Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPad nie ma netu, w Macu jest.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 dao

dao
  • 348 postów
  • SkądwAmA

Napisano 12 marca 2017 - 17:21

To samo źródło netu. Wszystkie urządzenia mają połączenie z wifi. W macu jest net, w urządzeniach mobilnych iPhone, iPad netu brak. Wszystko z najnowszym oprogramowaniem. Resetowałem wszystko. Z innych źródeł net w iUrządzeniach jest pobierany poprawnie. 



#2 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 12 marca 2017 - 18:50

Wszystko wskazuje na router.......reset routera, skoro wszędzie na innych wifi urządzenie działają....



#3 dao

dao
  • 348 postów
  • SkądwAmA

Napisano 12 marca 2017 - 18:58

Zrobiłem reset routera. Wszystko jest na ustawieniach fabrycznych, nawet bez zabezpieczenia hasłem. I wciąż to samo. W macu jest w iPadzie i innych nie ma. Dlatego mnie to zastanawia. 



#4 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 12 marca 2017 - 19:04

Ale wspomniałeś, że na innych routerach jest ok, to znaczy, że urządzenia są sprawne....weź ipada i iphona i spróbuj gdzieś w innym miejscu, czy działa.....


Użytkownik landr edytował ten post 12 marca 2017 - 19:04


#5 dao

dao
  • 348 postów
  • SkądwAmA

Napisano 12 marca 2017 - 19:16

Właśnie tak, podejrzenie padło na router. Ale nie daje mi spokoju to, że działa na macu wszystko ok. W innych miejscach tj. na innych routerach wszystko działa. Jeśli zatem, co jest logiczne, wina leży po stronie routera, to jak to jest, że w macu jest net a na innych iUrządzeniach go nie ma i co ważniejsze, co należy zrobić by go przywrócić. Czy to kwestia soft czy hard ?



#6 sonicgt

sonicgt
  • 1 321 postów

Napisano 12 marca 2017 - 19:23

Sprawdź jaką adresację przydziela dhcp. Może na sztywno masz przypisane IP w macbook'u?


Komputer: MB 12 2016 Telefon: Z3





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych