Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro 15" late 11 do obróbki.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 JohnB

JohnB
  • 4 postów

Napisano 23 lutego 2017 - 13:13

Witam,

Kupiłem dosyć spontanicznie MacBook Pro late 2011. No właśnie ta data... o niej w sumie dowiedziałem się po zakupie. Laptopa z poniższymi specyfikacjami kupiłem za 3000. Potrzebuję go do montażu wideo w full hd, a w przyszłości pewnie 4K. Pytanie teraz czy sprzedawać dalej póki czas czy wymienić kartę pamięci na mocniejszą i póki ci ciągnąć na staruszku?

Procesor: 2,2 GHz Intel Core i7
Pamięć: 16GB 1600 MHz DDR3
Grafika: Intel HD Graphics 3000 512MB
Dysk: kingston SV300S37A120G

#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 23 lutego 2017 - 13:54

Sprzedaj jeśli to 15 to masz grafikę ati a te szybko siadają, ssd kingstona nie działają dobrze w makach (chipset sandforce).
Fallout ...war, war never changes...

#3 JohnB

JohnB
  • 4 postów

Napisano 23 lutego 2017 - 20:05

Witam,

Kupiłem dosyć spontanicznie MacBook Pro late 2011. No właśnie ta data... o niej w sumie dowiedziałem się po zakupie. Laptopa z poniższymi specyfikacjami kupiłem za 3000. Potrzebuję go do montażu wideo w full hd, a w przyszłości pewnie 4K. Pytanie teraz czy sprzedawać dalej póki czas czy wymienić kartę pamięci na mocniejszą i póki ci ciągnąć na staruszku?

Procesor: 2,2 GHz Intel Core i7
Pamięć: 16GB 1600 MHz DDR3
Grafika: Intel HD Graphics 3000 512MB
Dysk: kingston SV300S37A120G

 

poprawka - jest też grafika AMD Radeon HD 6750M 512  MB. Pytanie czy sprzedawać czy kupić inny dysk i korzystać?



#4 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 23 lutego 2017 - 20:24

A masz potwierdzenie, że grafika była wymieniana? Nie? to masz gwarancję, że siądzie  - wymiana układu ok 800 zł. Np. w modelach 15" z 2010 też siada grafika tyle, że NVidia


Fallout ...war, war never changes...

#5 JohnB

JohnB
  • 4 postów

Napisano 23 lutego 2017 - 20:27

A masz potwierdzenie, że grafika była wymieniana? Nie? to masz gwarancję, że siądzie  - wymiana układu ok 800 zł. Np. w modelach 15" z 2010 też siada grafika tyle, że NVidia

 

Czyli do czego zmierzasz? Co bardziej opłacalne - wymiana dysku, baterii i praca dopóki nie siądzie grafika? CZY sprzedaż i dołożenie trochę i kupno czegoś za 4 tysiące?



#6 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 23 lutego 2017 - 21:03

Jak bateria to tylko oryginał bo zamienniki są kiepskie - tu za oryginał dasz 600-800!zl
Fallout ...war, war never changes...

#7 madwawa

madwawa
  • 6 postów

Napisano 24 lutego 2017 - 08:16

Nie można pisać takich rzeczy ze jak ktoś ma model np MBP 15 z grafika ATI to na bank każdy ulegnie uszkodzeniu bo to jest bzdura.
Mogły być wadliwe partie ale nie cała produkcja. Do tego dochodzi np. dbałość użytkowników o wlasciwą eksploatacje laptopów jak np notoryczny brak zapewnienia odpowiedniego odprowadzania ciepła w czasie dużego obciążenia itp. , brak okresowej wymiany pasty termoprzewodzącej. W tak małych konstrukcjach jak laptop te odprowadzenie ciepła ma ogromne znaczenie.

To ze kupiłeś taki model nie oznacza na 100% ze ulegnie on uszkodzeniu tak jak to " ktoś" napisał. Na początku skontroluj temperatury jeżeli są Ok ciesz się z użytkowania, jeśli nie wymień pastę termo.
Co do akumulatora to tylko orginaly. Zużyty warto zregenerować - wymienia się ogniwa a oryginalna elektronika zostaje, wyjdzie taniej niż zakup nowego oryginału.

#8 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 24 lutego 2017 - 09:31

Oczywiście że to nie oznacza że na pewno grafika padnie ale ryzyko jest duże. Ja używam takiego MacBooka, stoi cały czas na biurku a płyta padła już 2 razy.



#9 Najwyzszy

Najwyzszy
  • 665 postów
  • SkądStrzegom

Napisano 24 lutego 2017 - 10:38

Mogły być wadliwe partie ale nie cała produkcja. 

 

Akurat w tym przypadku wadliwa byly wszystkie modele. Jesli dobrze pamietam, to przykladowo w 15 z 2010 roku winnym byly luty bezolowiowe narzucone przez EU. 

 

 


np. dbałość użytkowników o wlasciwą eksploatacje laptopów jak np notoryczny brak zapewnienia odpowiedniego odprowadzania ciepła w czasie dużego obciążenia itp. , brak okresowej wymiany pasty termoprzewodzącej. W tak małych konstrukcjach jak laptop te odprowadzenie ciepła ma ogromne znaczenie.

 

 

Tu sie zgodze. Moj prywatny Pro 13 z 2010 roku dzis wyglada i dziala jak nowka. Prywatny do dzialan sluzbowych White 2010 dziala juz nieco gorzej, bo byl czesto 'katowany' i daleko mu do dawnego dzialania. Takie male porownanie :P


Użytkownik Najwyzszy edytował ten post 24 lutego 2017 - 10:52


#10 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 24 lutego 2017 - 10:56

Ale obróbka wideo to nie fejsboczek i obciążenie termiczne jest duże więc ryzyko wysokie
Fallout ...war, war never changes...

#11 madwawa

madwawa
  • 6 postów

Napisano 24 lutego 2017 - 11:51

Akurat w tym przypadku wadliwa byly wszystkie modele. Jesli dobrze pamietam, to przykladowo w 15 z 2010 roku winnym byly luty bezolowiowe narzucone przez EU

Podaj źródło tej informacji ze wszystkie są wadliwe bo Ja nie znalazłem a że tylko cześć z nich MOŻE mieć ten problem. Luty bezołowiowe mamy w EU od 2006 roku więc wg ciebie cała elektronika powinna być wadliwa? Sorry ale to się nie ma sensu. W nowszych niż 2011 MacBookach tez trafiają się wadliwe egzemplarze.

#12 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 24 lutego 2017 - 16:24

To nie są pojedyncze egzemplarze, te płyty padały jedna po drugiej. I każdy można uznać za wadliwy bo każdy jest robiony w tej samej technologii więc prawdopodobieństwo awarii jest takie samo. To że jeden się zepsuje szybko, drugi później a trzeci może pracować latami jest tylko kwestią szczęścia.



#13 madwawa

madwawa
  • 6 postów

Napisano 24 lutego 2017 - 17:01

znajomy ma od poczatku akurat 1

To nie są pojedyncze egzemplarze, te płyty padały jedna po drugiej...


podaj źródło tych danych bo sam jestem ciekaw jak to w końcu jest.

#14 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 25 lutego 2017 - 22:03

Po co mi źródło jeżeli w firmie już kilka odsyłaliśmy do serwisu a w internecie dużo się o tym pisze. Niech któryś z serwisantów tu z forum ci powie.

#15 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 26 lutego 2017 - 09:05

Gdyby Apple znalazło dowód, że to chipy AMD były wadliwe, z pewnością, tak jak to było z grafikami 8600m wywalczyło by zwrot kasy za całą akcję wymiany. Kilka lat trwała w internecie walka o jakiś program naprawczy. Skończyło się pozwem zbiorowym przeciwko Apple:

http://myapple.pl/po...y-przeciw-apple

http://myapple.pl/po...pro-z-2011-roku

AMD było nieugięte, ponieważ te chipy padały raczej tylko w makach. A winę ponosi Apple. 

Skąpe i wadliwe chłodzenie zawsze doprowadza do uszkodzenia każdego elementu elektronicznego.


  • seb235-8731863dbe lubi to

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych