Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Gładzik Force Touch bardzo słabe kliknięcia


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 mic112

mic112
  • 31 postów

Napisano 11 marca 2017 - 22:38

Cześć, chciał bym zapytać, czy może ktoś miał już tego typu problem, lub wie jak go rozwiązać?

Chodzi o maca pro 15, 2016 a konkretnie jego Force Touch, który od wczoraj ma bardzo słaby klik, ledwo wyczuwalny. 

Wcześniej działo to poprawnie i dość przyjemnie. W ustawieniach wszystko ok, nawet przywróciłem go do stanu fabrycznego, ale niestety nie pomogło. Jest na to jakiś sposób, czy nie ma co się bawić i oddać go do serwisu?

Jeśli do serwisu, to czy może to być dowolny Istore, czy muszę wysłać do sprzedawcy?

Dzięki 



#2 Sound John

Sound John
  • 89 postów
  • Płeć:
  • SkądZ internetuf

Napisano 11 marca 2017 - 23:51

Uszkodzona płytka wibracyjna.
Wonsz żeczny, jest niebezpieczny.

#3 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 13 marca 2017 - 14:47

Jeśli chodzi o serwis to możesz skorzystać z dowolnego autoryzowanego serwisu Apple na świecie.



#4 mic112

mic112
  • 31 postów

Napisano 24 maja 2017 - 23:15

No i dupa, komputer wrócił z serwisu wszystko ładnie pięknie, aż do wczoraj kiedy Gładzik znów się popsuł! Ciekaw jestem, ile razy jeszcze mogą go naprawiać...? Swoją drogą trochę wtopa, jak za sprzęt za takie pieniądze to spodziewałem się większej trwałości. 



#5 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 25 maja 2017 - 08:46

A co się zepsuło tym razem? Znów słaby klik czy nie klika wcale?

Spróbuj reset PRAM i SMC bo w tym gładziku za "klikanie" odpowiada elektromagnes i steruje nim oprogramowanie :)



#6 mic112

mic112
  • 31 postów

Napisano 07 sierpnia 2017 - 22:56

A co się zepsuło tym razem? Znów słaby klik czy nie klika wcale?

Spróbuj reset PRAM i SMC bo w tym gładziku za "klikanie" odpowiada elektromagnes i steruje nim oprogramowanie :)

Cześć, trzeba było wymienić cały ten moduł "Taptic Engine" klik był niemalże niewyczuwalny. Niestety trwało to 2 tygodnie i była to już druga tego typu wymiana :o Od kilku dni mam problemy ze spacją, raz działa, raz nie działa... Przedmuchiwałem już klawiaturę powietrzem ze sprężarki ale lipa, nic nie pomaga :/ Szlak mnie trafia, bo jak na kompa za 11 000, to sporo tych awarii. Chciał bym teraz kupić iMaca 27 a Macbooka sprzedać i kupić tego mniejszego "13" ale teraz to już sam nie wiem, bo jak sie te sprzęty zaczną sypać to się dopiero wpienię



#7 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 sierpnia 2017 - 08:22

Nie da się tego oddzielnie wymienić, to jest zintegrowane z całą obudową top case. Skoro top case masz stary to znaczy, że tylko Ci go skalibrowali.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#8 mic112

mic112
  • 31 postów

Napisano 09 sierpnia 2017 - 16:27

Nie da się tego oddzielnie wymienić, to jest zintegrowane z całą obudową top case. Skoro top case masz stary to znaczy, że tylko Ci go skalibrowali.

Ciężko stwierdzić, na pewno dolna pokrywa jest stara bo mam w niej delikatne wgniecenie, ad górnej części nie wiem bo generalnie komp wygląda jak nowy...



#9 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 11 sierpnia 2017 - 17:55

Ciężko stwierdzić, na pewno dolna pokrywa jest stara bo mam w niej delikatne wgniecenie, ad górnej części nie wiem bo generalnie komp wygląda jak nowy...

Jak odbierałeś komputer z serwisu powinieneś dostać kartę naprawy (w niej jest napisane co serwis robił, a jeżeli wymieniał jakieś części to jakie). To jest również podstawa do składania ew. reklamacji na naprawę czy przedłużania gwarancji na wymienioną część.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#10 mic112

mic112
  • 31 postów

Napisano 12 sierpnia 2017 - 19:05

"Topcase wurde kostenfrei getauscht" Ok znaczy, że wymienili. To znaczy, że klawiatura tez jest nowa? Bo mam ten problem ze spacją i nie wiem czy reklamować, czy próbować dmuchać sprężarką? 



#11 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 14 sierpnia 2017 - 08:34

Górna obudowa, klawiatura, gładzik i bateria bodajże - jeden element.



#12 mic112

mic112
  • 31 postów

Napisano 24 sierpnia 2017 - 08:54

Dobra, kupiłem nowego z touchbarem i już zaczynam żałować :/ O nocnym pisaniu w łóżku cz w ogóle w pobliżu kogoś śpiącego można zapomnieć! Klawiatura trzaska jak w jakimś odpustowym bawidełku, no wkurza mnie to niesamowicie, nie rozumiem jaki sens w dobie cichych wygodnych klawiatur wypuszczać takie gówno??? Gładzik też głośniejszy od poprzedniego, ma taki "hamski" klik. I Touchbar który uważam jest zwykłym gadgetem i nie widzę póki co realnego zastosowania dla niego, po za ciągle dublującymi się opcjami. Jestem zawiedziony! 



#13 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 24 sierpnia 2017 - 11:02

To dział hardware a nie kółko wylewania wszelkich żali. Zamykam


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych