Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

MacBook Air wisi na logo Apple


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 MrAdamJa

MrAdamJa
  • 57 postów

Napisano 23 lutego 2017 - 22:41

Witam.
Pomożecie z niesprawnym MacBook'em? Od wtorku rana nie chce odpalić systemu wisi na Logo Apple i wiesza sie jak pasek poleci do końca. Najważniejsze pliki odzyskałem przez terminal w recovery mood, ale nie chce stracić reszty, wiec nie wgrywam czystego OSX. zrobilem bootloader na pendrive na drugim Mac'u pozniej Option wybieram pena, pozniej chce wybrać dysk glowny na którym jest system odblokuj i koniec dysk robi sie szary i jest komunikat "Trwa konwersacja FileVault" i nie idzie dalej. Próbowałem już resetować PRAM, SMC, naprawy dysku i nic nie dało. rownies spr dysk poprzez klik D przy starcie i zero błędów. Nie moge rownież wejść do trybu bezpiecznego poprzez klik Shift. Nigdy nie włączałem FileVault'a. Dodam ze w poniedziałek wygrywałem jeden program poprawny z neta, wyłączyłem Mac'a pozniej uruchamiałem go tego samego dnia i było ok. Wyłączyłem go koło 21 włączam rano i nic wisi na logo Apple. Macie jakieś propozycje żeby wystartować komputer?
Dodam ze przeszukałem kilkanaście stron, czy to polskich czy angielskich, ale żadne z podawanych rozwiązań problemu nie sprawdziło sie na moim komputerze.
Pozdrawiam.

#2 Damien Karras

Damien Karras
  • 284 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 lutego 2017 - 02:32

Instalowałeś program który wymagał cracka? ;) Jak tak to... http://myapple.pl/po...iku-przestepcow


  • Piotr X lubi to

Jak pomogłem, kliknij w Lubię to! ;)


#3 MrAdamJa

MrAdamJa
  • 57 postów

Napisano 24 lutego 2017 - 05:49

Instalowałeś program który wymagał cracka? ;) Jak tak to... http://myapple.pl/po...iku-przestepcow


Nie Zwykły darmowy program

#4 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 24 lutego 2017 - 09:35

Masz podłączony komputer do ładowarki? Jest to warunek konieczny by dokończyć szyfrowanie.



#5 MrAdamJa

MrAdamJa
  • 57 postów

Napisano 24 lutego 2017 - 09:44

Masz podłączony komputer do ładowarki? Jest to warunek konieczny by dokończyć szyfrowanie.


Tak. Stoi już bez wyłączania od wczoraj od godz 16:00 i nic dalej logo Apple

#6 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 24 lutego 2017 - 10:34

http://myapple.pl/fo...-tym-dziale/


mac-pro.pl

Serwis i (roz)budowa stacji roboczych Apple
Masz problem z Makiem Pro? Brakuje mu mocy?

Pisz lub dzwoń: 501211594


#7 MrAdamJa

MrAdamJa
  • 57 postów

Napisano 24 lutego 2017 - 10:52

http://myapple.pl/fo...-tym-dziale/


MacBook Air 13 połowa 2012 roku. System macOS Sierra 10.12.3 (najnowsza choć nie wiem czy dobrze napisałem)



#8 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 24 lutego 2017 - 15:30

Jedna rzecz mnie ciekawi - jak wygląda sekwencja uruchamiania?

 

Włączasz komputer i co dalej?

- jest gong?

- od razu logo Apple i pasek postępu czy prosi Cię o login najpierw?

 

Wspominasz o pasku postępu i tym, że wcześniej nie miałeś FileVault ale uruchamiając komputer z zewnętrznego dysku aby się dostać do Macintosh HD musisz odblokować dysk i jest komunikat o konwertowaniu dysku do FV - stąd mniemam, że uruchamiasz komputer, podajesz hasło, widzisz pasek postępu i tak stoi. Zgadza się?

 

Na pewno nie miałeś włączonego FV? (od jakiegoś czasu jest to domyślna propozycja przy uruchamianiu komputera i logowaniu się do iCloud).

 

Try Recovery Ci działa?



#9 MrAdamJa

MrAdamJa
  • 57 postów

Napisano 24 lutego 2017 - 16:24

Jedna rzecz mnie ciekawi - jak wygląda sekwencja uruchamiania?
 
Włączasz komputer i co dalej?
- jest gong?
- od razu logo Apple i pasek postępu czy prosi Cię o login najpierw?
 
Wspominasz o pasku postępu i tym, że wcześniej nie miałeś FileVault ale uruchamiając komputer z zewnętrznego dysku aby się dostać do Macintosh HD musisz odblokować dysk i jest komunikat o konwertowaniu dysku do FV - stąd mniemam, że uruchamiasz komputer, podajesz hasło, widzisz pasek postępu i tak stoi. Zgadza się?
 
Na pewno nie miałeś włączonego FV? (od jakiegoś czasu jest to domyślna propozycja przy uruchamianiu komputera i logowaniu się do iCloud).
 
Try Recovery Ci działa?


Włączam, gong , logo Apple i pasek postępu idzie do końca, pozałatwiania sie całego tak zostaje. Wisi juz tak od wczoraj od godzi 16:00 (jak pisałem wyżej). Wcześniej wyłączyłem logowanie w terminalu recovery i od razu ładuje sie sys.
Szczerze To nawet nie mam pojęcia, ale jak spr czy jest wyłączone poprzez root (cmd + S) i jest FileVault Off.
Do recovery moge wejść i jak chce wrócić system zeby pliki zostały to mam szary dysk i nie moge go zaznaczyć. Pozniej spr narzędzia dyskowe i jest odmontowany, zeby go zamontować podaje hasło wchodzę z powrotem do przywracania o to samo.
A jeśli wkładam pena z sys i Alt przy uruchomieniu postępuje zgodnie z wytycznymi czyli dalej akceptuj i mam wybrać dysk mam zablokowany ale jest opcja odblokuj wpisuje hasło zgadza sie i następnie ponownie mam wybrać dysk, jest on szary i przy kliknięciu na niego jest komunikat "trwa konwersja FileVault".

Jedna rzecz mnie ciekawi - jak wygląda sekwencja uruchamiania?
 
Włączasz komputer i co dalej?
- jest gong?
- od razu logo Apple i pasek postępu czy prosi Cię o login najpierw?
 
Wspominasz o pasku postępu i tym, że wcześniej nie miałeś FileVault ale uruchamiając komputer z zewnętrznego dysku aby się dostać do Macintosh HD musisz odblokować dysk i jest komunikat o konwertowaniu dysku do FV - stąd mniemam, że uruchamiasz komputer, podajesz hasło, widzisz pasek postępu i tak stoi. Zgadza się?
 
Na pewno nie miałeś włączonego FV? (od jakiegoś czasu jest to domyślna propozycja przy uruchamianiu komputera i logowaniu się do iCloud).
 
Try Recovery Ci działa?

I do trybu recovery (cmd + R) moge wejść i tam właśnie sprawdzałem dysk ale nic to nie dało. W sumie to nie było nawet żadnych błędów po spr szczegółów.

#10 MrAdamJa

MrAdamJa
  • 57 postów

Napisano 24 lutego 2017 - 19:26

Może to się przyda do rozwiązania zagadki?

#11 MrAdamJa

MrAdamJa
  • 57 postów

Napisano 02 marca 2017 - 19:05

Wgrałem system na dysk zewnętrzny pozniej migracja danych ustawień itp na ten dysk, następnie wyczyściłem dysk na Mac'u kolejna instalacja i migracja danych, ustawień, konta na dysk twardy z dysku zewnetrznego i wszystko działa. 

 

Temat do zamknięcia. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych