Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak skopiować aplikacje z iPad'a na PC (Windows 10)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Waluś

Waluś
  • 2 postów

Napisano 26 lutego 2017 - 23:06

Witam.

Temat może wydać się błahy, ale nie znalazłem jak do tą rozwiązania. Może po prostu iTunes jest dla mnie zbyt mało intuicyjny, albo czegoś nie rozumiem, ale męczę się już tak długo, że postanowiłem zapytać kogoś kto się lepiej na tych zagadnieniach zna.

 

Chodzi o to, że mam iPad'a 3Gen (jeszcze na starym sofcie 5.1.1) i chciałem teraz na próbę wgrać najnowsze dostępne oprogramowanie i przy okazji wyczyścić trochę sprzęt, ale nie chcę stracić posiadanych aplikacji. Niektórych już nie ma dostępnych a Appstorze albo są nowsze wersje które w razie czego nie odpalą się na starszym sofcie. Dlatego chciałem zrobić sobie swoisty backup tych wszystkich aplikacji w takiej wersji jaką mam teraz zainstalowaną. Na zdrowy rozsądek powinno być tak, że robię kopię tych aplikacji na dysk a potem w razie potrzeby je sobie podpinam do iTunes i wgrywam do już odświeżonego, wyczyszczonego iPada. Problem w tym, że gdy próbuję zrobić to przez iTunes opcją "przenieś zakupy z iPad" to niestety nie przenosi mi tych aplikacji. Widzę pasek postępu jak się przesuwa i jak "przelatuje" licznik przez kolejne aplikacje, ale w efekcie końcowym nie mam tych aplikacji w katalogu na dysku. Znajduje się tam jedynie kilka, ale mogą to być te które pobrałem wcześniej ze sklepu do iTunes. Może ja coś źle robię. Czy jest jakiś sposób żeby to zrobić prawidłowo?

Nie chodzi mi o to żeby zrobić obraz dysku urządzenia, tylko przenieść całą jego zawartość, ale mieć dostęp do poszczególnych aplikacji z osobna, żeby po wymazaniu urządzenia była możliwość zainstalowania tylko wybranych aplikacji.

 

Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.



#2 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 lutego 2017 - 09:25

Podłączasz iPada do iTunes, klikasz u góry Sklep -> Autoryzuj -> Autoryzuj ten komputer i podajesz AppleID i hasło używane do pobierania aplikacji w tym iPadzie. Kiedy uda Ci się autoryzować komputer to w lewej kolumnie klikasz prawym na swojego iPada i wybierasz opcję przenieś zakupione rzeczy. W ten sposób wszystkie aplikacje zostaną przeniesione na komputer jako pliki *.ipa, które można potem ponownie wgrać do ipada nawet kiedy nie ma już ich w AppStore.

 

Pytania do Ciebie są dwa - jeśli nie spodoba Ci się nowszy iOS to jak chcesz wrócić do tego starego iOS 5 i pytanie drugie - jak chcesz na nowszym iOS wgrać te aplikacje jeśli mają one nowsze wersje pod nowszy iOS lub na nowszym działać nie będą.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#3 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 28 lutego 2017 - 12:54

A czy przypadkiem od wprowadzenia "app thinning", funkcja ta nie jest dostępna już wyłącznie do multimediów kupionych w iTunes Store?



#4 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 lutego 2017 - 14:07

Nie wiem. Ja zawsze tak to robiłem, nie wiedziałem, że coś się zmieniło, bo dawno z tej funkcji nie korzystałem.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#5 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 28 lutego 2017 - 15:15

A, doczytałem że chodzi o iOS 5.x. To może jeszcze na starszej wersji iTunes się uda.
Tylko chyba nie do końca rozumiem autora pytania. Stare apki rzeczywiście mogą nie zadziałać na nowszym iOS, a po aktualizacji wrócić się już nie da do iOS 5, więc cały misterny plan...
Prościej i pewniej byłoby chyba sprawdzić działanie na drugim urządzeniu z aktualnym iOS.


Użytkownik pedros edytował ten post 28 lutego 2017 - 15:31


#6 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 lutego 2017 - 15:54

Też tak uważam.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#7 Waluś

Waluś
  • 2 postów

Napisano 01 marca 2017 - 21:07

Podłączasz iPada do iTunes, klikasz u góry Sklep -> Autoryzuj -> Autoryzuj ten komputer i podajesz AppleID i hasło używane do pobierania aplikacji w tym iPadzie. Kiedy uda Ci się autoryzować komputer to w lewej kolumnie klikasz prawym na swojego iPada i wybierasz opcję przenieś zakupione rzeczy. W ten sposób wszystkie aplikacje zostaną przeniesione na komputer jako pliki *.ipa, które można potem ponownie wgrać do ipada nawet kiedy nie ma już ich w AppStore.

 

Pytania do Ciebie są dwa - jeśli nie spodoba Ci się nowszy iOS to jak chcesz wrócić do tego starego iOS 5 i pytanie drugie - jak chcesz na nowszym iOS wgrać te aplikacje jeśli mają one nowsze wersje pod nowszy iOS lub na nowszym działać nie będą.

Bardzo dziękuję za odpowiedź, ale niestety tak jak ktoś poniżej zauważył, coś się musiało zmienić bo mimo tego iż mam autoryzowany komputer to nie dałem rady przerzucić tych aplikacji tym sposobem.

W kwestii powrotu do iOS 5.x to mam zawczasu skopiowane SHSH klucze do tej wersji systemu i instalator pobrany też zawczasu.

Co do aplikacji to nie chodzi mi o to, że koniecznie muszę je na siłę wgrywać na nowszy system tylko przede wszystkim żeby mieć je na wypadek powrotu. Myślałem też, że może uda się wgrać aplikację na nowszy system jeśli nie ma już jej w sklepie, ale liczę się z możliwością, że może to nie działać.


A, doczytałem że chodzi o iOS 5.x. To może jeszcze na starszej wersji iTunes się uda.
Tylko chyba nie do końca rozumiem autora pytania. Stare apki rzeczywiście mogą nie zadziałać na nowszym iOS, a po aktualizacji wrócić się już nie da do iOS 5, więc cały misterny plan...
Prościej i pewniej byłoby chyba sprawdzić działanie na drugim urządzeniu z aktualnym iOS.

Dziękuję za podpowiedź. Może się uda faktycznie coś zdziałać na starszym iTunesie. Co do ewentualnego powrotu to mam zabezpieczoną możliwość powrotu, na wszelki wypadek.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych