Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Brak możliwości połączenia z dyskiem na USB wpiętym do routera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 oliwka_

oliwka_
  • 52 postów

Napisano 03 kwietnia 2017 - 23:09

Do mojego routera (Asus RT-AC1200G+) podpięty jest dysk na USB. W ustawieniach routera, skonfigurowałam aby możliwe było logowanie z konta gościa, włączyłam itunes server, włączyłam serwer mutimediów UPnP. Kiedy jednak staram się wejść na dysk przez Sieć (sieć --> nazwa itunes server --> nazwa dysku) otrzymuję komunikat:

 

"nie można ukończyć czynności nie można znaleźć oryginalnej rzeczy dla [nazwa dysku]"

 

Działa jedynie połączenie za pomocą FTP. Pod windows dysk działa normalnie z konta gościa. Nie pomógł format dysku i zmiana jego nazwy. Macie jakiś pomysł w czym może tkwić problem?



#2 oliwka_

oliwka_
  • 52 postów

Napisano 05 kwietnia 2017 - 15:46

Wczoraj wieczorem bez żadnych zmian w konfiguracji udało się połączyć z usb wpiętym w router z mojego macbook air'a. Natomiast w tym samym czasie, w tej samej sieci nie było to możliwe z drugiej maszyny mac-mini. Wyskakiwał dokładnie ten sam komunikat:

 

"nie można ukończyć czynności nie można znaleźć oryginalnej rzeczy dla [nazwa dysku]"

 

O co może chodzić?



#3 --Nuta--

--Nuta--
  • 89 postów

Napisano 06 kwietnia 2017 - 16:26

Hej,

Mam trochę podobny problem. Mam podpięty dysk do routera na którym chcę ustawić time machine. Całe to połączenie jest dość niestabilne. Najpierw przeformatowałem dysk i zrobiłem 2 partycje - jedną na NTFS (bo chciałbym mieć udział dzielony z Win) a drugą na HFS. Komputer bez problemu łączył się z NTFS i za nic nie chciał zobaczyć/zamontować partycji HFS. Pomyślałem że mój router nie obsługuje dysków na HFS więc przeformatowałem to na nowo do NTFS i wrzuciłem tam obraz dysku. Wtedy zaczął mi montować ten dysk przez 1 dzień a potem z jakiegoś powodu przestał.

Wygląda to trochę tak, jakby OSX cache'ował sobie informacje o tym dysku.

 

Zauważyłem że jak w ramach eksperymentu podpiąłem pendrive'a sformatowanego na NTFS, to po ponownym podpięciu dysku wszystko jakby się "odświeżyło". Co dziwne jak potem dla znów wpiąłem USB sformatowany na HFS to też go widziałem.

 

Na raze testuję, formatuję i przepinam - ale jest to trochę czasochłonne. Jak dojdę do jakichś wniosków to dam znać.

 

pozdrawiam

N.


MBP, XS





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych