Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MBPr13 2014 problem z baterią


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 macikera

macikera
  • 20 postów

Napisano 29 kwietnia 2017 - 18:19

Hej,

słuchajcie mam taki problem mój trochę ponad 2 letni macbook ma 520 cykli. Jakiś czas temu (mniej więcej 4 miesiące) patrzyłem było chyba koło 400 i zdrowie baterii na poziomie 70% wg appki battery health. Ostatnio trzyma mi coraz gorzej więc postanowiłem zainstalować ją znowu i spróbować zrobić tzw. kalibrację. Uruchomiłem ją i się przeraziłem miała zdrowie na poziomie 54%. Pomyślałem, że może kalibracja pomoże ale po kalibracji jakieś 2 ładowania później (dzisiaj) jest 47%. To leci na łeb na szyję, jest coś co mogę zrobić? Po 2 latach wymiana baterii za 1000zł trochę mi się nie uśmiecha. W sumie moi znajomi mają tego samego macbooka, ale model wcześniej i model później i żadnych problemów...
Pozdrawiam Maciek



#2 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 29 kwietnia 2017 - 18:21

A oprocz wyswietlen w aplikacji to jak z jej wydajnoscia w normalnym uzytkowaniu?

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#3 macikera

macikera
  • 20 postów

Napisano 29 kwietnia 2017 - 18:43

No przy moim normalnym używaniu edytor tekstowy, terminal, przeglądarka, czasem filmy w przeglądarce (głównie staram się używać safari) 3-4h


Tragedii w sumie nie ma póki co, ale jestem trochę zawiedziony, bo naczytałem się o ludziach 1000cykli 70% sprawności, a ja mam 500 i poniżej 50%.



#4 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 29 kwietnia 2017 - 21:23

Pojemność w okolicach 80% po niecałych dwóch latach już powinna być powodem do niepokoju (bo może świadczyć to wadzie baterii) i wtedy był jeszcze stosowny czas (np. po testach w ASA do zgłoszenia z tytułu rękojmi u sprzedawcy). Inna sprawa, że w Retinach nie często po trzech latach zostaje ponad 80% pojemności baterii, więc zakup w pierwszym roku ACPP, który jest praktycznie tańszy niż wymiana baterii wydaje się być rozsądnym obowiązkiem.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#5 macikera

macikera
  • 20 postów

Napisano 30 kwietnia 2017 - 14:43

Wiesz, do tej pory jeśli nie używałem chrome to trzymał mi przyzwoicie dopiero ostatni miesiąc zaczęło mi to doskwierać. Wcześniej jak sprawdzałem to trzymał mi koło 4h, ale na chromie, na safari było względnie okej.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych