Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Aplikacja Apple Music a iTunes Match (iTunes in the Cloud)


Najlepsza odpowiedź OleYek , 15 maja 2017 - 00:18

Sęk w tym, czy jeśli aktualnie mam aktywne iTunes Match, zapiszę się do Apple Music, wypiszę się z Apple Music, nie dotknę iTunes Match to czy będę mógł korzystać tylko z mojej biblioteki w aplikacji Apple Music na Androida


Na Androida masz tylko aplikację Apple Music. W iPhone masz aplikację Muzyka. Są to różne produkty. Jeden działa tylko i wyłącznie z usługą Apple Music (iTunes Match nie ma nic wspólnego z Apple Music) druga działa z całym ekosystemem Apple.
 

i, co najważniejsze, a co Twój post poddał w wątpliwość, będę mógł dalej korzystać z usługi iTunes Match (która mnie interesuje) rezygnując z Apple Music (które mnie nie interesuje)?


Będziesz mógł ale tylko na urządzeniach z iOS bo na Androida jest dostępna tylko APlikacja Apple Music, która jest powiązana wyłącznie z tą usługą. Z żadną inną.

Podsumowując na Androida nie ma iTunes (aplikacja Muzyka z iOS to dawna aplikacja iTunes). Na Androidzie tylko będzie działał Apple Music, tak długo jak masz aktywną subskrypcję. Po wygaśnięciu subskrypcji aplikacja upraszczając przestanie działąć. Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maxavelli

Maxavelli
  • 1 040 postów

Napisano 21 kwietnia 2017 - 12:46

Fakty:

- Aktywna i opłacana od początku istnienia usługa iTunes Match z wrzuconą biblioteką muzyczną w chmurę.

- Wyłączona, nigdy nie włączana subskrypcja Apple Music.

 

Założenia:

- Możliwość odtwarzania biblioteki iTunes in the Cloud w aplikacji Apple Music dla Androida.

- Propozycje typu iSyncr czy Google Play Music nie wchodzą w grę (przerabiałem, nie chcę - pomimo pięknego wyświetlania się w iTunes pod jakimkolwiek z tych odtwarzaczy w Adroidzie + paru innych jak PowerAmp robi się śmietnik pomimo poprawnie wypełnionych tagów).

 

Ponieważ chcę mieć możliwość słuchania swojej biblioteki muzycznej na smartfonie z Androidem dzięki aplikacji Apple Music (głównie by uniknąć durnych problemów ze śmietnikiem w wyświetlaniu BIblioteki) a jednocześnie chcę uniknąć wszelkich powiązań z usługą streamingową Apple Music zainstalowałem ją i zalogowałem się na swoje konto, jednak cały czas wyświetla mi się jedynie prośba o przystąpienie do 3-miesięcznego okresu próbnego.

 

Moje pytania są dwa:

 

1. Czy istnieje możliwość wyświetlenia zawartości iTunes in the Cloud/iTunes Match w aplikacji Apple Music dla Androida bez przystępowania do usługi Apple Music, a jeżeli nie to...

2. Czy po przystąpieniu do trzymiesięcznego okresu próbnego, zalogowaniu się na konto iCloud w Apple Music dla Android i natychmiastowym zrezygnowaniu z usługi będę w aplikacji widział tylko zawartość mojej biblioteki iTunes w chmurze a wszelkie powiązania z Apple Music znikną bezpowrotnie ze wszystkich moich urządzeń?

 

Pytam, bo nie chcę robić z biblioteki śmietnika, a może ktoś z użytkowników już ten lub podobny problem przerabiał.

 

Pozdrawiam,

 

Max

 

 



#2 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 maja 2017 - 16:30

Musisz mieć aktywne Apple Music, żeby mieć bibliotekę w chmurze. W momencie wygaśnięcia subskrypcji tracisz dostęp do chmury. Jeżeli usługa jest płatna (iTunes Match) i dostajesz ją za darmo w ramach Apple Music, to chyba jest logiczne, że musisz płacić za jedno bądź drugie.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#3 Maxavelli

Maxavelli
  • 1 040 postów

Napisano 14 maja 2017 - 21:47

Sęk w tym, czy jeśli aktualnie mam aktywne iTunes Match, zapiszę się do Apple Music, wypiszę się z Apple Music, nie dotknę iTunes Match to czy będę mógł korzystać tylko z mojej biblioteki w aplikacji Apple Music na Androida i, co najważniejsze, a co Twój post poddał w wątpliwość, będę mógł dalej korzystać z usługi iTunes Match (która mnie interesuje) rezygnując z Apple Music (które mnie nie interesuje)?

Użytkownik Maxavelli edytował ten post 14 maja 2017 - 21:48


#4 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 maja 2017 - 00:18   Najlepsza odpowiedź

Sęk w tym, czy jeśli aktualnie mam aktywne iTunes Match, zapiszę się do Apple Music, wypiszę się z Apple Music, nie dotknę iTunes Match to czy będę mógł korzystać tylko z mojej biblioteki w aplikacji Apple Music na Androida


Na Androida masz tylko aplikację Apple Music. W iPhone masz aplikację Muzyka. Są to różne produkty. Jeden działa tylko i wyłącznie z usługą Apple Music (iTunes Match nie ma nic wspólnego z Apple Music) druga działa z całym ekosystemem Apple.
 

i, co najważniejsze, a co Twój post poddał w wątpliwość, będę mógł dalej korzystać z usługi iTunes Match (która mnie interesuje) rezygnując z Apple Music (które mnie nie interesuje)?


Będziesz mógł ale tylko na urządzeniach z iOS bo na Androida jest dostępna tylko APlikacja Apple Music, która jest powiązana wyłącznie z tą usługą. Z żadną inną.

Podsumowując na Androida nie ma iTunes (aplikacja Muzyka z iOS to dawna aplikacja iTunes). Na Androidzie tylko będzie działał Apple Music, tak długo jak masz aktywną subskrypcję. Po wygaśnięciu subskrypcji aplikacja upraszczając przestanie działąć.
  • Maxavelli lubi to
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#5 Maxavelli

Maxavelli
  • 1 040 postów

Napisano 27 maja 2017 - 14:56

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych