Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy warto jeszcze kupować iPhone 6?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Exodiss

Exodiss
  • 290 postów

Napisano 09 kwietnia 2017 - 08:32

Witam, stoje przed pewnym dylematem w zakupie telefonu. W cenie ~1000 zł da się kupić iPhone 6 w bardzo dobrym stanie lub Samsunga Galaxy S6. A że szukam telefonu jeszcze na minimum 2 lata chciałbym podjąć dobrą decyzje. 

 

Rok temu miałem iPhona 5S, sprzedałem go tylko dlatego że ciężko było mi się przesiąść z 5 calowego telefonu na malutkiego 4 calowego 5Sa.

 

 

Potrzebuje telefonu głównie do słuchania muzyki, przeglądania internetu czy nawigacji, potrafi to każdy smartfon, ale czy szybko?

 

 

Z tego co wiem iP6 ma być wspierany jeszcze przez minimum 2 wersje iOSa, co jest moim zdaniem wystarczające, ale czy będzie tak samo szybki lub szybszy od chociażby Samsunga Galaxy S6 w tym samym budżecie?


Użytkownik Exodiss edytował ten post 09 kwietnia 2017 - 08:33

MacBook Air 13 Early 2015 i5/8GB/128GB


#2 Maurice69

Maurice69
  • 158 postów

Napisano 09 kwietnia 2017 - 11:55

Kupuj śmiało. Ja nadal używam szóstki i śmiga aż miło. Może wymienię na 7S/8, ale tylko pod warunkiem że będą one miały jakieś rewelacyjne nowości.

MacBook Pro 13 Retina (Late 2013) i5 2,4/8GB/256SSD // iPhone XS Space Gray 64GB // iPhone SE 32 GB Silver // iPad Air 2 64 GB Space Gray // iPad 5th Space Grey 128GB // iPad Pro 11 256GB 4G Silver


#3 PlayTronics

PlayTronics
  • 73 postów
  • SkądGliwice, PL

Napisano 09 kwietnia 2017 - 13:46

Witam, stoje przed pewnym dylematem w zakupie telefonu. W cenie ~1000 zł da się kupić iPhone 6 w bardzo dobrym stanie lub Samsunga Galaxy S6. A że szukam telefonu jeszcze na minimum 2 lata chciałbym podjąć dobrą decyzje. 

 

Rok temu miałem iPhona 5S, sprzedałem go tylko dlatego że ciężko było mi się przesiąść z 5 calowego telefonu na malutkiego 4 calowego 5Sa.

 

 

Potrzebuje telefonu głównie do słuchania muzyki, przeglądania internetu czy nawigacji, potrafi to każdy smartfon, ale czy szybko?

 

 

Z tego co wiem iP6 ma być wspierany jeszcze przez minimum 2 wersje iOSa, co jest moim zdaniem wystarczające, ale czy będzie tak samo szybki lub szybszy od chociażby Samsunga Galaxy S6 w tym samym budżecie?

Samsung Galaxy S6 jest bardzo przyjemnym smartfonem. Niestety bateria to totalna pomyłka. iPhone 6 pod tym względem bije go na głowę. To wciąż niezły sprzęt. Jak masz okazję złapać w dobrym stanie i cenie - polecam. Użytkowałem oba - iPhona 6 dość długo i mogę Ci go spokojnie polecić. 


 iMac 21,5" + Time Capsule |  iPhone 7 Plus Onyx Black + Apple Silicone Case (PRODUCT) RED  iPhone 4s Black  WATCH + Band (PRODUCT) RED |  iPad Pro 12,9" Space Gray Wi-Fi+Cellular +  Pencil


#4 krissolek

krissolek
  • 431 postów
  • SkądLubań/Wrocław

Napisano 09 kwietnia 2017 - 14:23

iPhone 6 to tak na prawdę 5S w większej obudowie. Wciąż dobry telefon, lecz nie należy od niego oczekiwać niewiadomo czego. 
Do codziennego użytkowania wystarczy jak najbardziej. Z resztą nieAntyfan zrobił o tym filmik chyba wczoraj.


 iPhone X  iPad Pro 12,9  Pencil  Macbook Pro 13" Retina  Watch Steel


#5 Łukasz Banach

Łukasz Banach
  • 232 postów

Napisano 09 kwietnia 2017 - 14:56

Warto, wersję 64gb znajdziesz za około 1400zł, 16gb za około 1100zł jednakże odradzam taką ilość pamięci, jest nie wystarczająca nawet dla kogoś kto twierdzi, że wystarczy :)


 MacBook Pro (2019) | Intel Core i5 8 generacji Quad-Core TurboBoost do 3.9GHZ | 8GB 2133MHZ | Iris Pro 645 1536MB |  iPhone XS Max 64GB Gold | Apple Watch Series 5 44mm Silver | AirPods Pro


#6 Danioo

Danioo
  • 1 057 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 09 kwietnia 2017 - 19:44

Jako iż mam S6 Edge (różni się od s6 zagiętym ekranem), używałem 6 przez rok (od premiery) i mam znajomych którzy używają go do dziś to się wypowiem. S6 faktycznie bateria może i słabsza, ale jak telefony były nowe. Teraz jest podobnie, Ale s6 ma szybkie ładowanie a iP nie (ładowanie ładowarką od iPada niewiele pomaga). Na dodatek S6 dostał ostatnio aktualizacje do 7.0 (praktycznie wszystkie nowości z S7 i poprawki interfejsu). Osobiście korzysta mi się dużo lepiej z S6 niż iP 6 na 10.3. Oczywiście oba telefony działają bardzo dobrze, ale mimo iż zawsze byłem przywiązany do iP i iOS to w tym wypadku wolę bezsprzecznie S6 na Nougat'cie. Dużo większe możliwości, nie ubija aplikacji w tle, ma o niebo lepszy ekran i fajne software'owe dodatki. Na plus także dioda powiadomień. Za to iP 6 ma lepszy czytnik linii papilarnych i lepiej leży w dłoni. Robi też fajniejsze zdjęcia. Ma także bardziej wytrzymałą obudowę (na zarysowania, co do wytrzymałości na uszkodzenia nigdy nie miałem okazji testować). Co do pamięci jak dla mnie iP tylko 64GB wzwyż a w 32GB w Samsungu (i iP7) w pełni mi wystarczają).


Użytkownik Danioo edytował ten post 09 kwietnia 2017 - 19:45

iMac 21,5 Mid 2014 (1,4GHz,8GB,500GB) + 128GB SSD USB | MacBook Air 11 Early 2014 (1,4Ghz,4GB,256GB)

Samsung Galaxy S8 Arctic Silver / iPhone 7 Matte Black 32GB 


#7 Exodiss

Exodiss
  • 290 postów

Napisano 10 kwietnia 2017 - 15:46

Niestety, iPhone w wersji 64GB kosztuje grubo powyżej 1400 zł co dla mnie jest kwotą lekko zbyt dużą. S6 w tej chwili od osoby prywatnej z przedłużenia umowy znajdę już za 1100 zł co szczerze mówiąc jest świetną ceną jak za ten telefon, używki z roczną gwarancją są do znalezienia za 900 zł, więc ponad 5 stówek taniej co 64GB iPhone.

 

Kwestii wsparcia nie będę poruszał, bo S6 na XDA będzie wspierany jeszcze przez wiele lat :)))))


MacBook Air 13 Early 2015 i5/8GB/128GB


#8 krissolek

krissolek
  • 431 postów
  • SkądLubań/Wrocław

Napisano 11 kwietnia 2017 - 08:39

Niestety, iPhone w wersji 64GB kosztuje grubo powyżej 1400 zł co dla mnie jest kwotą lekko zbyt dużą. S6 w tej chwili od osoby prywatnej z przedłużenia umowy znajdę już za 1100 zł co szczerze mówiąc jest świetną ceną jak za ten telefon, używki z roczną gwarancją są do znalezienia za 900 zł, więc ponad 5 stówek taniej co 64GB iPhone.

 

Kwestii wsparcia nie będę poruszał, bo S6 na XDA będzie wspierany jeszcze przez wiele lat :)))))

To masz chyba jasność  ;)


 iPhone X  iPad Pro 12,9  Pencil  Macbook Pro 13" Retina  Watch Steel


#9 PlayTronics

PlayTronics
  • 73 postów
  • SkądGliwice, PL

Napisano 11 kwietnia 2017 - 19:16

Jako iż mam S6 Edge (różni się od s6 zagiętym ekranem), używałem 6 przez rok (od premiery) i mam znajomych którzy używają go do dziś to się wypowiem. S6 faktycznie bateria może i słabsza, ale jak telefony były nowe. Teraz jest podobnie, Ale s6 ma szybkie ładowanie a iP nie (ładowanie ładowarką od iPada niewiele pomaga). Na dodatek S6 dostał ostatnio aktualizacje do 7.0 (praktycznie wszystkie nowości z S7 i poprawki interfejsu). Osobiście korzysta mi się dużo lepiej z S6 niż iP 6 na 10.3. Oczywiście oba telefony działają bardzo dobrze, ale mimo iż zawsze byłem przywiązany do iP i iOS to w tym wypadku wolę bezsprzecznie S6 na Nougat'cie. Dużo większe możliwości, nie ubija aplikacji w tle, ma o niebo lepszy ekran i fajne software'owe dodatki. Na plus także dioda powiadomień. Za to iP 6 ma lepszy czytnik linii papilarnych i lepiej leży w dłoni. Robi też fajniejsze zdjęcia. Ma także bardziej wytrzymałą obudowę (na zarysowania, co do wytrzymałości na uszkodzenia nigdy nie miałem okazji testować). Co do pamięci jak dla mnie iP tylko 64GB wzwyż a w 32GB w Samsungu (i iP7) w pełni mi wystarczają).

Co z tego, że S6 ma szybkie ładowanie. Ładuje się ok 1% na minutę. Licząc prosto - 100 minut - 1 godz 40 mimut. Iphone ładuje się trochę dłużej a bateria nie dostaje tak mocno w dupę. Ładowarka od iPada daje podobny efekt co szybkie ładowanie. 

Jeśli chodzi o zdjęcia - wydaje mi się, że Samsung Galaxy S6 robi lepsze zdjęcia niż iPhone 6. Robiłem dzieciakom przed domem fotki i te z Samsunga były bardziej wyraziste. Nie mówię tutaj o tym jak wyglądały na ekranie smartfona - bo Super Amoled zawsze przejaskrawia. Chodzi mi o to co widziałem na monitorze. Foty były bardziej szczegółowe. Po prostu ostrzejsze. Te z iPhona charakteryzowały się za to bardziej wiernym odwzorowaniem barw. 


 iMac 21,5" + Time Capsule |  iPhone 7 Plus Onyx Black + Apple Silicone Case (PRODUCT) RED  iPhone 4s Black  WATCH + Band (PRODUCT) RED |  iPad Pro 12,9" Space Gray Wi-Fi+Cellular +  Pencil


#10 Łukasz Banach

Łukasz Banach
  • 232 postów

Napisano 12 kwietnia 2017 - 10:31

dobra dobra s6 będzie wspierany na XDA ale komu się chce bawić w softy, żeby tylko poprawić trochę wydajność, kupisz iPhone 6 i będziesz po prostu go uzywać bez żadnego bawienia się we wgrywanie kerneli czy softów...


 MacBook Pro (2019) | Intel Core i5 8 generacji Quad-Core TurboBoost do 3.9GHZ | 8GB 2133MHZ | Iris Pro 645 1536MB |  iPhone XS Max 64GB Gold | Apple Watch Series 5 44mm Silver | AirPods Pro


#11 ZaZeZuZe

ZaZeZuZe
  • 4 postów

Napisano 12 kwietnia 2017 - 11:30

W Samsungu S6 bateria rzeczywiście daje się we znaki.. Jeśli chodzi o iPhone'a 6 to w tej kwestii jest na pewno zdecydowanie lepszy. Gdybym jednak miał decydować się odkładając na bok kwestie baterii, to zdecydowałbym się na Samsunga bo naprawdę użytkowanie jest szybkie i nie sprawia problemów - no poza tą baterią :)



#12 PlayTronics

PlayTronics
  • 73 postów
  • SkądGliwice, PL

Napisano 12 kwietnia 2017 - 16:19

dobra dobra s6 będzie wspierany na XDA ale komu się chce bawić w softy, żeby tylko poprawić trochę wydajność, kupisz iPhone 6 i będziesz po prostu go uzywać bez żadnego bawienia się we wgrywanie kerneli czy softów...

Oto właśnie chodzi. To lubie w iPhonach. Długie (czasem nawet baaardzo długie) wsparcie. Płynne działanie przez większy czas wsparcia, zero potrzeby rootowania, kernelowania, flashowania i innych cudów. Oczywiście, zaraz ktoś zarzuci mi, że Apple uwala starsze modele aktualizacjami. Nie do końca się z tym zgodzę. iPhone 5s działa naprawdę bardzo przyjemnie na najnowszym sofcie. Nie jest demonem prędkości - to wiadomo. Ale dostał nowe tchnienie, tak można to nazwać. Jestem w stanie wybaczyć Apple spowolnienie działania tak starych urządzeń, tylko dlatego, że w tym wieku telefony z Androidem trafiają po prostu do kosza. Co z tego, że pozostają na danej wersji systemu z rzekomo płynnym działaniem. Smartfon pozbawiony aktualizacji nie jest bezpieczny, posiada wiele błędów w sofcie, które nie są już łatane, nie jest już kompatybilny z wieloma aplikacjami itd. Można długo wymieniać. Niewątpliwą zaletą iPhonów jest ich długie wspieranie przez producenta. Można rzec bardzo ogólnikowo, że to kilka lat.


 iMac 21,5" + Time Capsule |  iPhone 7 Plus Onyx Black + Apple Silicone Case (PRODUCT) RED  iPhone 4s Black  WATCH + Band (PRODUCT) RED |  iPad Pro 12,9" Space Gray Wi-Fi+Cellular +  Pencil


#13 marioosh666

marioosh666
  • 229 postów

Napisano 17 kwietnia 2017 - 10:03

Co z tego, że S6 ma szybkie ładowanie. Ładuje się ok 1% na minutę. Licząc prosto - 100 minut - 1 godz 40 mimut.

Nie zawsze trzeba ładować do 100%. Pół godziny i telefon odżywa. Mi bardzo brakuje szybkiego ładowania w iPhone' ie.

Jestem w stanie wybaczyć Apple spowolnienie działania tak starych urządzeń, tylko dlatego, że w tym wieku telefony z Androidem trafiają po prostu do kosza.

Też tak myślałem, ale to w dużej mierze zależy od potrzeb. Do dzisiaj ludzie korzystają z Samsungów S5 czy nawet SIII i działają całkiem dobrze. W czasach, kiedy telefony wymienia się co roku albo co dwa najrzadziej długie wsparcie przestaje mieć tak duże znaczenie. Szczególnie, że na Androida są custom romy. Mam trochę większy budżet niż założyciel tematu, poluję na S7 i już dzisiaj używany w stanie idealnym można dostać za 1 500 PLN, a po tym jak S8 będzie dostępny powinno być jeszcze lepiej.

 

P. S. Rozczarowanie po prezentacji iPhone' a 6 było tym co przeciągnęło mnie na ciemną stronę mocy ;)



#14 Exodiss

Exodiss
  • 290 postów

Napisano 17 kwietnia 2017 - 14:16

Co do iPhone najbardziej przemawia do mnie fakt, że za rok sprzedam go bez problemu 200-300 zł taniej aniżeli go kupiłem, a S6 pewnie będzie już tańszy o połowę :))

 

Moja dziewczyna ma iPhone 7, i jeżeli iPhone 6 miałby chodzić chociaż w połowie tak szybko jak iP7 to byłbym zadowolony

 

Jak znajdę jakiegoś zadbanego iPhone 6 za 1000-1100 zł, to po prostu wezmę, wspierany będzie pewnie jeszcze ze 2-3 lata więc to na plus.


MacBook Air 13 Early 2015 i5/8GB/128GB


#15 marioosh666

marioosh666
  • 229 postów

Napisano 17 kwietnia 2017 - 17:27

Skąd wiesz za ile go sprzedasz za rok? Ceny 7mek bardzo mocno poleciały, a minęło ledwo pół roku od premiery. 6ka ma 1 GB RAMu podczas gdy Apple zaczyna dawać 3 GB, 6ka nie ma 3D Touch, aparat średni i konstrukcja też nie jest najmocniejsza. Do tego w tym roku wychodzi 8ka czy X. Nie wiadomo na ile to wpłynie na ceny starszych modeli, ale obstawiam, że znacząco. 6ka działa odczuwalnie wolniej, bo ma mniej RAMu. Korzystać się da, ale przy Safari to czuć bardzo mocno. Co większe aplikacje też wolniej działają.



#16 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 17 kwietnia 2017 - 18:11

Szybko spadają nowe modele, natomiast starsze stosunkowo wolno. iPhone 6 za 1100zł nawet jak spadnie do 800-900zł to nie będzie miało większego znaczenia.

#17 marioosh666

marioosh666
  • 229 postów

Napisano 17 kwietnia 2017 - 19:00

Za rok to będzie 4 letni telefon i jeszcze te 16 GB co raz bardziej będzie się dawało we znaki, a rozszerzyć się nie da. Osobiście nie pchałbym się w nic od Apple' a co ma poniżej 2 GB RAMu i poniżej 32 GB pamięci. A tak w ogóle to dlaczego wybierasz między Samsungiem i Apple' m? W tej półce cenowej masz większy wybór np.: Motorola robi ciekawe telefony z czystym Androidem. To jest potężne wsparcie oficjalne i nieoficjalne. Niedawno była premiera Moto G5 i G5 Plus. Nawet jeżeli specyfikacja nie powala to brak syfu robi swoje. Samsung ma sens jak ktoś potrzebuje aparatu i wyświetlacza z najwyższej półki.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych