Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Używany Macbook 13-15" do 3000zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 xbit

xbit
  • 369 postów

Napisano 05 kwietnia 2017 - 17:27

Witam serdecznie!

 

Posiadam obecnie Macbook White 2010 4GB 320M 128SSD i chciałbym go zmienić na mocniejszą i bardziej ,,dzisiejszą" maszynę. 

 

Do wydania mam sztywne 3000zł - wymagania to 13" lub ewentualnie 15". Co używego w tej cenie można ,,wyrwać" i na co zwracać uwagę?

 

Po moim researchu znalazłem takie oferty:

MacBook Air 13" 8GB 128GB 2015 z półroczną gwarancją - 2950zł

MacBook Air 13" 4GB 128GB 2015 z półroczną gwarancją - 2300zł

MacBook Pro Retina 13" 4GB 128GB Late 2013 idealny stan polska dystrybucja - 2950zł

MacBook Pro Retina 13" 4GB 128GB Late 2013 niemiecka klawiatura - 2500zł

z tego co widziałem to MacBook Air 13" 4GB 128GB 2013 można znaleźć w cenach 1700-1900zł

 

Komputer używany będzie jako stacjonarny z monitorem oraz mobilnie - głównie internet, czasami jakaś niewymagająca gra - ewentualnie cs go na bootcampie od czasu do czasu. Co byłoby najbardziej opłacalne?

 

pozdrawiam



#2 Slomsik

Slomsik
  • 49 postów

Napisano 17 kwietnia 2017 - 18:07

Podpinam się pod pytanie



#3 Danioo

Danioo
  • 1 057 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 17 kwietnia 2017 - 18:31

Do takich wymagań to każdy z wyżej wymienionych laptopów się nada. Oczywiście Retina najfajniejsza przede wszystkim ze względu na ekran + HDMI, ale dla mnie wersja z 4GB RAM w tym laptopie to nieporozumienie. Ogólnie obecnie 4GB dla Mac OS to minimum, aby komputer jakoś działał, ale przy Retinie trzeba mieć na uwadze, że ten laptop ma wysoką rozdzielczość i grafika też swoje z tego RAM'u bierze. W skrócie najlepszy ale jakby miał 8GB pamięci operacyjnej (oczywiście to tylko moje zdanie). Żeby nie było tak kolorowo to Pro Retina cierpi na łuszczenie się powłoki antyrefleksyjnej. Co do Air'a dobry ultrabook. Aż tyle i tylko tyle. Wydajna bateria, wygodna klawiatura ogólnie laptop sprawdzony i polecany (tym bardziej że obecnie można kupić go za rozsądne pieniądze). Największy minus - niska rozdzielczość ekranu (tym bardziej jeżeli ktoś miał wcześniej w laptopie więcej - ja przesiadłem się z 1080p i do dziś jest to dla mnie bolesne). Co do laptopów z klawiaturami QWERTZ, AZERTY i innych to nawet bym na nie nie patrzył. Po pierwsze inny układ, po drugie wymiana klawiatury jest nieopłacalna (taka zaleta ładnej obudowy unibody), po trzecie naklejki spolszczające słabo wyglądają i psują podświetlenie klawiatury. Dodatkowo laptopy z takimi klawiaturami przyjeżdżają do PL najczęściej po przygodach (tak samo zresztą jak samochody) kiedy ich naprawa za granicą jest nierentowna (np. zalanie, zużycie baterii co jest jeszcze małym problemem, stłuczona matryca i jeszcze można wymieniać). Do 3000zł rozglądałbym się za jakimś ładnym Air'em z 2015 roku z 8GB RAM i gwarancją. Spokojnie da się znaleźć. Na pewno nie zwracałbym uwagi na wersje z 4GB RAM, a już jeżeli to tylko Air i to jakby był w dobrej cenie. Pro w ładnym stanie kosztuje więcej.


Użytkownik Danioo edytował ten post 17 kwietnia 2017 - 18:32

iMac 21,5 Mid 2014 (1,4GHz,8GB,500GB) + 128GB SSD USB | MacBook Air 11 Early 2014 (1,4Ghz,4GB,256GB)

Samsung Galaxy S8 Arctic Silver / iPhone 7 Matte Black 32GB 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych