej aktualizacji iOS. Innych problemów nie zauważyłem. LTE i SMS/iMessages działają normalnie.



#3 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 27 maja 2017 - 10:13

Dobrze zrozumiałem? iPhone z kartą Plus nie rozpoznaje sam konfiguracji dostępu do internetu i SMS/MMS? Trzeba to zapisać w notatkach i wpisywać (wklejać) ręcznie do preferencji systemowych?


  • gaim lubi to

#4 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 27 maja 2017 - 10:16

Tak, dobrze zrozumiałeś. Trzeba za pierwszym razem ręcznie wpisać te informacje, a po każdej aktualizacji iOS dopisać to i owo (ustawienia MMS). SMS działają normalnie.


Użytkownik pedros edytował ten post 27 maja 2017 - 10:23


#5 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 27 maja 2017 - 10:29

SMS ustawienia sa pobierane z automatu. (?)

Natomiast MMS trzeba wpisywać ręcznie. MMS, więc internet też wymaga ręcznego wpisania ustawień dostępu. (?)

 

Czy ostatnio po którejś z aktualizacji iOS było tak, że przez pewien czas były problemy z LTE bo nie było jakiś tam "ustawień operatora" lub coś w tym rodzaju?

Np. Orange i WiFi Calling nie działa na iPhone 5s bo trzeba poczekać na następną wersję iOS (zgodną z ustawieniami/parametrami usługi Orange)?

To znaczy, wiem, nie będzie VoiceOverLTE i WiFi calling w Plusie, bo nie ma i nie będzie współpracy Plus z Apple (Orange dałem jako przykład, że są problemy z operatorami).


Użytkownik Janusz MB edytował ten post 27 maja 2017 - 10:49


#6 MC_

MC_
  • 6 828 postów

Napisano 27 maja 2017 - 10:43

Jeszcze 2 lata temu mialem karte w Plusie i iP. Co do zasady rozmowy dzialaly, ale mmsy i transmisja danych stanowily problem. Czeste zaciecia, koniecznosc wylaczania i wlaczania transmisji. Bylo tak i na iP4 i 6, z roznymi kartami.
Po przejsciu do Orange problemow brak.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#7 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 27 maja 2017 - 10:56

SMS ustawienia sa pobierane z automatu. (?)

Natomiast MMS trzeba wpisywać ręcznie. MMS, więc internet też wymaga ręcznego wpisania ustawień dostępu. (?)

Ustawienia SMSC są pobierane "z sieci".

Ustawienia APN dla internetu mobilnego (3G/LTE/Hotspot) trzeba wpisać raz. Po aktualizacji iOS zostają zapamiętane, ale trzeba każdorazowo dopisać ustawienia MMSC, MMS proxy (i coś tam jeszcze).



#8 mario1988

mario1988
  • 42 postów

Napisano 28 maja 2017 - 10:17

Jedyna uciąžliwość to wpisywanie ustawień mms ręcznie po każdej aktualizacji. Poza tym wszystko działa.

#9 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 31 maja 2017 - 16:39

a jak wygląda sprawa z zasięgiem/jakością rozmów w Plusie / tmobile?



#10 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 31 maja 2017 - 19:33

Po pierwsze, drugie, trzecie: Bardzo zależy od lokalizacji.

 

Kup starter, sprawdź tam gdzie często potrzebujesz internetu poza domem. Nie mam innej rady.

Zasięg rozmów ogólnie będzie dobry.

Będą spore różnice na korzyść tego albo tamtego operator o których powiedzą mieszkańcy okolic górskich. Beskidy, Bieszczady.

Jeżeli dużo podróżujesz, popytaj w sieci o zasięg na trasach Intercity.

 

Używamy T-Mobile. Nie jest źle. Lepiej od Orange, bo ta sieć często jest w mojej :studenckiej" okolicy zapchana internetem "1 GB za 1 zł" w różnych promocjach Orange. Nie mieszkasz i nie bywasz w okolicy kampusu uniwerku albo polibudy? Orange może być świetnym wyborem. W rejonach studenckich wygrywa ta sieć, która nie rozdaje za symboliczne 6 zł 6 GB internetu.

 

Play - teraz to tragedia, nie warto nawet rozważać (miałem 6 lat abonament firmowy, wiem co mówię).

Orange i T-Mobile. Prawdopodobnie łeb w łeb, 2 najlepsze wybory w Polsce. 

Plus. Nie mam wyrobionego zdania. Kosztuje dokładnie tyle samo co w sprawdzonym T-Mobile, nie widzę powodu zmiany. Ale może się okazać, że Plus będzie najlepszym wyborem. Chętnie zapoznam się z dokładnymi opiniami.



#11 ppiekar

ppiekar
  • 29 postów

Napisano 31 maja 2017 - 21:46

Mam od 3 miesięcy kartę Plusa, a właściwie Plush i muszę powiedzieć, ze jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.
Zasięg praktycznie wszędzie bardzo dobry. Jeżeli chodzi o transfery to w Warszawie gdzie mieszkam mam około 30-50 Mbps, w Wyszkowie np. prędkość zmierzona przez stronę fast.com wynosiła 100 Mbps.
Często bywam też nad Bałtykiem, również tam internet działa bez zarzutu.
Porównując do Orange (służbowy), nie widzę większych różnic w jakości rozmów i prędkości internetu.
Testowałem również T-mobile na kartę i muszę powiedzieć, że transfery są dużo słabsze , do tego najbardziej irytującą rzeczą jest automatyczne rozłączanie rozmów po 60 minutach, czego w Plusie absolutnie nie ma ! Jeżeli chodzi o współpracę z iPhone to nie ma żadnych problemów, drobnym minusem jest tylko konieczność wpisywania proxy do MMSów i APNu jak chce się utworzyć hotspot z telefonu, poza tym wszystko śmiga z automatu.

#12 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 01 czerwca 2017 - 06:09

Testowałem również T-mobile na kartę i muszę powiedzieć, że transfery są dużo słabsze

 W ofertach T-Mobile na kartę jest narzucone ograniczenie do 15 Mbps. Po prostu w ofercie na kartę nie pójdzie więcej jak 15 Mbps bez względu na cokolwiek.



#13 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 01 czerwca 2017 - 06:55

Mam od 3 miesięcy kartę Plusa, a właściwie Plush i muszę powiedzieć, ze jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.
Zasięg praktycznie wszędzie bardzo dobry. Jeżeli chodzi o transfery to w Warszawie gdzie mieszkam mam około 30-50 Mbps, w Wyszkowie np. prędkość zmierzona przez stronę fast.com wynosiła 100 Mbps.
Często bywam też nad Bałtykiem, również tam internet działa bez zarzutu.
Porównując do Orange (służbowy), nie widzę większych różnic w jakości rozmów i prędkości internetu.
Testowałem również T-mobile na kartę i muszę powiedzieć, że transfery są dużo słabsze , do tego najbardziej irytującą rzeczą jest automatyczne rozłączanie rozmów po 60 minutach, czego w Plusie absolutnie nie ma ! Jeżeli chodzi o współpracę z iPhone to nie ma żadnych problemów, drobnym minusem jest tylko konieczność wpisywania proxy do MMSów i APNu jak chce się utworzyć hotspot z telefonu, poza tym wszystko śmiga z automatu.



W którym miejscu i jakie wartości trzeba wpisać?:)
Są jakies bonusowe GB w Pluszu abonamencie za straż itp?

#14 ppiekar

ppiekar
  • 29 postów

Napisano 01 czerwca 2017 - 06:56

W ofertach T-Mobile na kartę jest narzucone ograniczenie do 15 Mbps. Po prostu w ofercie na kartę nie pójdzie więcej jak 15 Mbps bez względu na cokolwiek.


A w Plusie nie ma ograniczeń co do transferu, nawet na kartę ...

#15 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 01 czerwca 2017 - 10:11

A jak z zasięgiem w PLUSie? Lepiej niż w Tmobile? Nie ma problemu z "trzeszczeniem" itp?

Heyah - też ma ograniczenie do 15Mbps?



#16 ppiekar

ppiekar
  • 29 postów

Napisano 01 czerwca 2017 - 10:58

W którym miejscu i jakie wartości trzeba wpisać? :)
Są jakies bonusowe GB w Pluszu abonamencie za straż itp?

Wchodzisz w dane sieci komórkowej i w we wszystkich APN wpisujesz plus.Załączony plik  plus.jpg   71,59 KB   7 Ilość pobrań



#17 nugat dr

nugat dr
  • 3 postów

Napisano 01 czerwca 2017 - 15:34

1. W sieci jest trochę tematów o problemach z LTE w Plusie, SMS itp.

2. Dla Apple siec Plus nie istnieje albo inaczej: Plus nie jest kompatybilny z Apple.

 

Czy przy przyszłych, nowych wersjach iOS mogą znowu pojawić się problemy z LTE, czy czymś innym?

Czy Plusa nie należy brać pod uwagę mając iPhone czy problemy to już przeszłość?

Witam ja mam w sieci plus gsm i nie ma problemu z LTE jedynie to ze po aktualizacji trzeba wpisywac ustawienia mms itd



#18 tomekles

tomekles
  • 3 postów

Napisano 13 czerwca 2017 - 19:10

Mam iPhona 5S  z wersją 10.3.2(14F89)  i 6S od ostatniej aktualizacji mogę tylko wysyłać iMessage MMS do innych telefonów nie chodzą - wiadomość niedostarczona. Telefony w sieci Plusgsm. Konfiguracja ustawień jest prawidłowa:APN: mms

Użytkownik: pozostawiamy puste

Hasło: pozostawiamy puste

MMSC: http://mms.plusgsm.pl:8002

Proxy: 212.2.96.16:8080

Maks. wielkość MMS: 307200

Próbowałem wyłączać iMessage ale nie pomaga. Ktoś ma podobny problem?



#19 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 13 czerwca 2017 - 20:27

@up Próbowałeś w ogóle poszukać, zanim zadałeś pytanie?


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#20 mehmeh

mehmeh
  • 63 postów
  • SkądKosina

Napisano 29 lipca 2017 - 21:45

Odgrzewam kotleta... Przymierzam się do opuszczenia syfskiego PLAYA i chce do PLUSA... Pytanie... dalej jest jakiś problem z tymi mms'ami że po każdej aktualizacji wpisywanie ręczne ustawień? I jak finalnie LTE śmiga ? Czy występują jakieś inne problemy oprócz tych dwóch wspomnianych wcześniej ?

#21 mario1988

mario1988
  • 42 postów

Napisano 29 lipca 2017 - 22:00

Przy każdej aktualizacji trzeba pamiętać o wpisaniu ustawień mms. To wszystko.

LTE śmiga mimo komunikatu o braku certyfikacji.

Poza tym brak problemów.

#22 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 lipca 2017 - 08:12

Przy każdej aktualizacji trzeba pamiętać o wpisaniu ustawień mms. To wszystko.

LTE śmiga mimo komunikatu o braku certyfikacji.

Poza tym brak problemów.

 

Zapomniałeś powiedzieć o barku WiFi Calling czy VoLTE ...


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#23 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 30 lipca 2017 - 11:15

Jak piszesz WiFi-calling w T-Mobile albo Orange to ktoś pomyśli, że pojedzie to Turcji, Egiptu, Tunezji i będzie dzwonić z hotelowego WiF- za darmo. Nic z tego. Operator (Orange, T-Mobile) to za mało, trzeba mieć jeszcze wykupiony abonament.

 

Na przykład T-Mobile, w niektórych (tych w fajnych wypasionych) biznesowych abonamentach T-Mobile z wliczonymi pakietami minut poza UE WiFi Calling jest zablokowany.


Użytkownik Janusz MB edytował ten post 30 lipca 2017 - 11:16


#24 cooper69

cooper69
  • 1 032 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 lipca 2017 - 12:52

W dobrym czasie ten temat bo w T-Mobile (obecnie jestem) jak nawet oferta jest choć trochę podobna do Plusza w Abo na 2 numery to chcą cyrografy na 24 miesiące i śmieszne (jak obecnie) ilości internetu. A w Pluszu znalazłem 40 zł brutto za 2 osoby odnawiane co miesiąc i kilkadziesiąt razy internetu więcej niż to co teraz mam (oferty z przed 2 lat).

Oranżada odpada bo już tam byłem i oprócz tego że banda oszustów to jeszcze żeby porozmawiać (mieszkam na gdańskim Starym Mieście) musiałem stać przy oknie w kuchni...

Oczywiście obsługa Orange na to... niemożliwe :D

W T-Mobile tego nie ma ale oferty mają... sto lat za murzynami i się od nich wyprowadzam chcąc nie chcąc.


Pozdrawiam z 3City


#25 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 30 lipca 2017 - 14:37

LTE śmiga mimo komunikatu o braku certyfikacji.

 

Jak wyglądają takie komunikaty?

Jak często pojawiają się?

Raz po włożeniu karty SIM?

Raz po restarcie iPhone? 

Częściej?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych


    Google (1)