Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Samsung Galaxy S8+ vs iPhone 7 Plus


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

#76 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 23 kwietnia 2017 - 16:27

Samsung ma w swojej historii bubel (Note 7) który sprawia że każda wada będzie wyciągana i głośno komentowana. To prawda że Apple zazwyczaj nie wypowiada się o problemach w swoich urządzeniach ale mimo wszystko przy głośnych sprawach i tak udaje się wymieniać urządzenia na nowe. Wiadomo wymiana kilkukrotna nie jest fajna ale dobrze że jest ;) 

A co do czytnika linii papilarnych. Samsunga gonił czas. Oni nie mogli pozwolić sobie na bubel po Note 7. Dlatego zaczekają aż Apple upora się z czytnikiem pod ekranem i sami go tam umieszą. Wiadomo każdy kopiuje drugiego ;) Zresztą po plotkach o możliwej opóźnionej premierze iP 8 widać że Apple ma trudny orzech do zgryzienia z Touch ID więc posunięcie Samsunga było chyba jedynym słusznym. Podsumowując czytniki z tyłu to dla mnie głupota. Zwłaszcza w telefonie o takich rozmiarach i nie chodzi mi tu tylko o S8+. Zwykła S8 jest dłuższa niż mój iP7 i wielokrotnie powtarzałem że dla mnie został przekroczony dopuszczalny rozmiar. Co z tego że Samsung jest węższy. Jest dłuższy. I jak ja niby mam sięgnąć do tego czytnika?? Fani Samsunga śmieli się z przypadłości iP4 i zaleceń Apple jak trzymać telefon tak jak wspominał PlayTronics a teraz sami muszą zmienić chwyt pod czytnik. Śmiali się również że iPhone 20 będzie mieczem świetlnym. Sorry ale na razie to Samsungowi bliżej do niego. Sądzę że stanie się nim nawet szybciej niż przy numerze 20. 


  • iLuk45z lubi to

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#77 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 23 kwietnia 2017 - 16:52

Co do uchwytu to jak dla mnie zwykła ósemka jest genialna. Trzyma i obsługuje się go idealnie. Mógłbym się na niego skusić ale odrzuca mnie kilka spraw, m.in. właśnie czytnik, słaby głośnik oraz różowy ekran który miałem okazję podziwiać na własne oczy w kilku egzemplarzach.
Czekam spokojnie na informację, co jeszcze wyjdzie na światło dzienne za kilka tygodni.
Zaczynam doceniać kompaktowy rozmiar czego ewidentnie brakuje mojemu 7+.

iPhone 11


#78 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 23 kwietnia 2017 - 17:23

No widzisz ale jednak na co dzień korzystasz z 7+. Zgodzę się że wąski telefon łatwiej utrzymać. Tylko że porównując z moim iP7 Samsung S8 jest dłuższy przez co czytnik linii nie jest mi łatwo dosięgnąć. To wszystko sprawia że suma sumarum jest dla mnie niewygodny. Oczywiście to też kwestia gustu i dłoni. Oczywiście iP8 również będzie miał większy ekran i także nie wszystko będę mógł prawdopodobnie wszystko dosięgnąć na nim ale mam nadzieję ze nie będzie całościowo większy. Jeśli Apple go powiększy to będzie to dla mnie kiepska wiadomość. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#79 Gość_Łukasz Taruć_*

Gość_Łukasz Taruć_*

Napisano 25 kwietnia 2017 - 08:03

Jednak zdecydowałem się na Samsunga S8, bez plusa. Wcześniej miałem Iphone 7 plus, ponieważ chciałem coś z ekranem od 5 cali wzwyż. Teraz uważam, że tak duży telefon nie jest mi potrzebny gdyż ekran przy mniejszej wersji ma 5,8 cala i to jest dobry rozmiar roboczy. Będę testował i sam sprawdzę czy przesiadka z iOS będzie bolesna. Nigdy nie lubiłem androida ale przyznam, że wersja 7,0 wygląda przyzwoicie. No zobaczymy. Dam znać.

#80 marioosh666

marioosh666
  • 229 postów

Napisano 25 kwietnia 2017 - 08:55

Android jest z wersji na wersję co raz lepszy i widać logikę w jego rozwoju. S8 powinien dostać dwie kolejne wersje Androida. Tyle, że kupując teraz dużo się traci przy ewentualnej sprzedaży.



#81 Gość_Łukasz Taruć_*

Gość_Łukasz Taruć_*

Napisano 25 kwietnia 2017 - 09:22

jeśli kupujesz na firmę to dużo nie tracisz

#82 Gość_Łukasz Taruć_*

Gość_Łukasz Taruć_*

Napisano 01 maja 2017 - 11:57

Po kilku dniach korzystania z s8. Nie działa ładowanie indukcyjne, lub działa w trybie wolnym. Niby mają poprawić. Nie można otworzyć kopii zapasowej z iOS bo albo błąd synchronizacji albo nie wyszukuje kopii. Już kilka razy musiałem go restartowac. Ogolnie bardzo fajny telefon ale wciaz ma wady androida

#83 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 maja 2017 - 12:08

Dlatego ja sobie odpuszczam pierwszy raz eksperyment z nowym S Samsunga. Poczekam może na Note8 ale jak będzie wyglądał jak s8 to nie wezmę. Trzeba poczekać na ip7s.

Użytkownik effe edytował ten post 01 maja 2017 - 12:08

iPhone 12 mini 


#84 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 01 maja 2017 - 14:33

Ogólnie tak to różne są te opinie o S8, Na portalach głównie o Apple np. tu, imagazine, czy na kanale yt głównie o Apple nieantyfan, w swoich recenzjach, został oceniony jako bardzo dobry, inni zaś mówią o lekkich przycięciach, błędach przez restarty, albo różowych ekranach.

http://www.gsmmaniak...xy-s8-restarty/

https://us.community...id/23059/page/1

 

@Łukasz Taruć to zostajesz z S8 ? bo chyba się pozbyłeś iP7 ?



#85 Gość_Łukasz Taruć_*

Gość_Łukasz Taruć_*

Napisano 01 maja 2017 - 14:54

Tak zostaję z S8. Pozbylem się IP7 plus i Apple watch. Zobaczymy. Na razie za szybko na powrót. Ogólnie s8 jest naprawdę fajny. Czekam więc na poprawki softu. Poza tymi 2 błędami na razie nic innego nie widzę.

Użytkownik Łukasz Taruć edytował ten post 01 maja 2017 - 14:55


#86 marioosh666

marioosh666
  • 229 postów

Napisano 02 maja 2017 - 09:10

Po kilku aktualizacjach większość problemów i błędów powinna się rozwiązać. Mnie S8 nie interesuje tak jak kiedyś S6. Bardziej S7 w dobrej cenie (dzisiaj nowy można kupić za 1 800 PLN, a Edge' a za 2 000 PLN), bo dopiero w S9 to co teraz wprowadzili będzie działać jak należy.

 

Jak wygląda kwestia wielozadaniowości w najnowszym iOSie? Na Androidzie mogę odpalić zadanie w aplikacji, przejść do innej, a ta pierwsza robi to co trzeba. W przypadku iPad' a z iOSem 9.3.5 zadanie zostaje zatrzymane, a jak wrócę to idzie od początku.

 

To tak ma działać, w 10ce działa inaczej czy coś źle ustawiłem? Chodzi konkretnie o Workflow i skrypty do ściągania MP3 z YT albo Documents 5. Odświeżanie w tle aktywne.



#87 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 02 maja 2017 - 09:53

 

Jak wygląda kwestia wielozadaniowości w najnowszym iOSie? Na Androidzie mogę odpalić zadanie w aplikacji, przejść do innej, a ta pierwsza robi to co trzeba. W przypadku iPad' a z iOSem 9.3.5 zadanie zostaje zatrzymane, a jak wrócę to idzie od początku.

 

To tak ma działać, w 10ce działa inaczej czy coś źle ustawiłem? Chodzi konkretnie o Workflow i skrypty do ściągania MP3 z YT albo Documents 5. Odświeżanie w tle aktywne.

Sprawdziłem, u mnie na 10 działa normalnie, tzn. uruchamiam skrypt yt na mp3, zaczyna się ściągać, jak przejdę w miedzy czasie do innej aplikacji i powrócę do work flow, nie idzie od samego początku, potem tylko zapis, tylko korzystam z filemaster, nie dokument 5, dla mnie fajniejszy mini manager. Nie wiem czy o to Ci chodziło, sam mi o tym pisałeś i się nauczyłem  ;) ..


  • hakuna5 lubi to

#88 marioosh666

marioosh666
  • 229 postów

Napisano 02 maja 2017 - 17:13

@tomk925, pisałem Ci o Workflow, a szukam informacji o wielozadaniowości w iOSie. Okazuje się, że to nie użytkownik tylko deweloper i trochę system decydują o tym w jakim zakresie aplikacja będzie działała w tle. A może chodzi też o to, że aktualnie korzystam ze sprzętu, który ma tylko 1 GB RAMu.



#89 Kofstonr

Kofstonr
  • 131 postów

Napisano 03 maja 2017 - 07:22

mariosh666 bardzo możliwe,posiadając wcześniej kilka urządzeń z 1gb,po przesiadce na 2 aplikacje się już poprawnie "zamrażają"



#90 Tomek28ST

Tomek28ST
  • 168 postów
  • SkądGorzów Wlkp., PL

Napisano 06 maja 2017 - 22:56

Tak zostaję z S8. Pozbylem się IP7 plus i Apple watch. Zobaczymy. Na razie za szybko na powrót. Ogólnie s8 jest naprawdę fajny. Czekam więc na poprawki softu. Poza tymi 2 błędami na razie nic innego nie widzę.


Jeśli to nie tajemnica to za ile sprzedales tel. i zegarek?
Zastanawiam się nad zakupem S8 Plus i Gear 3 bo oba produkty mi się mega podobają.
Mógłbyś napisać jak działa funkcja "pole ostrości"

#91 Omega55

Omega55
  • 332 postów

Napisano 07 maja 2017 - 22:41

Jak dla mnie przesiadka nie jest łatwa. Mam obecnie zarówno iPhone 7 Plus, jak i S8+. Pozbyłam się Apple Watch, mam Gear S3, współpracuje zarówno z jednym smartfonem, jak i drugim.

Nie potrafię zdecydować się nad wyborem smartfona. Przekładam kartę i przekładam... 

Samsung jest piękny, ładnie wyświetla, android jakby poprawiony, obsługuje karty pamięci, naprawdę świetnie się mi się go używa, ale... brakuje mi iOS. Gdyby moja rodzina nie miała iPhonów, pewnie i ja bym z niego zrezygnowała. A tak... przerzucę kartę do Samsunga, to nie mogę wrzucać zdjęć do chmury rodzinnej iCloud, nie mogę wysyłać "krzyczących" smsów :), nie mam gładzika i nie trafiam w miejsce edycji tekstu, itd. Find my iPhone jakoś mi na Samsungu działa, ściągnęłam działającą aplikację, więc namierzam dziecko, z Apple Music też mogę korzystać... 

A i ostatnio mieliśmy wyjazdową majówkę, wieczorami wrzucaliśmy sobie do chmury zdjęcia, kartę SIM miałam w iPhone. Jednak iPhone ciągle wygrywa.

 

Oczywiście wiem, że są i inne chmury, ale iCloud jest dla mnie mega wygodny i tyle :)



#92 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 08 maja 2017 - 08:38

@Omega55, ale czym wygrywa ? Czy tym że ma iOS i zarazem chodzi Ci tylko o iCloud, czy tak ogólnie. Opisz jak możesz jak wygląda praca codzienna porównując , np płynność, kultura pracy, czy ma spadki wydajności, wygoda użytkowania, czy poprawiona względem s7e, czy jest w trzymaniu i użytkowaniu wygodniejszy niż 7 plus.

#93 Omega55

Omega55
  • 332 postów

Napisano 08 maja 2017 - 09:49

W zasadzie w S8+ brakuje mi tylko iCloud oraz kilka innych drobiazgów iOS. Może to śmieszne, ale cóż, przyzwyczajenie robi swoje.

Samsung jest dla mnie mega wygodny w trzymaniu, użytkowaniu, przycina się tylko wtedy, kiedy robi coś dużego w tle (np. ściąga kilka aktualizacji aplikacji). Trochę czasu należy mu dać też bezpośrednio po włączeniu - tzn. kiedy uruchomimy zasobożerną aplikację, np. grę, tnie się niemiłosiernie przez około minutę. Ale jeśli chcemy zadzwonić, czy wysłać sms, nie ma problemu.

Ogólnie system działa dość stabilnie i przyznam, że jeszcze nie widziałam takiej stabilności we flagowym Samsungu w pierwszym sofcie, czyli po wypuszczeniu na rynek. Zawsze czekało się na aktualizację Androida, bo był jakiś problem. 

Jedyna rzecz, która mnie wkurzyła, dotyczy aparatu. Ustawiłam sobie FHD 60klatek dla filmów i bardzo się zawiodłam. Autofocus błądził, nie potrafił ustawić ostrości w niektórych momentach i obraz był wtedy mocno rozmyty. Przeczytałam potem na forach, że inni zauważyli taki sam problem, więc pozostaje wierzyć, że wyjdzie jakaś łatka, która to naprawi. Póki co, zwiększyłam rozdzielczość dla filmów i wszystko jest ok. Jak dla mnie Samsung robi lepsze zdjęcia, ale iPhone filmy.



#94 PlayTronics

PlayTronics
  • 73 postów
  • SkądGliwice, PL

Napisano 09 maja 2017 - 17:40

Ja nie planuję przesiadki :) Użytkuje cały czas oba :) Mam więc porównanie w czasie rzeczywistym hehe :)

 

A teraz moje odczucia z użytkowania aparatu i porównania z iPhonem 7 Plus.

 

Zdjęcia:

w dobrym oświetleniu S8 robi naprawdę niesamowite zdjęcia. Osobiście dla mnie denerwującym jest fakt, że są mocniej "podbite" softwareowo niż w iPhonie. Nie mniej jednak są cholernie szczegółowe i bajecznie ostre. iPhonami w mojej "karierze" nacykałem pewnie z setki tysięcy zdjęć więc przywyczajenie robi swoje jeśli chodzi o bardziej naturalne barwy.

W słabym oświetleniu fotografowanie statycznych scen, nieruchomych rzeczy wypada naprawdę bardzo dobrze. Zdjęcia są bardziej szczegółowe niż w iPhonie. Wystarczy jednak pstryknąć coś co się rusza (dzieciak, pies) i już nie jest tak fantastycznie. Pod tym względem iPhone wypadł u mnie znacznie lepiej. Zdjęcia były zdecydowanie mniej poruszone niż w Samsungu. 

Jeśli chodzi o zoom - Samsung ma tylko cyfrowy jednak zdjęcia powiększane mniej więcej tak samo jak w iPhonie wyglądają równie dobrze. Sa bardzo szczegółowe. Jeśli chodzi o efekt głębi, w Samsungu przy odpowiednim kliknięciu ostrzenia, także można uzyskać ładny efekt, wyglądający bardzo naturalnie. Oczywiście funkcja portretowa z głębią w iPhonie jest naprawdę niesamowita i daje naprawdę mocny efekt. 

Nie będę wskazywał na faworyta w robieniu zdjęć gdyż zarówno iPhone jak i Samsung mają swoje wady i zalety. Jeszcze nie testowałem w Samsungu trybu tzw. manualnego. Może dzięki niemu uda się wyeliminować kilka niedoskonałości. Celowo "testowałem" oba modele w natywnych aplikacjach aparatu oraz w pełnej automatyce - dla mnie aparat w komórce musi spełniać przede wszystkim rolę czegoś co mogę w mgnieniu oka wyjąć z kieszeni i "wywalić" serię zdjęć bez zwracania uwagi na parametry - od tego mam Canona 1Ds ;)

 

Filmy:

Jeśli chodzi o kolorystykę w Samsungu - wiadomo, to samo co powyżej - większa ingerencja softwareu niż w iPhonie. Ale chyba zaczynam się przyzwyczajać. Niektórzy bardziej przychylnie patrzą na mega nasycone i cieszące oko zdjęcia i filmy z Samsunga. To robi wrażenie - nie powiem :)

Ale wróćmy do filmów - standardowy tryb - oba smartfony nienaganna płynność - pod warunkiem, że w iPhonie wyłączymy przełączanie pomiędzy aparatami (było o tym na myapple kilka dni temu). Nie można się przyczepić tutaj do niczego.

Jeśli chodzi o filmowanie w zwolnionym tempie - wygrywa zdecydowanie iPhone. W Samsungu to działa tak jakby w iPhonie bez tej funkcji zainstalować apkę do obsługi spowolnionego tempa. Tutaj iPhone powala na głowę Samsunga. Jestem ciekawy jakby wypadł w starciu z najnowszym dzieckiem Sony kręcącym 900 klatek na sekundę.

Weźmy teraz na tapetę stabilizację. Nie wiem czemu na kilku portalach branżowych wyczytałem o pływającej stabilizacji w Samsungu. Moim zdaniem działa ona świetnie. Dałem zoomy w obu smartfonach i filmowałem ptaki siedzące na dachu mojego domu. Potem odtworzyłem oba filmy. W iPhonie obraz drżał jak łapa starego pijaka. W Samsungu płynność, płynność, płynność... :) Ale.... No właśnie - ale. Obraz sieczka. Brak zoomu optycznego daje o sobie znać.

Nie mniej jednak, jeśli chodzi o stabilizację optyczną - Samsung wygrywa. Nie wiem, może moja w iPhonie popsuła się ;)

 

Ok, to tyle narazie jeśli chodzi o aparat. Sorry, nie zamieszczam żadnych sampli, filmików itp. Po prostu nie mam na to czasu a opisuję wyłącznie moje odczucia - mogą być subiektywne. Każdy kto chciałby się przekonać - niech sam przetestuje. Może Omega55 wypowie się cosik więcej na temat aparatu :) Prosimy! :)


 iMac 21,5" + Time Capsule |  iPhone 7 Plus Onyx Black + Apple Silicone Case (PRODUCT) RED  iPhone 4s Black  WATCH + Band (PRODUCT) RED |  iPad Pro 12,9" Space Gray Wi-Fi+Cellular +  Pencil


#95 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 maja 2017 - 17:49

Wystarczy jednak pstryknąć coś co się rusza (dzieciak, pies) i już nie jest tak fantastycznie. Pod tym względem iPhone wypadł u mnie znacznie lepiej. Zdjęcia były zdecydowanie mniej poruszone niż w Samsungu. 

 

Czyli tego nie poprawili od S6 - szkoda.

To mnie głównie zniechęcało do Samsungów, nie potrafią sobie z tym poradzić. iPhone tu wypada zdecydowanie lepiej. Co do reszty to nie ma dyskusji, SGS robi bardziej szczegółowe zdjęcia, ale różnice są minimalne wg mnie. 


iPhone 12 mini 


#96 PlayTronics

PlayTronics
  • 73 postów
  • SkądGliwice, PL

Napisano 09 maja 2017 - 19:34

Czyli tego nie poprawili od S6 - szkoda.

To mnie głównie zniechęcało do Samsungów, nie potrafią sobie z tym poradzić. iPhone tu wypada zdecydowanie lepiej. Co do reszty to nie ma dyskusji, SGS robi bardziej szczegółowe zdjęcia, ale różnice są minimalne wg mnie.

Niestety to prawda. Zdjęcia w słabym oświetleniu są mega poruszone, bardzo ziarniste i nieostre. Natomiast całkowicie statyczne, w zastanym świetle są naprawdę dobre.


 iMac 21,5" + Time Capsule |  iPhone 7 Plus Onyx Black + Apple Silicone Case (PRODUCT) RED  iPhone 4s Black  WATCH + Band (PRODUCT) RED |  iPad Pro 12,9" Space Gray Wi-Fi+Cellular +  Pencil


#97 Gość_Łukasz Taruć_*

Gość_Łukasz Taruć_*

Napisano 10 maja 2017 - 19:41

Tel 2800, zegarek 850.
Za ta sama cenę kupiłem nowego Samsunga s8 i withings Steel hr.

Jeśli to nie tajemnica to za ile sprzedales tel. i zegarek?
Zastanawiam się nad zakupem S8 Plus i Gear 3 bo oba produkty mi się mega podobają.
Mógłbyś napisać jak działa funkcja "pole ostrości"



#98 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 14 maja 2017 - 20:21

No i stało się zakupiłem wczoraj S8 i Gear S3. Nie mogłem się powstrzymać i chciałem dać szansę Samsungowi. Mam nadzieję, że tym razem nie wyskoczą jakieś klocki jak w przypadku Note'a7. 

Póki co po dobie telefon spisuje się dobrze jednak mam dylemat jak go odblokowywać, bo skaner palca to jak pisałem wcześniej to jakaś porażka. W dzień odblokowuje rozpoznawaniem twarzy, a wieczorem kiedy światło jest słabsze i telefon mnie nie rozpoznaje w 100% to korzystam ze wzoru.

Jak to u was wygląda, bo jakoś nie widzę w tym telefonie rewelacyjnego zabezpieczenia. 

 

Obecnie jakby ktoś był zainteresowany jestem w trakcie sprzedaży iP7 Onyx 128GB

http://myapple.pl/fo...128gb-jak-nowy/


Użytkownik effe edytował ten post 14 maja 2017 - 20:24

iPhone 12 mini 


#99 marioosh666

marioosh666
  • 229 postów

Napisano 15 maja 2017 - 13:28

@effe, czytałem że ma być Note 7R z nieco mniejszą baterią, żeby nie wybuchał. Ma kosztować ok. pół ceny oryginału. Niewiadomo tylko czy będzie w oficjalnej dystrybucji w Polsce.

#100 jacek_25_25

jacek_25_25
  • 36 postów

Napisano 15 maja 2017 - 14:32

marioosh666 dowiadywałem się w Samsungu na temat Note 7R i w Polsce go nie będzie w oficjalnej sprzedaży.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych