Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Korzysta ktoś z Iphone'a 7 bez ochrony?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#26 czesiekwiesiek

czesiekwiesiek
  • 1 089 postów

Napisano 18 kwietnia 2017 - 16:45

W czarnym oryginalnym skórzanym etui wygląda bardzo ładnie, a nie jak cegła jak ktoś określił. Powiem nawet, że ładniej niż bez. Akurat ochronę mam w tyłku, ale wygląda i ergonomię już nie. Tyle w temacie.


Użytkownik czesiekwiesiek edytował ten post 18 kwietnia 2017 - 16:47

Macbook Air M1 512/16, iPhone 12 mini, ​AirPods 2, Apple Watch Series 3


#27 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 18 kwietnia 2017 - 21:52

nie ma to jak nosic telefon za ~4tys w etui za 10zl


  • Sound John lubi to

#28 beckham

beckham
  • 35 postów

Napisano 19 kwietnia 2017 - 11:10

A wytłumacz mi w czym takie za 150 zł będzie lepsze? 

 

Nie mówię o takim ceglastym, tylko minimalistycznym, sylikonowym


  • wunibald lubi to

#29 gentelman

gentelman
  • 452 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 23 czerwca 2017 - 07:53

Etui mowie stanowcze nie i nigdy nie nosilem. Co do szkla, ostatnio z niego takze zrezygnowalem. Telefon ma lepsze kolorowy, bardziej czuly dotyk i ladniej wyglada (6s i charakterystyczna ramka pod szklem)


Macbook Air | iPhone 13pro | Watch 7 | AirPods Pro

#30 assaabloy

assaabloy
  • 128 postów

Napisano 24 września 2017 - 10:12

iphone 6 noszony od samego poczatku bez etui , stan db z plusem , iphone 5 noszony bez etui stan db , iphone 4s noszony bez , stan bdb 

nie uzywalem nie uzywam i nie bede uzywal zadnych etui , przyznam ze nigdy zaden tel nie upadl mi :-) a to dobre ale nigdy 



#31 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 września 2017 - 10:26

Nigdy nie noszę etui, chyba, że przez pierwsze 3 dni od zakupu telefonu, ale szybko się wyleczam ;) 


iPhone 12 mini 


#32 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 24 września 2017 - 11:11

W sumie ja kupiłem case tylko dlatego że iPhone jest śliski i szkoda żeby spadł rozwalił się potem czekać na nowy (AC) itd.

Gdyby nie był taki śliski to w życiu bym nic nie nałożył na niego :)


Użytkownik kalvin edytował ten post 24 września 2017 - 11:11

  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#33 Krzychu82

Krzychu82
  • 44 postów

Napisano 24 września 2017 - 19:49

Ja swojego iPhone 7 Plus zaraz po zakupie wrzuciłem do ultracienkiego etui firmy Puro. Z tego co kojarzę to miało zaledwie 0,3 mm grubości. Było to etui, które miało chronić plecki urządzenia przed mikrozarysowaniami np. podczas odkładania telefonu na stół czy biurko. Średnio co 2-3 dni zdejmowałem je by przetrzeć powierzchnię telefonu i etui od wewnątrz. Po upływie 3, może 4 miesięcy po zdjęciu etui zauważyłem, że anteny u góry i dołu są porysowane. Było to spowodowane tym, że etui nie było wystarczająco dobrze spasowane z telefonem, w skutek czego pomiędzy tyłem telefonu a etui dostawały się różne mikro paprochy, które przyczyniły się do zarysowania anten. Od tamtego czasu noszę iPhona bez jakiegokolwiek etui, szkła, folii. I gdyby nie porysowane paski anten (to zawdzięczam etui, które kosztowało w iSpocie 80zł) to telefon byłby w stanie idealnym. Zarówno obudowa, szkiełko aparatu jak i ekran wyglądają zaraz jak po wyjęciu z pudełka.
Jeżeli jeszcze kiedykolwiek zdecyduję się na etui będzie to tylko i wyłącznie etui od Apple. I wcale nie chodzi tu o jabłko z tyłu, lecz o mikrofibrę wewnątrz tego etui. Silikonowy case strasznie zbiera wszelkiego rodzaju pyłki z kieszeni. Natomiast skórzany case wydaje mi się rozwiązaniem idealnym. No i nie stawia oporu przy wkładaniu telefonu do kieszeni np. jeansów.
Jeżeli mam być szczery etui od Apple wydaje mi się być najlepiej spasowane z telefonem.

#34 Mercz

Mercz
  • 2 783 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 27 września 2017 - 00:20

7 lat iPhone'ów bez protekcji jakiejkolwiek, czasami jakieś okazjonalne kejsy się pojawiały bardziej dla wyglądu niż ochrony, ale ostatnio jakoś mnie cknęło po tym jak zrysowałem sobie trochę ekran, że nie wygląda to ciekawie więc zainwestowałem w szkło hartowane, założyłem w miarę dobrego case'a i nie narzekam. A korci mnie żeby kupić z firmy UAG takiego bardzo trwałego case'a, ale to raczej już na nowy telefon. Póki co szkło ukryło 99% rys i jestem zadowolony, kolejne zostaną na tym, a nie na telefonie.

Jakoś tak, pewniej teraz chodzę z telefonem. 



#35 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 27 września 2017 - 08:38

Niektórych tutaj widzę śmieszy to, że ktoś używa etui do telefonu. Niektórzy uważają, że jedynym powodem używania pokrowców jest bojaźń przed rysami i chęć odsprzedania telefonu za większe pieniądze po kilku latach.

Skąd to mniemanie się w ogóle wzięło? Niektórzy używają pokrowców bo chcą się wyróżniać i wolą telefon kolorowy, niż złoty/czarny/srebrny. Dużą grupą są też osoby, dla których iPhone jest zwyczajnie nieporęczny i etui ma za zadanie zapewnić lepszy chwyt. Jest jeszcze jedna kategoria - ochrona przed upadkami. Nie przed rysami, a przed upadkami. To, że jeden z drugim nosi telefon bez etui w kieszeni z kluczami i monetami, używa go jako podstawki pod kawę - spoko, ale niektórzy nie chcą płacić prawie 1500 zł za wymianę telefonu, bo iPhone przestanie działać po upadku. 

 

Sam należę do grupy ludzi, którzy potrzebują pewniejszego chwytu i dodatkowej ochrony (ponownie, nie przed rysami, a przed upadkiem). Telefon spada mi rzadko, ale już dwa razy miałem z tego powodu problemy i wolę wydać 100-200 zł na dobre etui, niż np. 600 zł na wymianę ekranu i znowu mieć telefon bez ochrony. 

 

Niech każdy nosi telefon w czym chce. Nikt nie każe wam tego zrozumieć, ale pisanie, że wydaje się wam to śmiesznie jest niedorzeczne, bo w stosunku do każdego człowieka na ziemii można znaleźć zachowanie, które będziemy uważali za śmieszne i niezasadne. Ja mam gdzieś, czy rzucacie telefonami o ścianę i dalej działają. Ja wolę założyć etui i mieć spokój. Pisanie od kilku lat tego samego, że ludzie kupują pokrowce, bo boją się rysek na ekranie i obudowie to totalne niezrozumienie tematu.


Użytkownik john80 edytował ten post 27 września 2017 - 08:41

  • dj.cicho i meg lubią to

#36 Dani3lson

Dani3lson
  • 31 postów

Napisano 29 września 2017 - 12:41

Pokrowce i wszelkiego rodzaju case czy szybki to kwestia indywidualna ja zawsze miałem każdy telefon z jakaś ochronią ale żadna nie daje 100% ochrony to jasne. Jedni nie chcą powiększać gabarytów czasami już i tak dużych smartfonów i nie stosują, a inni jaraja się ze ich logo Apple jest widoczne co jest trochę żenujące, każdy robi jak uważa. Ja mam na swoim ip7+ etui uag jestem zadowolony do tego szkło na cały ekran z tymi czarnymi wstawkami chyba belkina ale mogę się mylić co do firmy.

#37 Krzysztof09

Krzysztof09
  • 97 postów

Napisano 29 września 2017 - 13:05

Pokrowce i wszelkiego rodzaju case czy szybki to kwestia indywidualna ja zawsze miałem każdy telefon z jakaś ochronią ale żadna nie daje 100% ochrony to jasne. Jedni nie chcą powiększać gabarytów czasami już i tak dużych smartfonów i nie stosują, a inni jaraja się ze ich logo Apple jest widoczne co jest trochę żenujące, każdy robi jak uważa. Ja mam na swoim ip7+ etui uag jestem zadowolony do tego szkło na cały ekran z tymi czarnymi wstawkami chyba belkina ale mogę się mylić co do firmy.


Nie odkleja Ci się szkło w połączeniu z etui od UAG? Też posiadam takie etui i jest mega spasowane i zastanawiałem się nad kupnem szkła na cały ekran „od krawędzi do krawędzi” ale obowiałem się, że się będzie odklejało.

#38 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 29 września 2017 - 13:33

Pokrowce i wszelkiego rodzaju case czy szybki to kwestia indywidualna ja zawsze miałem każdy telefon z jakaś ochronią ale żadna nie daje 100% ochrony to jasne. Jedni nie chcą powiększać gabarytów czasami już i tak dużych smartfonów i nie stosują, a inni jaraja się ze ich logo Apple jest widoczne co jest trochę żenujące, każdy robi jak uważa. Ja mam na swoim ip7+ etui uag jestem zadowolony do tego szkło na cały ekran z tymi czarnymi wstawkami chyba belkina ale mogę się mylić co do firmy.

Pytanie co do tego szkła a cały ekran, czy ono nie ucina ekranu po bokach? Bo testowałem już dwa rodzaje i oba po ok. 0,5-1 mm zasłaniają ekran.


Iphone 7 Black | Apple Watch Space Grey | Macbook Air 13 | iPad Air

#39 ciacho

ciacho
  • 61 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 września 2017 - 13:46

Z racji mojego hobby i po przygodach kolegi którego telefon w trakcie aktywności został rozwalony - od 5 lat używam "ciężkich" etui. Na Samsung Notach był to otterbox defender, iP 7+ dostał uag pathfinder.

Chroni to tylko i wyłącznie telefon przed uszkodzeniem z powodu upadku lub uderzenia. IMO - kwestia etui jest indywidualna - prawie jak z robieniem backapów... :)
Użytkownik wielu różnych rzeczy, _nie_ fanboy A/A. Zagorzały przeciwnik świętych wojen systemowo-rozwiązaniowych.

#40 dudek_t

dudek_t
  • 72 postów
  • SkądBielsk Podlaski

Napisano 01 października 2017 - 14:37

Od iPhone 5s używamy skórzanych casów i dla mnie są niezbędne. Nie dość że telefon (jak na mój gust) lepiej wygląda to przyjemniej i pewniej się go trzyma. Dodatkowo nie pieszczę się z telefonem + małe dziecko i bez case'a po tygodniu miałbym pobity ekran na 100%. 



#41 H4K4

H4K4
  • 1 postów

Napisano 31 października 2018 - 16:20

Może trochę odświeżam odgrzany kotlet ale zagłębiałem się z czystej ale to czystej ciekawości i nosząc telefon w etui podobno jest większe prawdopodobieństwo na podrapanie np. ramki paprochami z kieszeni... Oczywiście nie mam nic do osób co noszą etui bo to indywidualny wybór.



#42 Mordeliuss

Mordeliuss
  • 66 postów
  • SkądRadom

Napisano 29 listopada 2018 - 11:47

Jest większe prawdopodobieństwo jeżeli używasz etui bez miekkiego wykończenia w środku które jest kiepsko spasowane, wtedy teelfon rusza się w nim i ryuje o kurz który zbiera się między etui a telefonem. Zainwestuj w dobre etui z miekkiego materiału w środku i nie będziesz miał takiego problemu.

Ja 5s,6s jak i teraz 7 plus nosze w etui tylko ze wzgledu na upadki bo juz wiele razy szkło i case uratował mnie od wymiany ekranu czy telefonu zwlaszcza gdy telefon lądował na betonowych schodach z impetem wypadając z reki czy sunąc po płytkach.

 

Jedni noszą inni nie, jeżeli nie nosisz telefonu z kluczami i monetami w kieszeni to raczej bardzo go nie porysujesz jednak gdy upadnie odczujesz efet brakuje case :)



#43 widlaczek

widlaczek
  • 3 postów

Napisano 04 grudnia 2018 - 16:21

LCD do Iphone 7 sa już coraz tańsze więc ryzyko jest coraz mniejsze, gorzej jak uszkodzimy korpus. Etui jest praktyczne, ale żadne nie wygląda tak ładnei jak iphone



#44 dredg

dredg
  • 2 452 postów
  • SkądVendin les Béthune

Napisano 05 grudnia 2018 - 09:57

A co ma cena lcd do ryzyka jego uszkodzenia? :P

#45 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 05 grudnia 2018 - 11:16

LCD do Iphone 7 sa już coraz tańsze więc ryzyko jest coraz mniejsze, gorzej jak uszkodzimy korpus. Etui jest praktyczne, ale żadne nie wygląda tak ładnei jak iphone

 

Gdzie te tańsze LCD do iPhone 7 - ja widzę cały czas 749zł. 


Użytkownik nie_lubie_jablek edytował ten post 05 grudnia 2018 - 11:17


#46 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 05 grudnia 2018 - 14:48

Pewnie koledze chodzi o zamienniki :P.


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#47 Forti

Forti
  • 55 postów
  • Płeć:

Napisano 05 grudnia 2018 - 15:10

Ja noszę od prawie 2 lat. Tylko, że ja to o elektronike dbam jak nikt ;)  Nosiłem jedno super plastikowe, grube na 1mm etui przez 2-3 miesiące, ponieważ było super ładne z motywem Dragon Ball :P

Dwa razy mi spadł (bez etui etc.). Raz na kafelki z wysokości klatki piersiowej - upadł szczęśliwie, nic nie zbite. Drugi raz po prostu na panele z wysokości kieszeni w spodniach i również nic się nie stało.

Prócz tego żadnego szkła ochronnego itp. 



#48 elizon

elizon
  • 2 postów

Napisano 05 grudnia 2018 - 17:04

Ja tam z założenia zawsze staram się posiadać etui i szkło hartowane. Wiem, że nie dbam o telefon i bez tego po tylu upadkach ile mu serwuję nie wypłaciłbym się :P.

Ale prawdą jest, że staram się wybierać rozwiązania dobrze spasowane i zabezpieczające. Cenię sobie Etui Spigen przez dobrą jakość i cenę. Co prawda także co jakiś czas sprawdzam, czy między case a telefon nie dostał się pył, bo naprawdę cioram go bezlitośnie w przeróżnych warunkach. :lol:



#49 4GSM

4GSM
  • 31 postów
  • Płeć:

Napisano 05 kwietnia 2019 - 11:49

Ja niestety nie wypłaciłbym się się jak przedmówca na naprawy telefonu  :P. Mimo dobrego case i szkła regularnie zdarza i mi się uszkodzić etui mimo, że wybieram naprawdę dobre i sprawdzone modele od Spigena. Bez nich myślę, że telefon nie przeżyłby atrakcji, jakie mu serwuje ;). Znam osoby dbające i uważające na aparat i ich sprzęt wygląda dużo lepiej, niż mój dobrze chroniony. Jak dla mnie każdy może sam zdecydować do której kategorii właścicieli należy i zdecydować czego potrzebuje. Tyle w temacie.



#50 inuictus

inuictus
  • 1 023 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 kwietnia 2019 - 13:04

Fajnie że nabijacie sobie posty i robicie reklamę, ale nie uważacie że trochę bez sensu odkopywać posty z grudnia?

iPhone 12 Pro, MacBook Pro, iPad Air, Apple Watch, AirPods, AppleTV





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych