Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

2 x AirPort Express, jeden jako repeater


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 jaco88

jaco88
  • 781 postów

Napisano 24 lutego 2017 - 11:39

Czy za pomocą dwóch stacji AirPort Express mogę stworzyć taką konfigurację że jedna stacja będzie wpięta do routera bazowego i będzie udostępniać sieć a druga będzie działać jako repeater? 

 

Czy taka konfiguracja będzie możliwa tylko w przypadku wpięcia do routera bazowego AirPort Extreme? 

Czyli czy będzie możliwa taka konfiguracja jak na obrazku poniżej?:

prt.jpg

 


#2 jaco88

jaco88
  • 781 postów

Napisano 03 marca 2017 - 21:53

ponieważ nikt nie spieszył z odp na pytanie to zakupiłem drugą AirPort Express i sprawdziłem :)

taka konfiguracja jak najbardziej działa


  • Gregory lubi to

#3 patryklisiak

patryklisiak
  • 150 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 08 kwietnia 2017 - 19:36

czy te airporty komunikuja sie po wifi? dodales tego drugiego jako rozszerzenie obecnej sieci? Czy siec ktora jest rozszerzana jest jako 2,4GHZ czy jako 5GHZ? Probowalem u siebie podbna sztuczke i zasieg sie zwieksza ale tylko 2,4GHZ. 5 niedziala:-(. Zastanawiam sie czy nie lepiej kupic 2 szt airport extreme



#4 filip71

filip71
  • 168 postów
  • SkądWiśniowa Góra

Napisano 10 kwietnia 2017 - 19:44

Na 5GHz działa tylko trzeba to włączyć w ustawieniach gdyż z automatu sieć rozszerza tylko na 2,4 GHz. Przynajmniej tak u mnie było.

Ustawienia na 5 GHz trzeba zmienić w każdym Airport oddzielnie (w Airport iOS: edycja - zaawansowane - ustawienia WI-FI)



#5 dawidm86

dawidm86
  • 21 postów

Napisano 10 kwietnia 2017 - 20:09

Mam stację AirPort Extreme gdzie jest włączona dodatkowo sieć 5GHz oraz drugą stację Airport Express jako rozszerzenie istniejącej sieci (z listy wybrałem sieć 5GHz). Pojawia się pytanie, czy można jakoś wyłączyć na AirPort Extreme sieć 2,4GHz? Żadne urządzenie w domu jej nie wykorzystuje, chciałbym pozostawić tylko i wyłącznie sieć 5GHz... z góry dziękuję za pomoc.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych