Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 7 po przesiadce z sgs7 edge - kilka pytań


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 KomisarzRyba

KomisarzRyba
  • 1 postów

Napisano 17 maja 2017 - 10:10

Witam serdecznie,

 

Ostatnio rozbiłem obecny telefon Samsung s7 edge, a że jestem estetą, to widok strzaskanego ekranu przyprawia mnie o złość. Zastanawiam się nad zmianą na iPhone 7 black/jet black, lecz mam kilka zastrzeżeń. Mianowicie korzystam z takich funkcji jak: płatność NFC, drukowanie via NFC, licznik rowerowy via NFC, aplikacja Roidmi Driver (do transmitera samochodowego). Nie ukrywam, że są one kluczowe dla mnie. Czy iPhone podoła zadaniu? Nadmieniam, że jabłuszko nie jest mi obce (wcześniej posiadałem iPhone 3G oraz 5). 

 

Pozdrawiam,

Jakub



#2 Aquo

Aquo
  • 507 postów

Napisano 29 maja 2017 - 13:14

NFC w iPhone nie jest dostępne dla użytkownika, co znaczy mniej więcej tyle, że ani z drukarką ani rowerem go nie sparujesz przez przyłożenie. Chociaż nie rozumiem do czego konkretnie to NFC w drukarce czy rowerze Ci potrzebne, raz sparowane będzie działać. Pierwszy raz sparować możesz przez ustawienia po prostu.
Z kolei płatności NFC jak najbardziej w iP poprzez ApplePay działają, tyle, że nie w Polsce, a przynajmniej w naszym regionie. Jeśli ustawisz region państwa gdzie ApplePay działa, a masz kartę płatniczą wydaną przez bank pochodzący z tego kraju, który wspiera ApplePay, to w Polsce też powinno działać. 



#3 DavidB

DavidB
  • 35 postów

Napisano 30 maja 2017 - 16:43

Jak korzystałeś z dobrodziejstw NFC typu drukowanie, parowanie, platnosci - i korzystasz z tego na codzień - to nie bierz iPhone'a :) poważnie



#4 burczybass-0636a41136

burczybass-0636a41136
  • 473 postów
  • SkądWars i Sawa

Napisano 30 maja 2017 - 22:05

Bierz Samsunga.
iOS to system do którego trzeba się dostosować - a nie taki, który dostosuje się do Ciebie.
NFC w IPhone 7 jest, ale bez możliwości używania do tego, do czego chce użytkownik.

Pozdrawiam - użytkownik iPhone 7 bez możliwości korzystania z NFC (:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych