Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 5 czy 5s?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maja Kolasa

Maja Kolasa
  • 102 postów

Napisano 26 kwietnia 2017 - 12:24

Witam

Przymierzam się do zakupu mojego pierwszego IPhona, mam niski budżet maksimum 450 zł więc tylko używany.

Zastanawiam się między 5 a 5s. 

Wyczytałam tutaj na forum, że 5 będzie miała jeszcze tylko wsparcie aktualizacji do przyszłego roku.

Myślicie, że to będzie miało odzwierciedlenie co do działania aplikacji ? Nie ukrywam, że często korzystam z portali społecznościowych jak Facebook czy Instagram.



#2 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 28 kwietnia 2017 - 08:30

bierz 5s, zapomnij juz o 5 i 5c. w takiej kasie powinienes dostac uzywke 5s



#3 Maja Kolasa

Maja Kolasa
  • 102 postów

Napisano 28 kwietnia 2017 - 09:06

bierz 5s, zapomnij juz o 5 i 5c. w takiej kasie powinienes dostac uzywke 5s

W grę wchodzi tylko 5s lub wyżej ale boję się, że 5s starczy mi tylko na 2 lata i potem będzie koniec wsparcia. Niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę?



#4 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 28 kwietnia 2017 - 09:13

Ja nadal mam i używam iPhone 4 który już dawno nie ma wsparcia i jakoś żyję.



#5 Maja Kolasa

Maja Kolasa
  • 102 postów

Napisano 28 kwietnia 2017 - 09:15

i wszystkie aplikacje Ci pracują w sensie Facebook, Instagram ?



#6 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 28 kwietnia 2017 - 09:17

Ja nadal mam i używam iPhone 4 który już dawno nie ma wsparcia i jakoś żyję.

Ale co to za życie...


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#7 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 28 kwietnia 2017 - 10:18

Jak kupisz 5s za 450zł to na drugi dzień pojawi się temat typu nie łapie zasięgu, wyłącza się resetuje, gubi zasięg GSM, WIFI, krótko trzyma bateria, plamy na ekranie itp. W odpowiedzi otrzymasz pytanie że naprawa jest droższa niż sam telefon więc może lepiej iPhone 5C poszukaj 5 odradzam bo będzie to stary zajechany trup. 



#8 Maja Kolasa

Maja Kolasa
  • 102 postów

Napisano 28 kwietnia 2017 - 10:22

proponujesz mi zakup 5c zamiast 5s? Starszy zamiast nowszego ?



#9 Slomsik

Slomsik
  • 49 postów

Napisano 28 kwietnia 2017 - 10:53

Osobiście polecałbym Ci wstrzymać się jeszcze trochę i uzbierać troche do 5sa, 5 to już trochę przeżytek, wiadomo że starczy Ci na krócej a 5sa w może nie idealnym ale dobrym stanie znajdziesz już nawet za ok 700 złotych. Oczywiście jeśli szukasz pierwszego iphona i tym bardziej będziesz kupowała używanego w niskiej cenie, proponowałbym Ci szukać go gdzieś w pobliżu Twojej lokalizacji, abyś mogła go sprawdzić.



#10 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 28 kwietnia 2017 - 10:59

Jak kupisz 5s za 450zł to na drugi dzień pojawi się temat typu nie łapie zasięgu, wyłącza się resetuje, gubi zasięg GSM, WIFI, krótko trzyma bateria, plamy na ekranie itp. W odpowiedzi otrzymasz pytanie że naprawa jest droższa niż sam telefon więc może lepiej iPhone 5C poszukaj 5 odradzam bo będzie to stary zajechany trup. 

5 i 5C to jest ten sam telefon, ale w innej obudowie. Obydwóch już się nie opłaca kupować, obydwa już są niewspierane (nie mają 64bitowego procesora). Obydwa są bardzo wolne (jest u mnie w rodzinie 5c, działa tragicznie na nowym ios)



#11 Maja Kolasa

Maja Kolasa
  • 102 postów

Napisano 28 kwietnia 2017 - 11:00

Osobiście polecałbym Ci wstrzymać się jeszcze trochę i uzbierać troche do 5sa, 5 to już trochę przeżytek, wiadomo że starczy Ci na krócej a 5sa w może nie idealnym ale dobrym stanie znajdziesz już nawet za ok 700 złotych. Oczywiście jeśli szukasz pierwszego iphona i tym bardziej będziesz kupowała używanego w niskiej cenie, proponowałbym Ci szukać go gdzieś w pobliżu Twojej lokalizacji, abyś mogła go sprawdzić.

Ok przyjmijmy, że zdecyduję się na 5s to z tego co wyczytałam ma mieć wsparcie jeszcze rok plus rok na ios 11tak ?



#12 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 28 kwietnia 2017 - 11:24

Tego nikt nie wie, na pewno przynajmniej 2 lata wsparcie będzie miał a co potem to dopiero zobaczymy. Masz małą kwotę więc nie masz w czym wybierać a tym bardziej nie powinnaś się przejmować długością wsparcia.



#13 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 28 kwietnia 2017 - 12:10

5s owszem jest lepszy ale za 450 to nie ma co nawet szukac sprawnego.
5C jest w tym lepszy od 5 ze jest nowszy i dluzej produkowany wiec bedzie mniej zajedzdzony.
Nie oszukujmy sie kto wymieni baterie w ip5 za 150zl zeby go potem sprzedac za 400zl - sprzeda trupa z padnieta bateria albo wstawi za 20zl z allegro

#14 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 28 kwietnia 2017 - 12:47

No dobra, zacznijmy od tego, że za 450zł, to możesz kupić 5/5c w całkiem przyzwoitym stanie, ale o 5s możesz zapomnieć. Jak chodzi o wsparcie - otóż iPhone 5/5c ma iOS 10, nie ma nawet co myśleć o 11. Jeśli martwisz się o aplikacje, to nie do końca jest tak, że wychodzi nowszy iOS, ty go nie dostajesz i nagle nie masz na telefonie nic oprócz kalendarza i aparatu. Bez przesady, aplikacje będą, chociażby starsze wersje (czyli obecne - na 32bity). Jak działa "piątka" obecnie? Hmm na poziomie... galaxy S3 lte/s4. Czyli niby ok, ale szału nie robi (oba telefony mam w domu) Gdybyś chciała kupić tak stary model, to na start dolicz sobie pieniądze na wymianę baterii. Bo szansa kupienia tego telefonu z dobrą baterią jest jak szansa wygrania w totolotku. Oczywiście po wymianie również nie będzie trzymać ci całego dnia, bo nie zapominajmy, że w środku siedzi malutka bateryjka o pojemności 1400mAh. Ja używam iPhone 5 jako dodatkowego telefonu i do tego sprawdza się dobrze. Trochę internetu, trochę instagramu, snapchata, aplikacje z gazetkami i inne pierdołki typu pokemony. To wszystko działa dobrze, ale prawdę mówiąc nie kupiłbym tego telefonu jako mój główny. Bądźmy szczerzy, to stary model, fajny do zapoznania się z iOS, przyzwyczajenia się do systemu, ale nie na dłużej. Jeśli chcesz kupić go kupić na pół roku i w tym czasie zbierać na nowszy, to jeszcze. Chociaż i tak radziłbym poczekać, dozbierać i kupić od razu coś nowszego.


Mac mini 6.1  Late 2012 ///  MBA '14

iPhone XR


#15 Danioo

Danioo
  • 1 057 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 28 kwietnia 2017 - 13:08

Zdecydowanie nie warto się bawić w serie 5/5c. Podzespoły już stare i wsparcia zaraz również brak. 5s też nie najnowszy ale ma i TouchID i 64 bitowy procesor. Wydajnością bliżej mu do 6 niż 5/5c a wsparcie też jeszcze przez jakiś czas będzie miał (na pewno dużo dłużej niż 5 - na iOS 11 nie będą działać 32 bitowe aplikacje więc deweloperzy już robią nowe wersje tylko w 64 bitach).


iMac 21,5 Mid 2014 (1,4GHz,8GB,500GB) + 128GB SSD USB | MacBook Air 11 Early 2014 (1,4Ghz,4GB,256GB)

Samsung Galaxy S8 Arctic Silver / iPhone 7 Matte Black 32GB 


#16 Maja Kolasa

Maja Kolasa
  • 102 postów

Napisano 03 maja 2017 - 15:18

Kupiłam i jedzie już do mnie IPhone 5s, dzięki wszystkim za pomoc w podjęciu decyzji :)



#17 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 06 maja 2017 - 12:08

I pierwsze kłopoty się pojawiły, zgodnie z zapowiedziami. Jest nowy temat. Ten zamykam zatem.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych