Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

dobór myszki i klawiatury do macbooka pro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 jakjaniewiem

jakjaniewiem
  • 2 postów

Napisano 02 marca 2017 - 20:51

Siemanko wszystkim,

Piszę ponieważ posiadam macbooka pro, zakupiony we wrześniu 2016 13 cali. Planuję zorganizować sobie monitor jakiś około 23 cale i podlączyć przez hdmi laptop, żeby mieć wygodne stanowisko do pracy(chyba jest to najlepsze rozwiązanie jeżeli tworzymy "stanowisko komputerowe"), ale przecież potrzebuje jeszcze myszki i klawiatury. Na początku myślałem o zakupie bezprzewodowego zestawu mysz+ klawiatura(i cenowo wychodzi lepiej niż osobny zakup, to jeszcze pracuje zestaw na jednym porcie USB, bo z tego co wiem takie zestawy są podłączane za pomocą jednego odbiornika), ale gdy tylko uświadomiłem sobie że przecież przyciski takie jak command czy przyciski odpowiedzialne za podświetlenie czy to ekranu czy samej klawiatury, są unikalne dla macowskich klawiatur, i właśnie nie wiem czy jakaś "zwykła" by mogła spełniać takie same funkcje.
Bardzo proszę o pomoc! :)


#2 qb4hkm

qb4hkm
  • 529 postów

Napisano 07 marca 2017 - 14:19

ja chwaliłem sobie setup klawiatura logitech K760, magic trackpad + myszka logitech na bt



#3 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 07 marca 2017 - 14:26

Też posiadam i polecam akcesoria firmy logitech.


iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#4 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 07 marca 2017 - 15:47

Apple Magic Keyboard + Apple Magic Trackpad 2 - super duet, niestety tanio nie jest... Jeżeli koniecznie myszka to najpewniej coś z Logitecha (np. MX Master), tej Applowej ja nie polecam chociaż niektórzy sobie chwalą, jeżeli w ogóle ją rozważasz to koniecznie wcześniej w sklepie ją przetestuj bo jest ona dość specyficzna.


Użytkownik douglas edytował ten post 07 marca 2017 - 15:51


#5 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 07 marca 2017 - 18:21

Ja akurat cenię akcesoria firmy logitech, ponieważ myszki czy klawiatury nie trzeba ładować, tak jak to jest w myszce i klawiaturze Apple, chociaż przyznam, że nie wiem po jakim czasie się rozładowują akcesoria Apple. Mam klawiaturę i mysz logitech od października i stan baterii jest taki sam jak w dniu zakupu, a ponoć mogą wytrzymać nawet do 2 lat bez zmieniania baterii.


iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#6 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 07 marca 2017 - 19:09

Specjalnie tego nie rejestruję ale tak z 1,5 miesiąca wytrzymują, może więcej, ale jaki to problem podładować? Podłączasz kabelek i się ładuje, w pracy to nie przeszkadza (poza myszką - ale myszki Apple to ja i tak nie polecam ;)). Te solarne Logitechy to fajna koncepcja tyle, że są już niedostępne jako nowe w normalnej sprzedaży tylko jakieś niewielkie ilości na allegro i to często z innym układem klawiszy. No i nie wiem jak z jakością w porównaniu do Applowej, mam porównanie tylko z K360 i tu jest przepaść, ale to tańszy model więc w K760 może być znacznie lepiej.



#7 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 07 marca 2017 - 21:01

Klawiatura klawiaturą, ale myszy nie bierz. Tylko i wyłącznie magic trackpad.
Autokorekta iPhona zmienia "zrobiłam" na "zrobiłem", za to "zepsułam" zostawia w spokoju.

#8 Palio

Palio
  • 1 postów

Napisano 15 kwietnia 2017 - 22:33

Moi drodzy, proszę o pomoc w wyborze myszy do MacBooka.
Mysz ma być prezentem dla fana marki. Sądziłem, ze wybór będzie prosty: MM2 jednak cena i opinie trochę zweryfikowała plany.
Proszę o Wasze subiektywne odczucia jaką mysz z poniższych wybrać:

1) Apple MM2
2) Logitech MX Anywhere 2
3) Logitech Touch Mouse T620

Czy warto kupić sprzęt apple refurbished na Allegro?

#9 Zielone jabłko

Zielone jabłko
  • 142 postów

Napisano 20 kwietnia 2017 - 09:52

ja również szukam myszki i znalazłem coś takiego


 


#10 Sami_1

Sami_1
  • 80 postów

Napisano 21 kwietnia 2017 - 21:02

Witam,
Ponieważ w nowym MacPro zaskoczył mnie brak wszystkich portów poza 4x USB-C pojawił mi się mały problem - myszki. W pracy i w domu używam myszy IBOX. Ghost (przewodowej) szukam czegoś podobnego ale na bluetooth. Wiem, że to niska półka sle mnie się najwygodniej nią pracuje - jest duża. 8 h dziennie msm na tym rękę więc mdleństwa mnie nie interesują. Dzisisj oglądałem MX anywhere 2 ale jest dla mnie za mała... czy możecie coś polecić? Duża, przyciski boczne, rozsądna cena. Reszta nie jest istotna dla mnie.

Użytkownik Sami_1 edytował ten post 21 kwietnia 2017 - 21:05


#11 Zielone jabłko

Zielone jabłko
  • 142 postów

Napisano 21 kwietnia 2017 - 23:26

Czy Magic Trackpad od apple w pełni zastępuje myszkę? Czym w ogóle różnią się oba urządzenia oprócz samego wyglądu? Które urzadzenie jest wygodniejsze w użytkowaniu?


 


#12 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 02 maja 2017 - 23:00

Magic Trackpad bije mysz na głowę.

Kiedyś zajmowałem się w instytucie dodatkowo zatwierdzaniem i wydawaniem sprzętu. Jak ktoś zamawiał maca i się upierał że musi być z myszą to wydawałem jednocześnie Magic Mouse i Trackpada na próbę. Mysz zawsze wracała, nigdy nie musiałem zamówic drugiej.


Użytkownik Tojot edytował ten post 02 maja 2017 - 23:01

Autokorekta iPhona zmienia "zrobiłam" na "zrobiłem", za to "zepsułam" zostawia w spokoju.

#13 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 03 maja 2017 - 17:54

Czy Magic Trackpad od apple w pełni zastępuje myszkę? Czym w ogóle różnią się oba urządzenia oprócz samego wyglądu? Które urzadzenie jest wygodniejsze w użytkowaniu?

Magic Trackpad ma więcej gestów (jest to taki większy gładzik jak w MacBooku). Mam MM2 i o ile do jakiejś pracy biurowej czy przeglądania internetu jest ok, to aż takiego szału nie ma. Do gier lepiej sprawdzi się najtańsza inna mysz, bo w MM nie można jednocześnie użyć prawego i lewego przycisku. Jak bym miał wybrać jedno z nich, to raczej Trackpad. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#14 Bolaz

Bolaz
  • 6 postów

Napisano 31 lipca 2017 - 09:26

Hej.

Może nie do końca w temacie, ale mam mały problem z myszą Logitech MX Anywhere 2. 

Ta myszka nienajlepiej współpracuje z MacBookPro 13 TB z 2017 roku ;-( Być może to nie problem myszki a samego Macbooka, choć z drugiej strony mam starą myszkę M535, które działa wyśmienicie i bez żadnych problemów. 

Najgorzej jest z VMWare, kiedy dopalam windows 10 lub 7 myszka działa z wielkim opóźnieniem, w praktyce nie da się pracować. 

Próbowałem już chyba wszystkiego, żeby zmusić mysz MX 2 do poprawnego działania, ale bez skutku ;-( 

 

Jeżeli ktoś miał taki problem i udało się rozwiązać lub nie ma tego problemu z VMWare proszę o info.

 

Pozdrawiam

Bolaz






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych