Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

WindowsApplicationForm C# na Mac OS X


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 michael9091

michael9091
  • 7 postów

Napisano 16 maja 2017 - 18:16

Witam serdecznie 

 

Na studiach piszemy aplikacje w C# typu: kalkulator itp. Aktualnie tworzę własnego Painta w Visual Studio - WindowsApplicationForm. Wszystko dzieje się na komputerach z Windowsem.

 

Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość zrobienia aplikacji okienkowej podobnej do tej z Windowsa na OSX' ie ?

Czytałem już na prawdę sporo, dużo piszą o jakimś Mono, Xamarin, ale nie mogę wyciągnąć z tego żadnych konkretnych informacji. Zainstalowałem Visual Studio na Mac, ale tam nie ma WindowsApplicationForm ani nic podobnego. Wirtualna maszyna zrobiona, ale wiadomo, wolałbym mieć to na czystym OSX'ie. 

 

Może przechodził już ktoś przez podobną sytuację lub wie coś co mogłoby mi pomóc w tej kwestii. 

Proszę o jakiekolwiek rady. 

Z góry bardzo dziękuję.

 

Pozdrawiam ;)



#2 czesiekwiesiek

czesiekwiesiek
  • 1 089 postów

Napisano 23 maja 2017 - 23:01

A jakie są wytyczne od nauczyciela? Bo jak ma być to zrobione w WindowsForms to ma być w WindowsForms, a nie w czymś innym, a wtedy pozostaje Ci tylko Windows. 

 

Generalnie to masz .NET Core. To Visual Studio for Mac obsługuje właśnie tylko .NET Core, a tam o ile się orientuję można tylko konsolowe aplikacje albo webowe. A coś GUI czyli WindowsForms albo WPF to tylko na pełnym .NET ktore jest tylko na Windows.


Użytkownik czesiekwiesiek edytował ten post 23 maja 2017 - 23:05

Macbook Air M1 512/16, iPhone 12 mini, ​AirPods 2, Apple Watch Series 3


#3 guziaster

guziaster
  • 40 postów
  • SkądChorzów

Napisano 16 czerwca 2017 - 20:57

Jeśli chcesz "zrobić podobną aplikację jak na windowsie, tylko na osx" to xcode posłuży Ci do tego ;) ale aplikacje na mac os pisze się w swift lub obj-c :)  



#4 App4

App4
  • 111 postów

Napisano 27 października 2017 - 10:36

Podepnę się pod temat. 

 

Wystarczy zaintstalować Windowsa na Macu przez bootcamp'a i VS powinien działać.

Czy się mylę?



#5 maciek000

maciek000
  • 12 postów

Napisano 14 lutego 2018 - 13:52

Podepnę się pod temat. 

 

Wystarczy zaintstalować Windowsa na Macu przez bootcamp'a i VS powinien działać.

Czy się mylę?

 

 

Nawet nie trzeba tego robić przez bootcamp'a. Można uruchamiać Windowsa instalując go na przenośnym dysku. BTW z tego co wiem to jest również Visual Studio dla Maca, tylko nie wiem czy jest cross kompilator. Jeśli tak to mógłby wszystko kompilować i testować na 1 maszynie.


M.


#6 oli44

oli44
  • 197 postów

Napisano 01 kwietnia 2018 - 07:41

Czytajcie dokładnie posty. Autor właśnie napisał, że wolałby na os x pisać, niż kombinować z windowsem.

 

Jako programista, mogę Ci doradzić, abyś nie kombinował. Na potrzeby studiów i zaliczenia, postaw wirtualną windę i zrób tak jak chcą. Jeżeli będziesz chciał się we własnym zakresie pouczyć programować to wtedy XCode lub inne narzędzia dostępne na maka. Osobiście posiadam dwa kompy, a zawodowo programuję w .net i c# (również apki WF). Na maku się uczę, a na windowsie zarabiam :) Docelowo chciałbym to odwrócić, albo chociaż wypośrodkować. 


  • iPhone X
  • Macbook Pro 13' 2012
  • MacBook Pro 15' 2017

#7 maciek000

maciek000
  • 12 postów

Napisano 19 kwietnia 2018 - 21:44

Czytajcie dokładnie posty. Autor właśnie napisał, że wolałby na os x pisać, niż kombinować z windowsem.

 

Jako programista, mogę Ci doradzić, abyś nie kombinował. Na potrzeby studiów i zaliczenia, postaw wirtualną windę i zrób tak jak chcą. Jeżeli będziesz chciał się we własnym zakresie pouczyć programować to wtedy XCode lub inne narzędzia dostępne na maka. Osobiście posiadam dwa kompy, a zawodowo programuję w .net i c# (również apki WF). Na maku się uczę, a na windowsie zarabiam :) Docelowo chciałbym to odwrócić, albo chociaż wypośrodkować. 

Tak z czystej ciekawości zapytam - czy w Xcode mogę pisać aplikacje w C# ? Jest jakiś plugin etc ?? Wiem że jest projekt mono ale myślałem o bardziej natywnym rozwiązaniu. Chodzi o pisanie bezpośrednio w Xcode.


Użytkownik maciek000 edytował ten post 19 kwietnia 2018 - 21:47

M.


#8 guziaster

guziaster
  • 40 postów
  • SkądChorzów

Napisano 16 maja 2018 - 13:21

Nie ma takiej możliwości. Xcode to apki tylko na maca i iOS w swift/obj-c






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych