Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Revoult


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 sIDD

sIDD
  • 178 postów
  • SkądUrsus, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 24 maja 2017 - 07:25

Witajcie,

 

Czy ktoś z was korzysta może z tego na codzień ?

Wprowadzili teraz PLN i jestem tym mocno zainteresowany a szukam jakiś opinii na ten temat :)



#2 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 24 maja 2017 - 10:21

Używam od tygodnia. Wszystko działa jak opisano na ich stronie.

 

Jedyny problem jaki zauważyłem to brak akceptacji w App Store i komunikat : "Podanej karty nie można używać w tej wersji sklepu (Polska)."

 

No i ta obowiązkowa weryfikacja konta poprzez wysłanie zdjęć dowodu osobistego i swojego zdjęcia nie do końca mi się podobała. Ale bez niej nie da się aktywować karty. 


  • sIDD lubi to

#3 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 24 maja 2017 - 10:29

Mam i używam. Wszystko bez problemów. Jeszcze jak wprowadzą Apple Pay to będzie miód malina :)


  • sIDD lubi to

#4 sIDD

sIDD
  • 178 postów
  • SkądUrsus, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 24 maja 2017 - 10:38

Używam od tygodnia. Wszystko działa jak opisano na ich stronie.

 

Jedyny problem jaki zauważyłem to brak akceptacji w App Store i komunikat : "Podanej karty nie można używać w tej wersji sklepu (Polska)."

 

No i ta obowiązkowa weryfikacja konta poprzez wysłanie zdjęć dowodu osobistego i swojego zdjęcia nie do końca mi się podobała. Ale bez niej nie da się aktywować karty. 

 

Acha, czyli weryfikacja jeżeli chcesz mieć kartę debetową? bo tak przelewanie z aplikacji i wpłacanie to nie wymagane?


Mam i używam. Wszystko bez problemów. Jeszcze jak wprowadzą Apple Pay to będzie miód malina :)

 

Ponoć trzeba zmienić kraj i walutę , wtedy niby można.



#5 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 24 maja 2017 - 10:59

Acha, czyli weryfikacja jeżeli chcesz mieć kartę debetową? bo tak przelewanie z aplikacji i wpłacanie to nie wymagane?

 

 

Konto aplikacji można zasilić bez weryfikacji. Zasilenie jest niezbędne do zamówienia karty która kosztuje 25 zł.

Przelewów wcześniej nie robiłem, więc nie wiem czy są możliwe bez weryfikacji danych.

 

Żądanie weryfikacji pojawiło się w momencie aktywacji otrzymanej karty.



#6 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 24 maja 2017 - 11:32

Acha, czyli weryfikacja jeżeli chcesz mieć kartę debetową? bo tak przelewanie z aplikacji i wpłacanie to nie wymagane?


 

Ponoć trzeba zmienić kraj i walutę , wtedy niby można.

Po zmianie kraju to można włączyć Boon. Revolut nie obsługuje jeszcze Apple Pay. Zasilacz Revolut i przelewasz do Boon. 



#7 sIDD

sIDD
  • 178 postów
  • SkądUrsus, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 24 maja 2017 - 11:33

Konto aplikacji można zasilić bez weryfikacji. Zasilenie jest niezbędne do zamówienia karty która kosztuje 25 zł.

Przelewów wcześniej nie robiłem, więc nie wiem czy są możliwe bez weryfikacji danych.

 

Żądanie weryfikacji pojawiło się w momencie aktywacji otrzymanej karty.

 

Dzięki za info, wygląda na prawdę bardzo ciekawie.

A później są jakieś opłaty za kartę? i czy nie miałeś problemu nigdzie z płatnością tej karty?



#8 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 24 maja 2017 - 11:47

Karta jest bezpłatna. Masz tylko jakieś limity, ale dla mnie są wystarczające. Płaciłem ją w MD, Allegro, Skycash, w księgarni. 



#9 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 24 maja 2017 - 11:48

A później są jakieś opłaty za kartę? i czy nie miałeś problemu nigdzie z płatnością tej karty?

 

Za używanie nie ma opłat. Ale w niektórych przypadkach (np. za pobieranie z bankomatów więcej niż 800 zł miesięcznie, doładowanie z karty kredytowej) są naliczane dodatkowe % prowizje. Wszystkie informacje są w ich FAQu. Jedyny problem jaki miałem to dodanie karty do konta w AppStore. Innych nie odnotowałam. Ale jak wspomniałem używam karty od tygodnia.

 

Za to bardzo podoba mi możliwość konfigurowalność karty: czasowe wyłączenie płatności zbliżeniowych, paska magnetycznego lub całkowite wyłączenie karty. Super sprawą są natychmiastowe powiadomienia o  transakcjach (w tym również o odrzuconych). 



#10 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 29 maja 2017 - 11:19

Czyli sam Revoult nie da nam możliwości płacenia samym iPhonem?


MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#11 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 29 maja 2017 - 12:48

Tak, na razie nie da rady, ale niedługo będzie wprowadzony ;)

 

https://twitter.com/...887841090265088



NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#12 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 31 maja 2017 - 08:47

A czy do Revoult można dodać swoją kartę?


MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#13 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 31 maja 2017 - 09:07

A czy do Revoult można dodać swoją kartę?

 

W jakim sensie? Możesz dodać swoją kartę z której będziesz uzupełniał samodzielnie (lub automatycznie) konto Revolut.



#14 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 31 maja 2017 - 12:22

Chodzi mi że będzie automatycznie z niej sciągał płatności które są wykonywane.


MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#15 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 31 maja 2017 - 12:45

Nie rozumiem Twojego pytania.

 

Czy na pewno wiesz jak działa ten produkt? Revoult to karta pre-paid (portmonetka z doładowaniem) do wypłaty gotówki z bankomatu oraz płacenia w sklepie/internecie. Środki są pobierane z konta karty Revoult. Możesz ustawić aby konto było automatycznie doładowywane z Twojej karty płatniczej, jeżeli jego saldo spadnie poniżej określonej kwoty.



#16 jo.anna

jo.anna
  • 2 postów

Napisano 25 lutego 2019 - 15:55

A czy ktoś korzystał z karty Revoult za granicą? działa bez problemu? Pomyślałam że to wygodna opcja na podróże i ponoć kurs wymiany waluty też jest dość atrakcyjny. Ktoś może mi powiedzieć czy to dobre rozwiązanie zamiast zakładania karty walutowej w banku (zazwyczaj płatna)



#17 makemymind

makemymind
  • 706 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 lutego 2019 - 16:10

A czy ktoś korzystał z karty Revoult za granicą? działa bez problemu? Pomyślałam że to wygodna opcja na podróże i ponoć kurs wymiany waluty też jest dość atrakcyjny. Ktoś może mi powiedzieć czy to dobre rozwiązanie zamiast zakładania karty walutowej w banku (zazwyczaj płatna)


Wlasnie po to ona jest i dziala dobrze

#18 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 25 lutego 2019 - 18:34

Fajnie działa i w walutach na które się założyło konta i w innych, trzeba tylko uważać w jakiej walucie nalicza się transakcja, bo czasem terminal proponuje wymianę z lokalnego pieniądza na walutę karty (a tu revolut był rozpoznawany jaki funtowa) i ma się wtedy słaby kurs. Płaciłem nim w Niemczech, Czechach, Austrii i UK. Ograniczeniem są tez wypłaty z bankomatu z limitem. Zaletą zaś szybkie doładowania z karty polskiego banku albo z Apple Pay. Revloluta nie można jednak dodać to Apple Pay - on tylko sam tak przyjmuje kasę.

#19 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 01 marca 2019 - 09:39

Szkoda tylko że doładowania przez Apple sa ograniczone do bodajże 500 zł ale mogę nie pamiętać dokładnie kwoty


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#20 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 01 marca 2019 - 12:24

U mnie przyjmuje jednorazowo jakieś 1200 PLN przez Apple Pay.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#21 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 01 marca 2019 - 12:37

To chyba zależy od upodobań Revolut. Ja mogę maks. 500 zł dziennie. Przynajmniej tak było ostatnim razem jak korzystałem. Na TT też kilka osób o tym mówiło ale z drugiej inny mieli ograniczenie w postaci 500 zł ale przy jednej transakcji a jeszcze inni jak ty mieli coś jeszcze innego. Podobno kwestia tego jak często się korzysta. Im częściej tym jesteś lepiej traktowany przez Revolut. Niestety nie wiadomo co znaczy często


Użytkownik kristof461 edytował ten post 01 marca 2019 - 12:37

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#22 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 01 marca 2019 - 13:28

U mnie jest też ta różnica, że rejestrowałem się w IE, a nie w PL. Może to też jest kryterium.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#23 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 01 marca 2019 - 13:42

Ja się tylko spotkałem z ograniczeniami ze strony mojego banku (którem mogłem zmienić w jego aplikacji). Najciekawsze, że revoluta mogłem doładować z karty kredytowej, co było traktowane jak transakcja bezgotówkowa, a następnie wypłacić te pieniądze z bankomatu. Zacząłem jednak testowo od małej kwoty, bo mój bank drogo ceni gotówkę z kredytówki. Super też jest doładowanie Revoluta z karty walutowej (euro) polskiego banku, bo euro przepływają błyskawicznie. Problem jednak, że jak po wymianie w Revolucie chcę złotówki do polskiego banku, to mimo usługi premium trwa to ze dwa dni.



#24 spekualnt

spekualnt
  • 2 postów

Napisano 06 sierpnia 2019 - 08:30

Korzystałem w Rosji i wszystko dobrze działało. Można śmiało jechać bez gotówki, płacić kartą i wypłacać z bankomatu po dobrym kursie, a za miesiąc przekonam się jak to jest na Ukrainie.



#25 daszynskaw

daszynskaw
  • 2 postów

Napisano 25 listopada 2019 - 12:57

Ja bardzo często z niego korzystam. Świetna sprawa!






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych