Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac Pro D300 czy iMac 5k R9 395x


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 sebakur

sebakur
  • 5 postów

Napisano 25 marca 2017 - 11:06

Witam.

Proszę o pomoc w wyborze komputera. Duży wydatek to duży kłopot ale chciałbym mieć na 5-7 lat spokój.

Od kilku miesięcy czekam na jakieś nowości w świecie Apple (nowego maca mini czy nowego Mac Pro) niestety nic nie wskazuje na to że szybko się doczekam a muszę w 4 tygodnie mieć nową stację roboczą. Jestem VJ i program Serato którego używam jest bardzo wymagający w stosunku do grafiki lub procesora dlatego muszę coś zmienić ponieważ wypuszczany materiał na drugi ekran z mojego mac mini nie jest płynny. Dziwne jest to, że dwa filmy full hd w quicktime idą idealnie ale widocznie samo serato coś musi kompresować. Dlatego szukam dobrej stacji roboczej. Szukałem różnych porównań i testów i wynika z tego, że iMac 27 4.0 z najmocniejsza grafiką R9 będzie dobrym wyborem lecz mogę się mylić ponieważ w mojej pracy estetyka jest tk ważna jak profesjonalizm muszę zamknąć iMac 27 w niewielkiej przestrzeni (z wymuszoną mechanicznie cyrkulacją powietrza) przez co muszę klonować 3 ekrany jeden ten który jest w iMac drugi aby widzieć co jest na głównym ekranie iMac i 3 jak projekcja VJ. Więc budując 3 wyjścia wideo może okazać się, że będzie lepsza opcja mac pro do którego podłącze jeden podglądowy monitor i drugi rozszerzony. Może ktoś pracował na 3 monitorach w iMac 27 a może da się sklonować 2 ekrany ekran iMac z ekranem zewnętrznym + dołożyć jeden ekran rozszerzony aby ograniczyć zużyci GPU.

Pozdrawiam 



#2 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 25 marca 2017 - 13:27

iMac 27 ma i7 6700k która chodzi na zegarach >4GHz, grafika jest tam ze średniej półki, jeżeli masz budżet pozwalający na maca pro to na najmocniejszego imaca 27 też powinno cię stać. W najlepszej konfiguracji otrzymujesz 32gb RAM 1867MHz, SSD 1TB ( jak za mało to możesz kupić dysk zewnętrzny 2 lub 4TB i podpiąć pod USB 3.1 ) iMac + 2 monitory po thunderbolt - powinno dać radę. GPU nie będzie się pociło nawet przy 10 monitorach, rozdzielczość 5k nie robi wrażenia na większości dedykowanych kart graficznych.

 

Mac Pro zły nie jest, ale od paru lat nie był odświeżany i jego stosunek wydajność/cena jest przerażający. No i jest to koszt dużo większy niż imac.

 

Może inaczej... Jeżeli 25 tysięcy nie robi na ciebie wrażenia bierz maca Pro, on jest bardzo dobrym wyborem jeżeli cena nie gra dla nas roli. :P



#3 sebakur

sebakur
  • 5 postów

Napisano 25 marca 2017 - 13:53

Najmocniejsza konfiguracja u dobrego dystrybutora imac to lekko ponad 15 tyś a mac pro d500 z 1TB SSD ponad 18 obie ceny są akceptowalne ale ani grosza więcej w technologię sprzed 4 lat!!! dlatego sercem jestem bliżej iMac bo to jednak w miarę nowoczesny sprzęt a jak wyjdzie nowy i upierdzielą wszystkie porty zostawiając usb-c to będzie już porażka jak według mnie z nowym MBP. Jakby nie patrzeć sprzęt będzie też wykorzystywany w domowym studiu nagrań więc ważne są dla mnie obecnie te wszystkie porty.



#4 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 25 marca 2017 - 17:07

Mac Pro 2013, to technologia z 2011 roku, lekko odświeżona w 2013. 

iMak Retina 2015 troche lepiej, ale też to już 2 lata. Nie wiadomo dlaczego, nie zaimplementowano w nim Thunderbolt 3, na który był gotowy. A karta graficzna, to też w sumie lekko odświeżony i podkręcony chip z 2012.

 

I to ma starczyć na najbliższe 5-7 lat?

W tym roku pewnie skończą produkować cokolwiek na Thunderbolt 2, a zaczną na USB 3.1-C i Thunderbolt 3. DDR3 też już wypada z produkcji, bo w większości komputerów są już DDR4.


  • tka11 lubi to

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#5 cobytuwpisać-945fbb9a76

cobytuwpisać-945fbb9a76
  • 454 postów

Napisano 26 marca 2017 - 13:18

jeśli możesz żyć bez Thunderbolt to może MacPro 2010 w starej budzie?

12 rdzeni, mocna grafika, 96GB RAMu i da się żyć



#6 sebakur

sebakur
  • 5 postów

Napisano 26 marca 2017 - 20:56

jeśli możesz żyć bez Thunderbolt to może MacPro 2010 w starej budzie?

12 rdzeni, mocna grafika, 96GB RAMu i da się żyć

Niestety jest za duży gabarytowo. Nie zmieszczę go w zabudowę bo jest za gruby.



#7 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 03 kwietnia 2017 - 00:04

jeśli możesz żyć bez Thunderbolt to może MacPro 2010 w starej budzie?

12 rdzeni, mocna grafika, 96GB RAMu i da się żyć

 

Rozważanie takiej decyzji miało by sens kilka lat wcześniej, branie 7 letniego sprzętu to już jest spore ryzyko a cena nie jest mała. Poza tym no cóż sprzęt odstaje znacznie w zestawieniu z dzisiejszymi - brak USB 3.0 brak SATA 3.0, stary typ pamięci itd ... Wydajność owszem da się żyć ale nie powala, sugerując się danymi z Mactracker śmiało mogę powiedzieć iż odstaje znacznie. Należy jeszcze doliczyć spory pobór prądu i w razie czego problem z naprawą / serwisem.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych