Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Plik pages zniknął


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 maltaaa

maltaaa
  • 2 postów

Napisano 23 kwietnia 2017 - 11:18

Cześć, 

 

mam problem z plikiem pages, mianowicie po otwarciu pliku pojawił się komunikat: „plik nie jest twoją własnością” i opcje: anuluj, powiel, zachowaj. Klikając w powiel, pojawiła się opcja, że nie jest to możliwe. Anulowałam i plik zniknął, miałam kopię tego pliku po otwarciu pojawiło się to samo, zaznaczyłam cały tekst i go skopiowałam, plik także nie dał się powielić i również zniknął. Próba wklejenia skopiowanego tekstu do nowego pliku pages spełzła na niczym, program się zamknąl. Po przeszukaniu komputera plik ani jego kopia nie są widoczne. Pliki natomiast widać po kliknięciu w jabłko—> ostatnie rzeczy, ale nie dają się otworzyć. Programy do odzyskiwania plików nie pomogły. Wersja systemu to 10.9.5, niezaktualizowane Pages. Dodam, że kilka dni/ tygodni temu miałam to samo, stąd zrobiona kopia dokumentu. 



#2 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 24 kwietnia 2017 - 08:53

Brzmi jak brak uprawnień, ale dziwi to znikanie - awaria systemu plików na dysku?

 

Dysponujesz jeszcze jakąś kopią tego pliku? Jeśli tak to możesz sprawdzić w panelu informacji o pliku czy użytkownik na którego jesteś zalogowana ma prawo do edycji tego pliku.

 

Warto w tym wypadku uruchomić komputer w trybie recovery i przeprowadzić sprawdzanie dysku oraz naprawę uprawnień.



#3 maltaaa

maltaaa
  • 2 postów

Napisano 25 kwietnia 2017 - 05:45

Brzmi jak brak uprawnień, ale dziwi to znikanie - awaria systemu plików na dysku?

 

Dysponujesz jeszcze jakąś kopią tego pliku? Jeśli tak to możesz sprawdzić w panelu informacji o pliku czy użytkownik na którego jesteś zalogowana ma prawo do edycji tego pliku.

 

Warto w tym wypadku uruchomić komputer w trybie recovery i przeprowadzić sprawdzanie dysku oraz naprawę uprawnień.

Miałam jedną kopię pliku, z która stało się to samo co z oryginałem. Naprawa i sprawdzanie dysku nic nie wykazały.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych