Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wyłączenie aplikacji wraz z zamknięciem okna.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 pantomasz431

pantomasz431
  • 123 postów

Napisano 10 maja 2017 - 19:22

Witam, 

 

Mam taki problem, który mi przeszkadza. Włączam pdf, zdjęcie w systemowym Podglądzie i gdy je zamykam X z przyzwyczajenia to ono się zamyka ale sama aplikacja podgląd zostaje w docku. To samo z plikami MS Office. Da się to jakoś rozwiązać ? Wiem, że można to zrobić skrótem z klawiatury ale wygodniej by mi było właśnie w ten sposób. 



#2 czesiekwiesiek

czesiekwiesiek
  • 1 089 postów

Napisano 10 maja 2017 - 21:21

http://www.carsten-m...m/redquits.html

 

Nie wiem czy to działa, nie testowałem, znalazłem właśnie przed chwilą.


Macbook Air M1 512/16, iPhone 12 mini, ​AirPods 2, Apple Watch Series 3


#3 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 798 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 11 maja 2017 - 15:07

Tu jest zupełnie inne podejście - aplikacje, które pracują na 'dokumentach' (w uproszczeniu - mogą mieć wiele okien otwartych) mają tak, że czerwony guzik zamyka tylko bieżący dokument (okno). Najprościej byłoby się po prostu przyzwyczaić ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 497 postów
  • Płeć:

Napisano 11 maja 2017 - 16:58

Witam, 

 

Mam taki problem, który mi przeszkadza. Włączam pdf, zdjęcie w systemowym Podglądzie i gdy je zamykam X z przyzwyczajenia to ono się zamyka ale sama aplikacja podgląd zostaje w docku. To samo z plikami MS Office. Da się to jakoś rozwiązać ? Wiem, że można to zrobić skrótem z klawiatury ale wygodniej by mi było właśnie w ten sposób. 

Lepiej się przyzwyczaić, bo nawet jeśli jest jakiś "hack", który to obchodzi, to może on nie działać w następnej wersji systemu. Poza ikoną w docku to jest nieszkodliwe, a nawet pożyteczne, bo aplikacja nie musi się co chwilę uruchamiać "od zera". Pewną alternatywą jest szybki podgląd - aktywuje się go spacją, puknięciem trzema palcami lub Force Touch.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 pantomasz431

pantomasz431
  • 123 postów

Napisano 11 maja 2017 - 21:21

Jakoś to zniosę. Z ALTEM bez przestawiania układu klawiatury się udało :)



#6 winmaciek

winmaciek
  • 6 497 postów
  • Płeć:

Napisano 12 maja 2017 - 13:56

Jakoś to zniosę. Z ALTEM bez przestawiania układu klawiatury się udało :)

To i tak dobrze - wielu ludzi nawet po latach używania Maca przestawia sobie na Windowsowe ;) 

Ewentualnie możesz też wyłączyć kropki w docku przy uruchomionych aplikacjach.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych