Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zakup MacBook pro 13.3 ( 2014 )


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomasov

tomasov
  • 581 postów
  • SkądPolska

Napisano 02 marca 2017 - 10:22

Witam!Chciałbym kupić w/w laptopa.Model MGX72xx/A lub MGX82xx/A. Obecnie jestem w UK a tu na ebay w ładnym stanie można kupić ten model za około 600-750 funtów. Komputer chcę użytkować do przeglądania stron www ( maksymalnie 7 otwartych zakładek ) oglądania filmów z dysku, materiałów na YT w jak największej rozdzielczości. Sporadycznie photoshop czy photoscape do podstawowych przeróbek. Nie gram w żadne gry. :) Pytanie na ile ten model będzie wydajny? Czy nie będzie się przegrzewał przy w/w czynnościach?Nie chodzi mi o to aby "dawał rade" tylko, aby nie łapał zadyszek podczas działania  :)

Druga sprawa czy modele z tego roku tj.2014r nie były wadliwe? Pytam ponieważ słyszałem, że z roku 2013 macbooki pro miały problemy z matrycami i z ramkami wkoło wyświetlacza. Na co zwrócić szczególną uwagę kupując model z 2014r? O co pytać kupującego?

 

Bateria - wielu sprzedawców podaje ilość cykli ładowania akumulatora. Pytanie w jakich przedziałach cykli jest "mało, średnio, za dużo" ?

 

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam


Użytkownik tomasov edytował ten post 02 marca 2017 - 11:07


#2 aquatarion

aquatarion
  • 962 postów
  • SkądZabrze

Napisano 02 marca 2017 - 10:47

Producent zakłada, że bateria będzie trzymała do 1000 cykli. Więc na oko do 300 jest mało, do 600 jest średnio a potem to już dużo.



#3 tomasov

tomasov
  • 581 postów
  • SkądPolska

Napisano 02 marca 2017 - 11:05

Przyjmijmy, że tamat baterii mamy zamknięty. :) Bardzo proszę o komentarze odnośnie wydajności tego modelu :) czy w pełni zaspokoi moje potrzeby? :D


Użytkownik tomasov edytował ten post 02 marca 2017 - 11:06


#4 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 07 marca 2017 - 00:45

Tylko że odpowiedź na twoje pytanie to tak na prawdę czysto subiektywne odczucia, to co dla jednego oznacza szybko dla innego może być wolno.

 

 

Komputer chcę użytkować do przeglądania stron www ( maksymalnie 7 otwartych zakładek )

 

Tylko wiesz 7 zakładek może oznaczać proste stronki, a może oznaczać FB czy youtube które zachowują się z goła inaczej.

 

 

oglądania filmów z dysku, materiałów na YT w jak największej rozdzielczości

 

O oglądanie filmów z dysku bym się nie martwił, jeżeli chodzi o materiały z YT to sprawa wygląda różnie o czym można poczytać na forum. 

 

 

Na co zwrócić szczególną uwagę kupując model z 2014r? O co pytać kupującego?

 

Sprawa wygląda tak ty chcesz kupić, sprzedający chce sprzedać i wiadomo będzie chwalił i mówił to co chcesz usłyszeć. Zwracaj uwagę na szczegóły sprawdź sobie sprzęt, poproś o czas - to nie powinien być problem. Sprawdź czy sprzedający ma pudełka wraz z instrukcjami i wszystkim co było w zestawie, może ma paragon / fakturę wtedy będziesz wiedział czy jest pierwszym czy którymś z kolei właścicielem. Jak obserwujesz aukcje allegro czy inne tego typu portale sprawdzaj inne przedmioty sprzedającego, dość często są laptopy używane przez żonę a w przedmiotach sprzedającego kolejne 10 innych. Dla 100% pewności można podjechać do najbliższego serwisu na diagnostykę aby potwierdzić wersję sprzedającego, jak coś kręcił to niech za nią płaci.

 

Pamiętaj że przy takich zakupach gwarancja jest "do bramy, a później się nie znamy" i generalnie sporo serwisów, ale nie tylko z tego korzysta składając takiego MB  z 10 innych i generalnie szansa że posłuży on dłuższy czas jest praktycznie zerowa. 

 

Dam Ci jeszcze jeden przykład z mojego myślenia. W 2011 byłem strasznie napalony na Maca Pro, używka w wersji 2 x 4 rdzenie. Sprzęt na tamte czasy super i nawet dzisiaj niczego sobie. Przeglądając aukcje i różne oferty uświadomiłem sobie że większość z nich miała dokładnie takie opisy jak ja chciałem przeczytać. Wtedy podzieliłem sobie prawdopodobieństwo udanego zakupu na 3 ewentualności: 

 

1) Komputer używany w domu do klasycznych zastosowań - dla mnie by to była najlepsza z możliwych opcji, ktoś miał kaprys kupił sobie i tyle.

2) Komputer używany do celów zarobkowych ale z regularnymi przeglądami w celu konserwacji sprzętu.

3) Komputer zakupiono włączono przechodził 3 lata z praktycznie pełnym obciążeniem po czym go wystawiono na sprzedaż, nikt się wcześniej nie interesował jego stanem.

 

Ten sam komputer w okresie np 3 lat od zakupu (w sklepie) tak na prawdę będzie w zupełnie innym stanie w każdym z tych 3 przypadków. Może to nie jest sytuacja adekwatna w 100% do twojego przypadku, ale na pewno nie chciał byś laptopa który przez 3 lata pracował w firmie gdzie każdy z 10 pracowników miał za przeproszeniem gdzieś jego stan i co się z nim dzieje. A prawda jest taka że ludzie nie dbają o sprzęt który do nich nie należy. 

 

Swoją droga jak wchodzę np na allegro i widzę komputery z śladami używania to ja nie wiem co ludzie z tym sprzętem robią, mam w domu obudowę komputerową która ma z 15 lat i ciężko znaleźć jakiekolwiek ślady bez dokładnego wpatrywania się. A ślady które pokazuje się na allegro jako zwykłego użytkowania pochodzą zwyczajnie z dewastacji.  


  • tomasov lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych