Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Samsung Galaxy S8+ vs iPhone 7 Plus


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

#126 premislausg

premislausg
  • 311 postów

Napisano 16 maja 2017 - 22:28

effe, porównując S8 do iP7, który jest wg Ciebie lepszym wyborem na ten moment? :)

#127 marioosh666

marioosh666
  • 229 postów

Napisano 16 maja 2017 - 22:29

Jedyne co mnie w iPhonie odpycha to brak możliwości pobierania plików z internetu i brak menadżera plików.

Wystarczy ściągnąć np.: Documents 5 i będzie działać. Nawet do YT jest Workflow i jego skrypty. Większość niedogodności można ominąć, ale to cały czas nie jest otwartość znana z Androida.

doprawdy ?
jakoś jestem innego zdania, pooglądaj ceny na A...

Oglądam ceny na Allegro. Jak kupiłaś chwilę po premierze to wiadomo, że straciłaś. Staniało o premię od nowości. Teraz jest stabilnie i dopiero po premierze następcy coś się ruszy. Jedno co mnie zastanawia to relacja ceny 7ki do 6S. 7ka ma sporo usprawnień względem poprzednika, a ceny różnią się bardzo nieznacznie. Są takie momenty, że mogę upolować 7kę w cenie 6S.

Nie mniej jednak tanieje o wiele wolniej od Samsungów

Zgadza się, ale Samsungi szczególnie S7/S7E trzymają cenę dużo lepiej od poprzedników. Chyba pewna era się kończy. Dopóki ktoś nie wywróci rynku do góry nogami technologią to ceny nie będą jakoś radykalnie spadać.



#128 snaperr

snaperr
  • 70 postów

Napisano 16 maja 2017 - 23:25

A co masz na myśli mówiąc że to dalej nie jest otwartość androida? Chodzi mi o mniej więcej czego brakuje i nie da się ominąć nawet mając jailbreak'a czy skrypty lub aplikacje?

#129 tweetykrk

tweetykrk
  • 168 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 maja 2017 - 23:43

Czy na iPhonie jest coś takiego jak Screen mirroring bez Apple TV czy nie? Sorry za offtop ale szukałem i nic nie znalazłem. A to tez wada iOS jeśli nie ma.

Iphone 12 pro 256 Grafit, był X 256, Mackbook pro 2012 


#130 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 maja 2017 - 06:13

Nie ma nic takiego niestety w iOS. Musisz mieć Apple TV.

Co do pytania Premislausg to ciężko powiedzieć który jest lepszy. Oba mają plusy i minusy. Na ta chwilę nie żałuję przesiadki. Jest tu wiele ciekawych opcji i super aparat. Ekran też robi swoje przy podobnych gabarytach. Jeśli ktoś teraz stoi przed wyborem iphone/samsung to chyba lepiej zainwestować w s8 i z nią przeczekać na to co pokaże Apple we wrześniu.

iPhone 12 mini 


#131 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 17 maja 2017 - 07:33

Czy na iPhonie jest coś takiego jak Screen mirroring bez Apple TV czy nie? Sorry za offtop ale szukałem i nic nie znalazłem. A to tez wada iOS jeśli nie ma.

 

Jakieś tam możliwości są, ja nigdy nie korzystałem poza połączeniem przewodowym więc nie wiem jak te apki działają:

http://www.phonearen...pple-TV_id63897



#132 marioosh666

marioosh666
  • 229 postów

Napisano 17 maja 2017 - 09:17

A co masz na myśli mówiąc że to dalej nie jest otwartość androida? Chodzi mi o mniej więcej czego brakuje i nie da się ominąć nawet mając jailbreak'a czy skrypty lub aplikacje?

Z JB to ograniczenia praktycznie znikają, ale dla mnie jest trochę bez sensu kupować iPhone' a i robić JB. Kluczowe słowo - ominąć. Pytanie czy ktoś chce w swoim sprzęcie omijać czy woli od razu móc z niego korzystać bez ograniczeń. Mnie zmęczyli usuwaniem aplikacji do ściągania audio i video z YT. To cały czas nie działa tak jak TubeMate na Androida. Tak samo dostęp do systemu plików. Ciągle muszę szukać obejść, a na Androidzie działa. Sprzętowo też Samsung stoi wyżej. Mam na myśli wyświetlacz i aparat.

 

Szkoda, że ma S8 Mini, ale takie prawdziwe, bo kupiłbym bez względu na cenę :)


Użytkownik marioosh666 edytował ten post 17 maja 2017 - 09:21


#133 snaperr

snaperr
  • 70 postów

Napisano 17 maja 2017 - 10:03

Czyli mówisz że s8 ma lepszy aparat od ip7+?

#134 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 maja 2017 - 10:57

Tu raczej nie ma wątpliwości który z tych telefonów ma lepszy aparat :)

Wystarczy poczytać pierwsze lepsze testy. 


iPhone 12 mini 


#135 Geble

Geble

  • 1 178 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 17 maja 2017 - 11:33

Byłem, pomacałem, popstrykałem w salonie Samsunga i się zakochałem od pierwszego "pacnięcia".

 

Dziś jadę odebrać. 2650 z fakturą zakupu. Nie najgorsza cena, a plus jest taki, że ~10 km ode mnie.


BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#136 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 maja 2017 - 11:43

Cena bardzo dobra, za tyle opłaca się brać zdecydowanie. 


iPhone 12 mini 


#137 tweetykrk

tweetykrk
  • 168 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 maja 2017 - 12:08

Zmiana z iPhone 6 na Galaxy s7 wyjdzie taniej niż na IPhone 7 , opłaca się? Dużo lepsze ma zdjęcia samsung? Zaczyna mnie irytować w iOS takie fakty jak to ze nie dawno można było minimalizować YouTube w safari, teraz to nagle nie działa, udostępnić swój ekran na tv tez nie mogę bez kupna sprzętu Apple, dymki mess czasami by się przydały, nie ma szybkiego ładowania, i nie mogę zmienić wielkość czcionki w safari czy innej przeglądarce.. nie mówiąc już Ze w aparacie nie możemy zmienić dosłownie nic(w aplikacji aparatu). Ten system jest świetny fo fakt ale andorid się rozwinął i iOS na te czasy robi się coraz bardziej upośledzony

Użytkownik tweetykrk edytował ten post 17 maja 2017 - 12:09

Iphone 12 pro 256 Grafit, był X 256, Mackbook pro 2012 


#138 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 maja 2017 - 12:18

Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika. Mi iOS wystarcza choć nie powiem Android ma kilka przydatnych opcji, gdzie w iOS próżno szukać. Ekosystem już i tak całkiem nie źle działa na różnych platformach, więc ten argument powoli zaczyna umierać. 

 

Pytanie mam natomiast to użytkowników S8. Czy u Was też widać na białym tle różową poświatę jak tu na filmie?

 

U mnie niestety w tych trybach kino, zdjęcia, podstawowy ewidentnie widać. 

Po urlopie wymienię ten telefon na nowy, przed tym oczywiście dokładnie go sprawdzę. 


iPhone 12 mini 


#139 tweetykrk

tweetykrk
  • 168 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 maja 2017 - 12:47

Effe masz jeszcze dostęp do iPhone 7 żeby porobić zdjęcia w nocy i w trudnych warunkach z S8?

Iphone 12 pro 256 Grafit, był X 256, Mackbook pro 2012 


#140 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 maja 2017 - 13:00

Niestety już nie mam. 


iPhone 12 mini 


#141 PlayTronics

PlayTronics
  • 73 postów
  • SkądGliwice, PL

Napisano 19 maja 2017 - 18:06

Nie ma nic takiego niestety w iOS. Musisz mieć Apple TV.

Co do pytania Premislausg to ciężko powiedzieć który jest lepszy. Oba mają plusy i minusy. Na ta chwilę nie żałuję przesiadki. Jest tu wiele ciekawych opcji i super aparat. Ekran też robi swoje przy podobnych gabarytach. Jeśli ktoś teraz stoi przed wyborem iphone/samsung to chyba lepiej zainwestować w s8 i z nią przeczekać na to co pokaże Apple we wrześniu.


Oczywiście, ze jest screen mirroring bez Apple TV. Przejścioweczka od Apple i kabelkiem HDMI do telewizorka. Działa idealnie. Używam takiego rozwiązania już od dawna, jeszcze z przejściówka starego typu 30-pinowa. Aktualnie na lightning.

 iMac 21,5" + Time Capsule |  iPhone 7 Plus Onyx Black + Apple Silicone Case (PRODUCT) RED  iPhone 4s Black  WATCH + Band (PRODUCT) RED |  iPad Pro 12,9" Space Gray Wi-Fi+Cellular +  Pencil


#142 Takeshy

Takeshy
  • 27 postów

Napisano 22 maja 2017 - 16:52

Niestety ja mam problem z dźwiękiem. Podczas oglądania filmików na yt lub fb dźwięk nagle się odcina,głośniki przestają działać a w momencie przycisniecia telefonu z tylu w okolicach głośników zaczynają grać ponownie.

#143 Omega55

Omega55
  • 332 postów

Napisano 23 maja 2017 - 15:33

Niestety już nie mam. 

 

Effe, jak wrażenia ? Nie żałujesz zmiany ? :) Nie brakuje Ci iPhone ? :)



#144 radomir

radomir
  • 100 postów

Napisano 23 maja 2017 - 18:51

Effe, jak wrażenia ? Nie żałujesz zmiany ? :) Nie brakuje Ci iPhone ? :)

Dołączam się do pytania

#145 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 23 maja 2017 - 19:36

Też nie wytrzymałem i kupiłem sprawdzić s8+. Jeśli chodzi o wygląd to oczywiście jest bardzo ładnie, jednak przez wadę ekranu, mieniący się róż pod kątem na białym tle, oddałem go. Dobrze, że nie sprzedałem wcześniej 7 plus. Jak miałbym pomóc w wyborze to taka drobna moja opinia, jak zmienicie uważajcie na tą wadę ekranu ponoć jest wiele z tym różem. Druga sprawa , że jakby działał mniej płynniej niż 7 plus, szkoda że nie dali 6gb ramu i czysty Android. :-)
Tutaj coś o tych ekranach https://youtu.be/Bz5Gvna19CI

Użytkownik tomk925 edytował ten post 23 maja 2017 - 19:38


#146 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 maja 2017 - 20:15

Póki co nie brakuje mi iOS. 

S8 spisuje się nad wyraz dobrze. Nic nie muli i nie zawiesza się. Zobaczymy jak będzie po kilku następnych tygodniach. Jedyna rzecz jaką zauważyłem to znana wada o której pisze tomk925, a mianowicie wada wyświetlacza przy poszczególnych trybach niestandardowych. Akurat ja na szczęście działam na trybie standardowym/domyślnym i wady nie widzę. 

 

Ogólnie jestem mega zadowolony i polecam ten sprzęt bo jednak robi różnicę. Mam nadzieję, że we wrześniu Apple czymś nas pozytywnie zaskoczy, bo dzisiaj to niestety 2 poziomy niżej. Ratuje jedynie iOS i ekosystem, ale jak wiemy to pomału przestaje być na wyłączność Apple. 

Android bez najmniejszych problemów świetnie komunikuje się z Macbookiem jak i z Windowsem. 


iPhone 12 mini 


#147 Kts

Kts
  • 109 postów

Napisano 23 maja 2017 - 23:32

...a dla mnie zawsze jak co roku idę do MM bawię się flagowcem na Androidzie npS8 w tym roku i co i "dupa zbita"...... Nigdy ten system nie oczarował mnie płynnością działania (nie mylić z szybkością). Oczywiście wszystko działa szybko, ale takiemu S8 do płynności zwykłej iP6 brakuje....

Ktoś tutaj na forum napisał kiedyś: że jest to porównanie sytemu dziłającego w 30FPS(android) do 60FPS(iOs)



#148 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 maja 2017 - 23:56

Trzeba pamiętać, że te wystawowe Samsungi mają zainstalowane masę aplikacji demowych i prezentacje, które trochę zajmują i są zasobożerne. Ten telefon na ekspozycji ma świetnie wyglądać i jeszcze lepiej świecić. Niestety tu zabijana jest płynność. Wiem, bo pracuje w tego typu sklepie i na co dzień mam do czynienia z tymi demówkami. W życiu bym dnia nie wytrzymał gdyby normalna wersja działała tak jak te na ekspozycji. Było już o tym mówione tu na forum podczas premiery S6 i s7.

Nie mówię, że nie zdarzają się co jakiś czas jakieś mikroprzycięcia, ale tego typu sprawy na iOS niestety również już występują. Nie ma co się oszukiwać. 


iPhone 12 mini 


#149 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 24 maja 2017 - 05:26

@effe ale faktem jest, że są też androidy, które działają lepiej niż s8, jeśli chodzi o płynność, chodźby Pixel, czy nakładki z Huawei, Xiaomi w swoich flagowych telefonach maja lżejsze jakby. W s8 działaniu nie widzialem jakoś różnicy względem s7, jedynie ten wygląd robi wrażenie.

#150 premislausg

premislausg
  • 311 postów

Napisano 24 maja 2017 - 06:59

@effe ale faktem jest, że są też androidy, które działają lepiej niż s8, jeśli chodzi o płynność, chodźby Pixel, czy nakładki z Huawei, Xiaomi w swoich flagowych telefonach maja lżejsze jakby. W s8 działaniu nie widzialem jakoś różnicy względem s7, jedynie ten wygląd robi wrażenie.

Honor 8, Huawei P10 czy HTC 10 działają bardzo szybko i płynnie. Samsung mnie jakoś w ogóle nie przekonuje, nie mam zaufania do tych smartfonów.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych