Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 7 czy może jednak Samsung S7?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 darovov34

darovov34
  • 102 postów

Napisano 20 marca 2017 - 18:11

Ciągle nie mogę się do końca zdecydować na przejście na IOS ale mój obecny tel, tj. Samsung S4 "umiera"
Na placu boju ww. 2 telefony.
Jak wypada ich porównanie jeśli chodzi o:
zasięg
szybkosc neta na wifi
audio
komfort użytkowania 4,7 a 5,1
i przede wszystkim czas pracy na baterii

Wdzięczny będę za opinie użytkowników, mających styczność z oboma modelami :)

#2 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 20 marca 2017 - 18:21

Jeśli chodzi o audio i czas pracy na baterii to zdecydowanie iPhone.
Tak naprawdę jeśli akceptujesz ekosystem Apple to moim zdaniem zdecydowanie iPhone 7.

iPhone 11


#3 darovov34

darovov34
  • 102 postów

Napisano 20 marca 2017 - 18:41

Nie znam go, może dlatego tak kusi.
Boję się tylko że mala możliwość personalizacji będzie przeszkadzać.
Nawet ikony muszą się zaczynać od lewego górnego rogu. Z dzwonkami podobno też problemy by ustawić :)

#4 Najwyzszy

Najwyzszy
  • 665 postów
  • SkądStrzegom

Napisano 20 marca 2017 - 19:39

 Z dzwonkami podobno też problemy by ustawić :)

 

Powiedz prosze, ze z tym zartujesz :D



#5 Ramcel76

Ramcel76
  • 249 postów

Napisano 20 marca 2017 - 20:05

Jako użytkownik sprzętu Apple napiszę tak:

Posiadam i używam:
1. iPhone 6s
2. iPhone 7
3. iPad mini 4

Co ja polecam i co bym kupił. Więc tak: na dzień dzisiejszy to tylko 6s (ma słabszy aparat i głośniki). W 7 (lepszy aparat i głośniki - zdecydowanie głośniejsza, wiadomo dwa głośniki stereo). Ale! Czuć wyraźnie że te dwa słabsze rdzenie kolidują w telefone (piszę tu o 7ce) czasem telefon zachowuje się jakby był z niższej półki. Już mój iPad mini 4 bije go na głowę. Piszę tu o płynności a nie o szybkości bo wszystkie te sprzęty są szybkie. Możesz też poczekać aż wyjdzie 7s/8 :)

Ps: dzwonki ustawisz w iTunes podłączając tela pod kompa w USB, troszkę się namęczysz ale będziesz zadowolony :D

Użytkownik Ramcel76 edytował ten post 20 marca 2017 - 20:09

Mój Sprzęt: Huawei Mate 10 Pro - Apple Watch - iPhone 6s - iPhone 7 - iPad 4 mini - MacBookPro 15”

#6 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 20 marca 2017 - 20:07

Tych tematów ip7 vs s7 tu jest trochę, wystarczy użyć szukaj...
http://myapple.pl/fo...ne-7/?hl=galaxy

Użytkownik tomk925 edytował ten post 20 marca 2017 - 20:10


#7 darovov34

darovov34
  • 102 postów

Napisano 20 marca 2017 - 20:15

Kumpel próbował z tymi dzwonkami i utknął.
Po przycieciu do 30 sek i zmianie rozszerzenia nie może tego wrzucić na tel gdy ten jest podłączony do IT

#8 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 20 marca 2017 - 20:15

Ja bym wybrał coś pomiędzy : oneplus 3t. Wilk syty owca cała. Generalnie system, systemem człowiek do wszystkiego się przyzwyczaja. Bawiłem się S7 znajomego , działał jak rakieta, a ma go praktycznie od jego wyjścia na polski rynek. Tu Ci każdy będzie doradzał iPhona, na innych forach samsunga. Na korzyść iPhona na pewno przemawia serwis :)
Nie wiem jak S7 , ale iphona na pewno wieczorem kładzac się spać będziesz musiał go podłączyć do ładowarki, bateria będzie miała +,- 20-30% w zależności od użytkowania. Znajomi,którzy korzystali z androida przechodząc na iOS zawsze czegoś im brakowało, znowu w druga stronę także. Musisz sam się przekonać.

IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#9 Tomasz Kędra

Tomasz Kędra
  • 178 postów
  • SkądKatowice

Napisano 20 marca 2017 - 22:15

ja się właśnie przerzuciłem na Iphona 7 z OnePlusa 3. Myślałem, że będę miał problem z wielkością ekranu (zawsze używałem wielkich patelni - wcześniej note 4), ale ku mojemu zdziwieniu jest całkiem normalnie. strony www czyta się bardzo przyjemnie, książki w legimi również. Do tego wreszcie mogę telefon obsłużyć jedną ręką :) Bateria jak na moje użytkowanie (takie jak wcześniej w OP) spokojnie wystarcza na cały dzień pracy (właściwie półtora, ale i tak codziennie ładuję, żeby mieć spokój). Brakuje mi kilku programów i kilku "ficzerów" androida, ale za to mam fajne połączenie z macbookiem i ipadem (takie pierdółki jak natychmiastowy hotspot, możliwość kontynuacji pracy czy wysyłanie smsów z kompa (choć to zdaje się tylko do użytkowników ejpla).

Co do porównania bezpośrednio do OP, to moim zdaniem ekran w ip7 jest dużo lepszy (jaśniejszy, wyraźniejszy) i aparat jest również dużo szybszy i dokładniejszy. w OP za to lepszy przycisk home, bo go nie trzeba naciskać, no i szybciej działa (w obu działa błyskawicznie, ale w ip7 jest ten moment "pojawiania się" ikonek. wygodniejszy jest też w OP slider.

Reszta to już co kto woli


Użytkownik Tomasz Kędra edytował ten post 20 marca 2017 - 22:18

Iphone Xs (tymczasowo), MBP 13 M1 16/512 space grey, iPad Air 64 lte silver, AirPods Pro, był jeszcze AW7, ale Epix gen 2 jest lepszy:)


#10 Najwyzszy

Najwyzszy
  • 665 postów
  • SkądStrzegom

Napisano 21 marca 2017 - 07:14

 czy wysyłanie smsów z kompa (choć to zdaje się tylko do użytkowników ejpla).

 

SMSy i rozmowy mozesz do kazdego, jesli iphone i macbook sa w tej samej sieci wifi i te same konta icloud.



#11 aquatarion

aquatarion
  • 962 postów
  • SkądZabrze

Napisano 21 marca 2017 - 08:58

Bierz S7 i nie EDGE ! Przesiadłem się z iPhone'a 7 i jestem o wiele bardziej zadowolony. Przesiadając się z s4 na pewno poczujesz różnicę na wielki plus.


Nie mówiąc już o tym, że prawie ponad 500 zł w kieszeni Ci zostanie na inne wydatki.



#12 Łukasz Banach

Łukasz Banach
  • 232 postów

Napisano 21 marca 2017 - 13:12

Bierz iphone 7, rakieta, pod każdym względem


 MacBook Pro (2019) | Intel Core i5 8 generacji Quad-Core TurboBoost do 3.9GHZ | 8GB 2133MHZ | Iris Pro 645 1536MB |  iPhone XS Max 64GB Gold | Apple Watch Series 5 44mm Silver | AirPods Pro


#13 sevecc

sevecc
  • 773 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 21 marca 2017 - 14:38

Jak czytam co niektórych "iPhone zachowuje się jak telefon z niższej półki" to własnym oczom nie wierzę... i już dalej nawet tego nie skomentuję...

 

Za iPhonem na pewno przemawia - serwis, aktualizacje (nie tylko samego iOS ale też aplikacji w AppStore) i lepiej trzyma cenę.

 

Miałeś już Andka  - może warto spróbować czegoś nowego?


iPhone 13 Pro Max /  Watch S4 / MacBook Pro 2020 / iPad Air 4th gen.


#14 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 21 marca 2017 - 15:56

Aktualnie mam ip7 wcześniej przez 4 miesiące s7. Do iPhone wróciłem bo mam maca iPada i dostałem zegarek więc ekosystem zwyciężył. Ale s7 to też świetny telefon. Ekran jest genialny, iPhone się chowa przed tym Amoledem, nawet nie ma porównania. Aparat też lepszy w s7, chociaż Apple mocno poprawiło swój od czasu 6 czy 6s, ale dalej pozostaje w tyle za flagowcem Samsunga. Bezprzewodowe i szybkie ładowanie -świetna sprawa. Jedyna rzecz która jest w samsungu wpieniająca, irytująca i co mnie doprowadzalo do szału to bateria. A konkretnie zarządzanie bateria przez androida. Przykład - ip7 odłączam z gniazdka o 22, rano o 7 mam dalej 100% baterii. Sgs7 w tej samej sytuacji rano 90%. W dzień to samo, telefon leży na biurku nieużywany a procenty znikają bez powodu. Próbowałem wszystkiego, wyłączać niepotrzebne funkcje, procesy etc. Bez rezultatu. Na ios mam wreszcie z tym spokój. Tak więc ja wybrałem ip7 i chyba na razie się wyleczylem z androida.
Iphone 7 Black | Apple Watch Space Grey | Macbook Air 13 | iPad Air

#15 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 marca 2017 - 16:33

Dokładnie! Zarządzanie baterią w Samsungu leży i kwiczy. Co byś nie robił to i tak bateria dostaje po d.. 

Zdecydowanie bierz iPhone'a i miej wreszcie spokój :)


iPhone 12 mini 


#16 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 marca 2017 - 17:02

Aktualnie mam ip7 wcześniej przez 4 miesiące s7. Do iPhone wróciłem bo mam maca iPada i dostałem zegarek więc ekosystem zwyciężył. Ale s7 to też świetny telefon. Ekran jest genialny, iPhone się chowa przed tym Amoledem, nawet nie ma porównania. Aparat też lepszy w s7, chociaż Apple mocno poprawiło swój od czasu 6 czy 6s, ale dalej pozostaje w tyle za flagowcem Samsunga. Bezprzewodowe i szybkie ładowanie -świetna sprawa. Jedyna rzecz która jest w samsungu wpieniająca, irytująca i co mnie doprowadzalo do szału to bateria. A konkretnie zarządzanie bateria przez androida. Przykład - ip7 odłączam z gniazdka o 22, rano o 7 mam dalej 100% baterii. Sgs7 w tej samej sytuacji rano 90%. W dzień to samo, telefon leży na biurku nieużywany a procenty znikają bez powodu. Próbowałem wszystkiego, wyłączać niepotrzebne funkcje, procesy etc. Bez rezultatu. Na ios mam wreszcie z tym spokój. Tak więc ja wybrałem ip7 i chyba na razie się wyleczylem z androida.

Naprawdę myślisz, że po 9h 0% energii pobrał? ;)


  • Ramcel76 lubi to

#17 as007

as007
  • 121 postów

Napisano 21 marca 2017 - 17:34

SMSy i rozmowy mozesz do kazdego, jesli iphone i macbook sa w tej samej sieci wifi i te same konta icloud.

 

MacBook nie musi być w tej samej sieci wifi razem z iPhonem, aby wysyłać smsy. To tyczy się tylko rozmów za pośrednictwem iPhone.



#18 darovov34

darovov34
  • 102 postów

Napisano 21 marca 2017 - 19:14

Nie mam też innego sprzętu od Apple.
Z drugiej strony ios kusi bo to coś nowego, choćby nowe powiadomienia, 3d touch
Kumpel ma S7 i chwali baterie.
W nocy ma spadki 2-3 % max a SOT średnio 5-6 h. Także już sam nie wiem jak to jest i podejrzewam że różnice w baterii są minimalne

Użytkownik darovov34 edytował ten post 21 marca 2017 - 19:13


#19 Łukasz Banach

Łukasz Banach
  • 232 postów

Napisano 21 marca 2017 - 20:27

Kupisz iphone to kupisz i maca, też mówiłem, że chce mieć tylko iphone, do czasu :D


 MacBook Pro (2019) | Intel Core i5 8 generacji Quad-Core TurboBoost do 3.9GHZ | 8GB 2133MHZ | Iris Pro 645 1536MB |  iPhone XS Max 64GB Gold | Apple Watch Series 5 44mm Silver | AirPods Pro


#20 krissos

krissos
  • 139 postów
  • Skądz Polski

Napisano 25 marca 2017 - 21:41

Nie mam też innego sprzętu od Apple.
Z drugiej strony ios kusi bo to coś nowego, choćby nowe powiadomienia, 3d touch
Kumpel ma S7 i chwali baterie.
W nocy ma spadki 2-3 % max a SOT średnio 5-6 h. Także już sam nie wiem jak to jest i podejrzewam że różnice w baterii są minimalne

Samsunga odpuść też mam zamiar wrócić do iphona. Przesiadłem się z s4 na IP6 wróciłem do androida po jakimś czasie i żałuje :), po mimo wielu zalet androida (możliwości konfiguracji) to niezawodność i spokój korzystania z iphone przemawia za ios. Jedyny problem to że trzeba kupić znowu aplikacje, (które są droższe, a darmowe na androidzie są płatne oczywiście nie wszystkie) bo te zakupione z androida niestety przepadają. 
Zastanawiałem się jeszcze nad Mate 9 plus, czyli kolejne podejście do innego telefonu z androidem, ale chyba odpuszczę :)


!!!!!! Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać !!!!!!


#21 Najwyzszy

Najwyzszy
  • 665 postów
  • SkądStrzegom

Napisano 26 marca 2017 - 10:15

MacBook nie musi być w tej samej sieci wifi razem z iPhonem, aby wysyłać smsy. To tyczy się tylko rozmów za pośrednictwem iPhone.

 

Musi. Musisz rozrozniac imessage dla urzadzen apple (ktore rzeczywiscie nie wymaga telefonu w tej samej sieci wifi) z SMSami do roznych operatorow i na rozne modele telefonow, ktore Twojego iphone'a w tej samej sieci wymaga :)

 

//EDIT Faktycznie. Nie wiedzialem, ze wysle smsa bez polaczenia w tej samej sieci wifi. Naleza Cie przeprosiny. Czlowiek uczy sie cale zycie. 


Użytkownik Najwyzszy edytował ten post 26 marca 2017 - 10:26


#22 darovov34

darovov34
  • 102 postów

Napisano 01 kwietnia 2017 - 05:18

Jest wyraźna różnica między 6s a 7, jeśli chodzi o czas pracy na baterii ?

#23 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 01 kwietnia 2017 - 08:43

Pytasz o s7 czy ip7, bo tu jest wątek o różnicach między s7 i ip7. Jeśli o ip6s i ip7 to z własnych doświadczeń ok. 10-20% więcej baterii mi zostaje wieczorem na ip7, niż było to wcześniej na 6s. Oczywiście zależy od dnia, ale to średni wynik.


Użytkownik koliberek1 edytował ten post 01 kwietnia 2017 - 08:43

Iphone 7 Black | Apple Watch Space Grey | Macbook Air 13 | iPad Air

#24 darovov34

darovov34
  • 102 postów

Napisano 01 kwietnia 2017 - 10:28

O ip 7 pytałem, dzięki:)

#25 darovov34

darovov34
  • 102 postów

Napisano 02 kwietnia 2017 - 16:35

Ok mam dość. Od kilkunastu dni mam S7 i bateria mnie rozwala. Leci od samego leżenia. Po 8-10% w nocy , mimo że prawie wszystko wyłączone jest. To samo z netem, % szybko znikają w oczach. Chyba muszę sprzedać i wziąść Iphone.
Tylko pytanie czy 6s ogarnia baterię lepiej niż powyżej, czy będzie podobnie ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych