Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki używany MacBook w 2017, stosunek osiągi - cena.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 yelram

yelram
  • 108 postów

Napisano 25 kwietnia 2017 - 22:54

Witam, od dłuższego czasu przymierzam się do zmiany obecnego macbook jeszcze z C2D 2,4GHz... Nie wiem już sam czego szukać i co się opłaca teraz kupić. Głównie myślę o używanym ale kusi mnie też air nowy bo są dosyć tanie ale to już chyba wolę używanego pro.

Początkowo myślałem o podstawowej wersji pro z 2012 roku (ostatni bez retina) chyba a1278, wydaje się jeszcze dosyć mocny i w zupełności wystarczający dla moich potrzeb ale cieżko znaleźć go w dobrym stanie oraz od pierwszego właściciela.

 

Może coś mi doradzicie innego? Nie mam jakoś określonego budżetu, mógłbym sobie pozwolić na nowego ale uważam to za wyrzucenie pieniędzy w błoto bo i tak nie wykorzystam w połowie potencjału tego sprzętu. Tak jak pisałem myślę, że idealny byłby ten Pro ostatni bez retina po dorzuceniu ssd i ram ale w dobrym stanie chyba ich już nie ma.

 



#2 wedeel

wedeel
  • 79 postów

Napisano 26 kwietnia 2017 - 01:15

O wiele lepszy będzie nowy Air niż używany Pro... w dodatku z 2012. Wydajność obecnego Air w niczym nie ustąpi MacBookowi Pro z tamtego okresu... Nowocześniejsza karta graficzna, procesor, odrobina więcej PPI plus komfort korzystania i pracy na baterii przemawiają na korzyść Air'a.

 

Jeżeli nie chcesz kupować nowego, w dalszym ciągu można kupić używane modele MacBook Air z 2015 roku (dokładnie to samo, co model obecny), z 8GB ram za około 3000 złotych. 



#3 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 26 kwietnia 2017 - 07:55

Ale Ty mówisz o 2-rdzeniowym procesorku do Facebooka vs 4-rdzeniowy, 8-wątkowy procesor i7 z możliwością dołożenia 16 GB ram i własnego SSD + dedykowana grafika gf 650?
Airowi jeszcze dużo brakuje do wydajności 15". Jeśli to nie będzie okazja ze skandynawska klawiaturą tylko sprawny Mac od 1 właściciela i sprawdzeniu w serwisie to 15 będzie i tak kilkukrotnie szybsza.

Jeśli nie pracujesz z grafiką, obróbką filmów i tworzeniem muzyki to do codziennych zastosowań air wystarczy.
Fallout ...war, war never changes...

#4 yelram

yelram
  • 108 postów

Napisano 26 kwietnia 2017 - 08:17

Z Air mam problem, że po prostu nie podoba mi się srebrna ramka ekranu, strasznie to wygląda... Za używanym Pro przemawia do mnie możliwość rozbudowy chociażby w prosty sposób SSD, ram czy ewentualna wymiana części. Tylko jakie modele pro polecacie w stosunku cena - osiągi?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych