Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

nowy iMac - teraz czy jeszcze czekać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#26 Mirek 59

Mirek 59
  • 398 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 marca 2017 - 18:13

Witam
Mój iMac idzie do wymiany
Postanowiłem kupić nowego iMaca
Pytanie mam takie : bawię się w foto LR myśle o iMac 5k ale nie wiem czy iść w i5 czy i7 z FD
Proszę podpowiedzcie budrzet to max 12 k

#27 dawidm86

dawidm86
  • 21 postów

Napisano 05 kwietnia 2017 - 20:41

A propos pytania "nowy iMac - teraz czy jeszcze czekać?" to jeszcze w tym roku maja być nowe iMac'i (podobno - taki oficjalny news wczoraj obiegł świat). Ale czy warto czekać? Mogą być bardziej "pro" i dużo droższe, jedyna nadzieja że aktualne z 2015 w standardzie dostaną Fusion Drive lub SSD a nie HDD jak teraz, więc w cenie "entry level" będzie być może to co jest teraz w lepszej/droższej konfiguracji.



#28 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 06 kwietnia 2017 - 00:08

To zależy jak na to patrzysz i co dla Ciebie oznacza "pro" i czy aby na pewno to samo co dla Apple. Patrząc ostatnio na posunięcia firmy można łatwo wywnioskować iż chcą się odciąć od reszty rynku i uniemożliwić korzystanie nawet z prostych urządzeń USB które nie są przez nich certyfikowane. Tak więc czy aby na pewno możemy liczyć na komputer które zaoferuje porządne parametry na start i możliwość rozbudowy na przyszłość? Wątpię, bo nawet jeżeli pojawią się opcje modernizacji sprzętu to będzie trzeba je nabyć od apple a to podbije cenę kilkakrotnie. 

 

O SSD ja bym na twoim miejscu nie prosił, bo jak się pojawi w standardzie to będzie wlutowane, a jak będzie wlutowane to cena za większą pojemność będzie kosmiczna.

 

Co do samego iMac'a Pro oceniał bym to na poziomie iPada Pro, dzisiaj "Pro" u apple to tylko i wyłącznie puste nazewnictwo.

 

Dlaczego apple nie chce zaoferować stacji roboczej pokroju Mac Pro z 2010r tylko w wersji dostosowanej do dzisiejszego rynku? Bo to by oznaczało branie komputera w najniższej możliwej konfiguracji następnie rozbudowę na własną rękę przez większość kupujących.

 

Patrząc na to realnie - firmy które używały Mac Pro dawno już przeszły na inne rozwiązania i wątpliwe aby wróciły, tylko dlatego że apple zaprezentowało kolejny może i lepiej przemyślany sprzęt. 

 

Dla reszty użytkowników wystarczy jak apple uaktualni ofertę i zacznie sprzedawać sprzęt może nie koniecznie tańszy ale na pewno o lepszej jakości. Z tym że wątpię aby to się sprawdziło.

 

Swoją drogą zobacz na forum - większość to ludzie młodzi którzy są na początku przygody z apple zazwyczaj chcą komputer od apple bo wcześniej miał lub ma iPhone'a czy iPada. Następnie jest zakup kilka postów odnośnie tego że nie do końca przemyślał zakup lub ma jakiś inny problem po czym pozbywa się sprzętu i znika z forum. Niestety legenda prysła, to nie czasy kiedy XP mulił a Mac mini na Tigerze zasuwał aż miło i to na słabiutkiej konfiguracji - sam miałem takiego Mac mini Core Solo 1,5GHz, GMA950, 512MB RAM. Jedyną wadą były porty USB które nie do końca były wydaje prądowo i bez HUBa z zewnętrznym zasilaczem potrafiły dziać się cuda.

 

U nas w kraju pojawia się problem braku oficjalnych sklepów apple i serwisu apple. Co tak naprawdę oznacza drogę przez mękę w przypadku pojawienia się problemów.

 

Ciekawy jest fakt że nawet Ci najwięksi zwolennicy iPhone'a także narzekają iż od iOS 7 jest co raz to gorzej - tak więc ta firma się albo ewidentnie nie stara albo mają kiepskich ludzi. Chyba że chcą zarobić ile się da na obecnych rozwiązaniach i wtedy zaprezentować coś co już mają przygotowane i tylko czekają na odpowiedni moment. Może następca macOS czy iOS'a? może jakiś iPhone z stacja dokującą która by z niego czyniła komputer stacjonarny z macOS? 



#29 Mirek 59

Mirek 59
  • 398 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 06 kwietnia 2017 - 21:40

Na ekstra ceny to u Apple nigdy nie liczyłem !
To co ma być z zapowiedzi to cena nas pewnie nie zadowoli
Dzisiaj za ca. 10kzl mamy jak na A niezła maszynę
Niemniej ciekawi mnie jak będzie z nowy nabytkiem ?!






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych