Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki pierwszy Macbook


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#26 wojti66

wojti66
  • 87 postów

Napisano 27 kwietnia 2017 - 10:37

Dzięki



#27 pino22

pino22
  • 359 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 27 kwietnia 2017 - 18:15

A nie lepiej MacBooka 12? Przynajmniej ekran ma normalny IPS, a nie dramatyczny TN...

Co racja to racja. Oczy odpoczną i ta mobilność. A do bardzo wielu zadań nadaje się świetnie.


 MacBook Pro 14,2"  M1 Pro, 512 GB/16GB Silver  iPhone 13 Pro 128GB Gold


#28 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 27 kwietnia 2017 - 18:54

Myślę, że Air będzie bardziej - delikatnie ujmując - otwarty na użytkownika :)

Proszę o twardą odpowiedź, bo dlaczegoż to MacBook jest mniej otwarty od Aira?



#29 zizu1

zizu1
  • 2 postów

Napisano 30 kwietnia 2017 - 11:12

Cześć. Mam podobne pytanie. Potrzebuję do pracy jakiegoś Maca. Obecnie pracuję na Windowsie. Koniecznie muszę mieć dwa systemy. Zatem w grę wchodzi albo dokupić słabszego (tańszego) Maca i zostawić obecnego laptopa, albo kupić lepszego Maca (powiedzmy do 2500 zł) i zainstalować na nim dodatkowo Windows 10 (koniecze). Co o tym myślicie? Nie jestem grafikiem, nie potrzebuję demona szybkości. Zależy mi tylko na stabilności i płynności (zarówno na MacOS jak i Windows). 



#30 Zygal

Zygal
  • 297 postów

Napisano 04 maja 2017 - 11:32

Padło jednak na Macbooka Pro 13,3

Zobaczymy ...


 MBA  M1 2020, iPhone 15 Pro , AirPods Pro, 


#31 Marcin Kirpluk

Marcin Kirpluk
  • 2 postów

Napisano 04 maja 2017 - 17:22

Wydaje mi się, że będziesz zadowolony. Ja do tej pory używałem MB Early 2008 i ale z racji potrzeby czegoś mocniejszego do Swifta, zastanawiałem się nad przesiadką na coś nowszego. Myślałem nad używanym MBA 13'', w końcu padło na MBP 13'' Mid 2010 - używanego. Miałem już wybrany, wszystko dogadane. Dzień przed. tj 2 maja br. zajrzałem do miejscowego Media marktu. Chciałem tylko obejrzeć sprzęty Apple ale zaznajomiony sprzedawca poinformował mnie, że mają teraz wyprzedaże i pozwolenie od kierownika na specjalne ceny - wyprzedają Jabłuszka ze stanu ponieważ czekają na najnowsze modele. I tak wyszedłem z nowiutkim rMBP 13" 2015 i5 2,9/8GB/512SSD + 3 letnie ubezpieczenie GRATIS. Cena 6k. Sprzęt śmiga aż miło, Force Touch działa mega (chyba przesiadka z MB 2008 White nie powinna dziwić :)), na baterii do tej pory wykręciłem 9 godzin i 30 minut przy Safari-iTunes-pobieranie w tle, Sierra zapakowana, Xcode już zassany więc zobaczymy jak radzi sobie w pracy. Jak narazie same plusy, nie żałuję. Na plus w porównaniu do MBP 2016 to porty, świecące jabłuszko :) no i CENA. 

 

Pozdrawiam MK

P.S. Zdaj relację jak u Ciebie MBP.



#32 Zygal

Zygal
  • 297 postów

Napisano 08 maja 2017 - 07:21

Ja jestem bardzo zadowolony. 

Właśnie o taki sprzęt mi chodziło jak szukałem modelu 13-14 cali.


 MBA  M1 2020, iPhone 15 Pro , AirPods Pro, 


#33 mrrawhead12

mrrawhead12
  • 49 postów

Napisano 09 maja 2017 - 16:47

Na pewno nie warto brać MacBooka 12" - oprócz świetnego ekranu nie ma nic ciekawego do zaoferowania (wydajność mniejsza od iPada Pro, kłopotliwa i głośna klawiatura, brak chłodzenia, krótszy czas pracy na baterii od Air'a, koszmarna cena)



#34 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 09 maja 2017 - 18:03

Na pewno nie warto brać MacBooka 12" - oprócz świetnego ekranu nie ma nic ciekawego do zaoferowania (wydajność mniejsza od iPada Pro, kłopotliwa i głośna klawiatura, brak chłodzenia, krótszy czas pracy na baterii od Air'a, koszmarna cena)

Niedorzeczność.

 

MacBook 12 to bardzo wydajne urządzenie i sensu zbytnio nie ma porównywać je do urządzenia na architekturze ARM. To tak jakby porównać samochód do samolotu... Klawiatura jak każda inna, bardzo wygodne z minimalnym skokiem, być może mam słaby słuch. Brak chłodzenia? Przecież jest - pasywne. Krótsza praca na baterii? Przepraszam cię bardzo, czas pracy jest zbliżony do 11 calowego aira, a to właśnie z nim konkuruję 12', bo jest nawet mniejsza od niego! Zresztą wyświetlacz 2k energii potrzebuję ciut więcej niż HD TN.



#35 mrrawhead12

mrrawhead12
  • 49 postów

Napisano 09 maja 2017 - 20:01

Mamy chyba zupełnie inne definicje wydajności. Dla mnie wydajność to nie płynne otwieranie 4 kart w safari na raz, a czas renderu wideo w Final Cut czy Premierze etc. Nie rozumiem natomiast, dlaczego miałbym nie porównywać Aira do 12" - jakby nie patrzeć to konkurencja sama dla siebie. A co do klawiatury, to jest zdecydowanie głośniejsza w porównaniu do Air czy Pro do 2015 roku. Były też przypadki jej blokowania (podobnie jak w najnowszych modelach Pro), ale to raczej drobiazg. Mi to przeszkadzało, ale przyznaję, że może dałoby się do tego przyzwyczaić, osoba przywykła do laptopów innych producentów może nawet tego nie usłyszy.

 

O braku portów USB-A nie będę już wspominał (żeby nie było, nie skreślam ich z zasady, twierdzę natomiast, że nie kupię komputera od Apple z USB-C tak długo jak oni nie zaczną konsekwentnie adaptować je również w iPadach i iPhoneach, czego narazie nie robią i dochodzimy do kuriozalnej sytuacji, w której to ich smartfonów nie da się bezpośrednio podłączyć do ich komputerów)

 

Dla mnie 'dwunastka' jest skreślona również ze wzgledu na beznadziejny stosunek ceny do tego co oferuje. W tej cenie można kupić porządnie wyposażonego Aira lub (jeśli nie zależy komuś na mobilności) MacBooka Pro. Jedynymi wadami Air na tle MacBooka 12 jest ekran i touchpad (no i dla niektórych gabaryty). Obydwa te komputery wydajnością miażdżą 12". Co do tego nowego designu, jarmarcznych kolorów i niepodświetlanego logo nie będę się wypowiadał, bo to kwestia gustu - mi się nie podoba.

 

Powyższy post stanowi w stu procentach moją subiektywną opinię, bo kilkumiesięcznym użytkowaniu 12" 2015. Patrzę na ten produkt z perspektywy konserwatywnego Apple'owca, stąd może wynikać różnica w poglądach. Niemniej jednak, jeśli posiadasz taki komputer i jesteś z niego zadowolony, to doskonale to rozumiem. To czysto subiektywna preferencja. Dla mnie i moich zastosowań ten komputer jest po prostu bezużyteczny. ;)



#36 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 10 maja 2017 - 19:16

Mamy chyba zupełnie inne definicje wydajności. Dla mnie wydajność to nie płynne otwieranie 4 kart w safari na raz, a czas renderu wideo w Final Cut czy Premierze etc. Nie rozumiem natomiast, dlaczego miałbym nie porównywać Aira do 12" - jakby nie patrzeć to konkurencja sama dla siebie. A co do klawiatury, to jest zdecydowanie głośniejsza w porównaniu do Air czy Pro do 2015 roku. Były też przypadki jej blokowania (podobnie jak w najnowszych modelach Pro), ale to raczej drobiazg. Mi to przeszkadzało, ale przyznaję, że może dałoby się do tego przyzwyczaić, osoba przywykła do laptopów innych producentów może nawet tego nie usłyszy.

 

O braku portów USB-A nie będę już wspominał (żeby nie było, nie skreślam ich z zasady, twierdzę natomiast, że nie kupię komputera od Apple z USB-C tak długo jak oni nie zaczną konsekwentnie adaptować je również w iPadach i iPhoneach, czego narazie nie robią i dochodzimy do kuriozalnej sytuacji, w której to ich smartfonów nie da się bezpośrednio podłączyć do ich komputerów)

 

Dla mnie 'dwunastka' jest skreślona również ze wzgledu na beznadziejny stosunek ceny do tego co oferuje. W tej cenie można kupić porządnie wyposażonego Aira lub (jeśli nie zależy komuś na mobilności) MacBooka Pro. Jedynymi wadami Air na tle MacBooka 12 jest ekran i touchpad (no i dla niektórych gabaryty). Obydwa te komputery wydajnością miażdżą 12". Co do tego nowego designu, jarmarcznych kolorów i niepodświetlanego logo nie będę się wypowiadał, bo to kwestia gustu - mi się nie podoba.

 

Powyższy post stanowi w stu procentach moją subiektywną opinię, bo kilkumiesięcznym użytkowaniu 12" 2015. Patrzę na ten produkt z perspektywy konserwatywnego Apple'owca, stąd może wynikać różnica w poglądach. Niemniej jednak, jeśli posiadasz taki komputer i jesteś z niego zadowolony, to doskonale to rozumiem. To czysto subiektywna preferencja. Dla mnie i moich zastosowań ten komputer jest po prostu bezużyteczny. ;)

Jak najbardziej zezwalam ci na porównywanie macbooka do macbook air, ale tylko 11 calowego, który i tak jest większy od dwunastki. Osobiście uważam USB C za drobiazg, do większości rzeczy używam "sieci". Mając w domu dobrze skonfigurowaną sieć, nie potrzebujesz dysków przenośnych, a jeżeli potrzebuje zanieść komuś jakiś projekt to zazwyczaj idę osobiście z laptopem albo wrzucam na swoją prywatną chmurę i udostępniam danej osobie, a od biedy wyślę żądanie do domowego serwera i zapiszę z jego poziomu plik na dysku flash, oczywiście istnieją przejściówki, ale ja lubię sobie utrudniać życie, zresztą USB typu A wykorzystuję... może raz w roku? Okazjonalnie do instalacji systemów.

 

Mi się osobiście różowy macbook bardzo podoba, ale jak w/w kwestia gustów. Oczywiście w kwestii wydajności bzdura, może co najwyżej być ciut wydajniejsze i nie porównuj Pro do 12', bo to inna liga i inna grupa docelowa, tutaj porównanie mojego CPU z 12' do cpu z aira http://cpuboss.com/c...el-Core-M7-6Y75 i weź pod uwagę fakt, że 12 jest chłodzona pasywnie i posiada TDP na poziomie 3.5W vs. 15W w airze. :P

 

Osobiście nie zajmuję się renderowaniem filmów, głównie laptopa używam do wirtualnych maszyn, testowania oprogramowania i potem ich wdrażania. Moje najczęściej używane aplikacje to VirtualBox oraz Terminal, ale to właśnie do takich osób jak ja jest skierowany ten laptop. Dla osób wymagających sporej mocy obliczeniowej jest model Pro.

 

Dodatkowo kupując cokolwiek od Apple nie zwracasz uwagi na cenę. Kupując BMW też jesteś zły, że dopłacasz 30k za lepsze audi albo o zgrozo 2 tysiące za podłokietnik!!! Cena to aspekt, który nie może grać roli gdy kupujesz cokolwiek od Apple, po prostu mają piekielnie wysokie ceny i nic nie jest u nich opłacalne.

 

Jako ciekawostkę dodam, że na swoim macbooku mam zainstalowanego Archa i z paroma poprawkami na baterii pracuję do 21h, z powerbankiem 16k dałem radę nawet 70h.


Użytkownik tka11 edytował ten post 10 maja 2017 - 19:18





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych