Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ładowanie nie odbywa się, dioda LED na MagSafe'ie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Slizu

Slizu
  • 23 postów

Napisano 15 marca 2017 - 15:41

Cześć wszystkim!

Tak jak w temacie chciałem żebyście wytłumaczyli mi dokładnie co oznaczają poszczególne stany tej diody na końcówce zasilacza.

Czasem świeci mi na zielono, czasem czerwono a jeszcze czasem wcale. Do tego pojawia się napis, że ładowanie nie odbywa się do momentu odłączenia i podłączenia magsafe jeszcze raz.

Posiadam Macbooka PRO Retina mid 2014, sprzęt kupiłem używany tydzień temu i dlatego zastanawiam się czy czasem nie jest coś uszkodzone.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!



#2 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 15 marca 2017 - 15:43

Status zielony to ładowanie praktycznie nie odbywa sie bo akumulator jest naładowany na 100% i komp pracuje na prądzie z sieci, status czerwony (pomarańczowy) wtedy gdy trwa ładowanie. Dioda nie świeci :) wypięty z sieci zasilacz.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#3 Slizu

Slizu
  • 23 postów

Napisano 15 marca 2017 - 15:45

Zdarzyło mi się, że zasilacz był podłączony a nie świeciła dioda w ogóle? Może być, że czasem po prostu nie złapie, czy to nie powinno się zdarzać?



#4 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 marca 2017 - 15:58

Oczywiście to nie powinno się zdarzać. Jeśli dioda po podłączeniu nie zapala się to zepsuty jest komputer lub zasilacz. Możliwe też, że zasilacz jest nieoryginalny albo ma wymieniony przewód na nieoryginalny.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#5 Slizu

Slizu
  • 23 postów

Napisano 15 marca 2017 - 16:00

Poobserwuję to jeszcze o co tutaj może chodzić. Wydaje mi się, że raz miałem coś takiego, ale teraz na siłe nie mogę tego jakby wymusić. ;)



#6 Slizu

Slizu
  • 23 postów

Napisano 15 marca 2017 - 19:24

Właśnie w tej sekundzie mam taką sytaucję, po odłączeniu i ponownym podłączeniu bateria z czerownej zmieniła się na zieloną, po czym zgasła mimo podłączenia.

Macbook pokazuje ten piorun na baterii i komunikat ładowanie baterii nie odbywa się. Dodam, że cały czas jest 86% baterii.

Myślicie, że coś jest ze sprzętem nie tak? Jak odłączyłem Magsafe to ekran sie przygasił wiec widział ładowarkę i teraz już swieci na czerwono.


Jednak po chwili MagSafe znowu zaczął powoli przygasać i znowu ładowanie baterii nie odbywa się.


Kolejny update jest taki, że mam naładowanydo 95%, dioda led w ogóle nie świeci i pokazuje, że bateria jest naładowana.



#7 PRW07

PRW07
  • 344 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 20 marca 2017 - 10:57

Możliwe że nie ma dobrego styku końcówki z lapkiem. Sprobuj wyczyścić alkoholem piny końcówki i odpowiedni pady na maku.



#8 cobytuwpisać-945fbb9a76

cobytuwpisać-945fbb9a76
  • 454 postów

Napisano 20 marca 2017 - 22:08

napisz kto jest producentem ładowarki i to może rozjaśni sytuację



#9 Slizu

Slizu
  • 23 postów

Napisano 20 marca 2017 - 23:24

Styki próbowałem wyczyścić alkoholem izopropylowym, oczywiście.

Jeśli chodzi o ładowarkę to jak mogę stwierdzić czy jest markowa? Ze sprzętem nie dostałem opakowania, a sama ładowarka wygląda na oryginalną - ale nie mam w tym wprawionego oka więc mogę się mylić.

Dzisiaj znowu miałem sytuację, że po podłączeniu nie świecił się LED i "ładowanie nie odbywa się" ale wystarczyło odłączyć i jakby strzelić magnesem, tzn. puścić go żeby sam wskoczył mocniej i wtedy od razu świeci na zielono i zaczyna normalnie ładować.

Obstawiacie gniazdo w macu czy ładowarkę - będę dzwonił do sprzedawcy w razie czego, bo mam miesiąc gwarancji rozruchowej.

 

PS. Zauważyłem też bardzo dziwne skoki w żywotności baterii. Sprawdzam coconut'em i jak go kupiłem to miał coś około 98%, i jakby z każdym ładowaniem spadało, teraz jest 94% albo czasem ponad 95% - czy to jest naturalne? Błąd pomiarowy, sprzęt mógł leżeć troche na półce. Bateria ma 303 cykle ładowania, a przy zakupie miała 299.



#10 PRW07

PRW07
  • 344 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 21 marca 2017 - 09:13

wygląda na wadliwy zasilacz lub baterię. Czy bateria jest oryginalna ?

I jeszcze ...piny na wtyczce chodzą na malutkich sprężynkach. Jeśli tę sprężyny są popsute, to nie będzie dobrego styku. Sprawdź czy piny są na jednej wysokości i chodzą (dól-góra). Sprawdź lapek na innym zasilaczu.



#11 Slizu

Slizu
  • 23 postów

Napisano 21 marca 2017 - 10:08

Nie jestem w stanie stwierdzić czy bateria jest oryginalna - wydaje mi się, że tak. Przed zakupem maca otwierali w serwisie i nie stwierdzili tam żeby coś się ze sprzętem stało.

Może ja po prostu panikuje?

Nie mam drugiego zasilacza, zaraz popatrzę na te styki, ale wyglądaą okey. Martwi mnie jeszcze ta spadająca żywotność. Niby mój tata w Airze ma 90% po 100 cyklach, ale tutaj z 98% spadło do 94%.


Jakby trzy środkowe są trochę niżej od tych bocznych pinów.



#12 PRW07

PRW07
  • 344 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 21 marca 2017 - 10:20

Jakby trzy środkowe są trochę niżej od tych bocznych pinów.

 

To jest normalne.

 

Więc na razie widzę tylko jedne rozwiązanie - sprawdzić maca na innym zasilaczu.



#13 Slizu

Slizu
  • 23 postów

Napisano 21 marca 2017 - 10:21

Spróbuje wymienić dla bezpieczeństwa zasilacz - bo takto na innym nawet jak gdzies znajdę to ciężko będzie mi taką sytuację wywołać. Bo to tylko raz na jakiś czas się dzieje jakby.



#14 Slizu

Slizu
  • 23 postów

Napisano 21 marca 2017 - 15:35

Nie rozumiem tego, popracowałem trochę na baterii dzisiaj i teraz patrzę a tutaj 90% żywotności. -,-



#15 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 21 marca 2017 - 15:44

Używaj normalnie komputera a nie patrz na jakieś dziwne procenty.



#16 Slizu

Slizu
  • 23 postów

Napisano 21 marca 2017 - 17:35

Wiem, wiem - ale chodzi o to, że ewentualne usterki musze wykryc w miesiąc bo tylko tyle gwarancji rozruchowej na niego mam.


Przyszło mi też do głowy, że raz Mac jakby szumiał przy ładowaniu, po odłączeniu szum ustał. Ale to zdarzyło mi się tylko raz.



#17 Slizu

Slizu
  • 23 postów

Napisano 24 marca 2017 - 18:39

Dobra, widzę, że po przeczyszczeniu sprawa się uspokoiła i już ładuje normalnie i zawsze.

Teraz tylko zastanawiam się, czemu ta żywotność tak spada. Dzisaj znowu spadła po naładowaniu do pełna i pracy na baterii do 93%. Niby w granicach 90% podobno normalne przy 300 cyklach, ale jak będzie tak leciało w dół to troche słabo.



#18 Kowal_86

Kowal_86
  • 62 postów

Napisano 24 marca 2017 - 22:30

Gratulacje, oby służył długo i bezawaryjne. Na procenty żywotności nie patrz; to tylko liczby, które w większości przypadków nijak mają się do sprawności sprzętu. Miłego użytkowania.

#19 Slizu

Slizu
  • 23 postów

Napisano 25 marca 2017 - 12:54

Dzięki, mam nadzieję, że tak będzie.

Tymi procentami się tak martwię, bo tak jak już wcześniej pisałem mam miesiąc na sprawdzenie czy wszystko z komputerem okey, czyli wykrycie ewentualnych wad. Tak spadające procenty trochę mnie zmartwiły, bo na początku było prawie 100, teraz jest coraz mniej i mniej z każdy rozładowaniem i naładowaniem.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych