Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Włamanie na konto iCloud - blokada iPhone & iMac


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 pepisvx

pepisvx
  • 15 postów

Napisano 19 kwietnia 2017 - 08:36

Witam

 

Dziś rano mój iPhone 5 został zablokowany -> Home -> Info: Write on e-mail: applepass04@gmail.com, podaj kod (nie znam go)

Zalogowałem się na iCloud -> zmieniłem hasło -> Znajdź mój iPhone -> Tryb utracony -> Wyłącz i nic... 

 

Patrze na liste moich urządzeń i 50 min temu zostało wysłane żądanie zablokowania iMaca zaraz po podłączeniu go do internetu (jestem w pracy na innym komputerze)

 

Proszę o porady co robić... 


Nie potrafie edytować postów. 

 

iPhone dzięki DFU wrócił do mnie. Teraz pozostaje jedynie po powrocie do domu ogarnąć iMaca a kompletnie nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. O 7 rano zostało wysłane żądanie zablokowania (nie przeze mnie...) i teraz iMac czeka na połączenie z siecią. 

 

[url=http://pokazywarka.pl/uiibbd/]Zdjęcia[/url]

 

Nie wiem jak się do tematu zabrać - proszę o pomoc. 

Hasło na iCloud już zmienione. Ciekawe czy mogę uzyskać logi skąd był włam. Mam jedynie info, że o 21.40 wczoraj tj. 18.04 z Firefoxa a następnie około 22.00 z Chrome...



#2 pepisvx

pepisvx
  • 15 postów

Napisano 19 kwietnia 2017 - 18:17

19.15 

 

Włączylem iMaca i mam info o tym, ze zostal zablokowany. Pyta o pin a w notatce jest:  "Write on e-mail: applepass04@gmail.com"

 

Jak sie za to zabrac? W icloud / find nie widzi go bo tak jak by mial odlaczone wifi...



#3 robroyy

robroyy
  • 411 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 kwietnia 2017 - 20:07

Witaj nie jesteś jedyny po wpisaniu emaila w google pokazuje stronę w Danii https://www.hardware...=24&tid=869575.   Tez maja ten sam problem wyłudzanie kasy 


<p>Komputer MacBook Pro 13 2.4 i5 2.4 GHz iPhone Xr,iPhone Xs  :D


#4 pepisvx

pepisvx
  • 15 postów

Napisano 20 kwietnia 2017 - 08:22

Założyłem fakowe konto pocztowe i napisałem do niego, oto co odpisał automat:

 

Hello!
 
Your device was blocked by us. In order to get a password from your device.
Pay us 30$ on the paypal account: masonova462@yandex.ru
After payment, attach a screenshot or tell us the time of payment, we will send your password from your device within an hour.
The payment is given 12 hours.
In case of non-payment, your device will be permanently blocked.
 
 
Generalnie jestem w czarnej d... bo kupiłem iMaca od firmy, które ściąga je poleasingowe, na fv nie mam S/N. Serwis apple powiedział, że nie przyjmą go jak nie okaże fv od dystrybutora... 
Możecie polecić mi nieautoryzowany serwis gdzie poradzą sobie z nim ?
 
Mam hasło do EFI którego sprzedawca mi nie podał (pewnie sam go nie zna, sprzedaje iMac-i paletami...) 
 
Bardzo proszę o pomoc, pacjent: Mid 2011 27' i7


#5 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 20 kwietnia 2017 - 13:05

Komputer można po prostu przeinstalować w tym wypadku... taka blokada nie jest permanentna jak na iPhone czy iPad.



#6 pepisvx

pepisvx
  • 15 postów

Napisano 20 kwietnia 2017 - 13:11

Z tym, że sprzedawca (który jest pośrednikiem - ma je poleasingowe) nie zna hasła do EFI ... A bez tego nie jestem w stanie chyba niczego zrobić prawda?



#7 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 20 kwietnia 2017 - 13:14

No, bez dowodu zakupu od autoryzowanego dystrybutora, to niewiele...



#8 czoorny

czoorny
  • 20 postów
  • SkądIrlandia

Napisano 20 kwietnia 2017 - 19:30

Hasło EFi da się zdjąć, ale nie wiem kto w Polsce ma takie możliwości. Na stronie gdzie masz możliwość edycji Apple ID ustaw sobie "two-factor authentication" wtedy każde logowanie do iCloud będzie trzeba potwierdzić kodem otrzymanym na telefon.

"Your password and a verification code will be required when your Apple ID is used to sign in on a new device or browser."



#9 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 22 kwietnia 2017 - 14:45

Hasło EFi da się zdjąć, ale nie wiem kto w Polsce ma takie możliwości...

 

Ja znam serwis, który to robi.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych