Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Migracja z 10.6.8 do najnowszej wersji.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 darthmoth298

darthmoth298
  • 3 postów

Napisano 23 lutego 2017 - 09:45

Witam wszystkich na wstępie chciałbym powiedzieć ze moja wiedza na temat maka jest bardzo mało. Dostałem do aktualizacji maka z systemem w wersji 10.6.8 i chce zaktualizować do najnowszej wersji 10.12(posiadam imaca który powinien obsłużyć tą wersje systemu), ale nie mogę bo potrzebuje wersji systemu minimum 10.7 i tu moje pytanie czy jest możliwa aktualizacja z tak starej wersji 10.6.8 najpierw na 10.7 a później na 10.12 czy w grę wchodzi tylko czysta instalacja maka. Proszę o pomoc



#2 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 23 lutego 2017 - 10:04

10.7.5 będziesz musiał sobie pobrać "z internetów" bo w Mac App Store już go nie ma i nie będzie.

Bez większego problemu na googlach znajdziesz do pobrania plik instalacyjny Lion, wewnątrz poszukaj pliku Install ESD (jeśli dobrze pamiętam) i z tego obrazu możesz wyodrębnić prawdziwy instalator. Proste google typu how to make Lion bootable usb Ci pomoże.



#3 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 23 lutego 2017 - 10:23

10.7.5 będziesz musiał sobie pobrać "z internetów" bo w Mac App Store już go nie ma i nie będzie.

Ale tu jest:

http://www.apple.com...6ZM/A/os-x-lion



#4 darthmoth298

darthmoth298
  • 3 postów

Napisano 23 lutego 2017 - 10:57

Dzięki za odpowiedz, ale pytanie czy nie usunie mi danych z dysku po zastosowaniu waszej metody? 


10.7.5 będziesz musiał sobie pobrać "z internetów" bo w Mac App Store już go nie ma i nie będzie.

Bez większego problemu na googlach znajdziesz do pobrania plik instalacyjny Lion, wewnątrz poszukaj pliku Install ESD (jeśli dobrze pamiętam) i z tego obrazu możesz wyodrębnić prawdziwy instalator. Proste google typu how to make Lion bootable usb Ci pomoże.

Dzięki za odpowiedz, ale pytanie czy nie usunie mi danych z dysku po zastosowaniu twojej metody? 



#5 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 lutego 2017 - 11:09

Niczego Ci nie skasuje. Kupujesz system 10.7, uruchamiasz instalacje normalnie pod systemem, nastąpi aktualizacja, a potem pobierasz Sierra i znów instalujesz i się zaktualizuje.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#6 darthmoth298

darthmoth298
  • 3 postów

Napisano 23 lutego 2017 - 11:22

Niczego Ci nie skasuje. Kupujesz system 10.7, uruchamiasz instalacje normalnie pod systemem, nastąpi aktualizacja, a potem pobierasz Sierra i znów instalujesz i się zaktualizuje.

 

Czy ta metoda z bootowalnym pendrivem i systemem pobranym z internetu, tez nie skasuje danych?



#7 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 lutego 2017 - 11:36

Nie skasuje.

Oczywiście na czas instalacji systemu należy mieć zrobioną kopię i zabezpieczone wszystkie dane, bo zawsze może się coś wydarzyć. Napatrzyłem się różne przypadki i wiem, że ja bym się nie odważył aktualizować komputera klienta bez zabezpieczenia danych.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#8 Darkfutur

Darkfutur
  • 550 postów

Napisano 24 lutego 2017 - 12:34

Jak zrobic upgrade z wersji Lion do Sierra ? Wczoraj zainstalowalem ze starej plyty Liona na nowy dysk SSD bo innego nie miałem jak , ale po wejsciu do app store system nie pozwala pobrać najnowszej wewrsji bo mam za stary wgrany system. Szlak mnie trafia juz z tych ich rozwiązaniami które nie działają i sprawiają tylko problemy. Pamietam jak kupilem kompa go z Lionem to poźniej zaplaciłem 20 euro za upgrade do nastepnej wersji i potem juz nastepne byly bezpłatne, a teraz nie moge zainstalowac najnowszej wersji.


Użytkownik Darkfutur edytował ten post 24 lutego 2017 - 14:17


#9 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 24 lutego 2017 - 14:55

Liona z płyty? Lion nie był dystrybuowany na płytach. Chyba przeinstalowałeś Snow Leopard.

Skąd wziąłeś tą płytę? Taka szara co do komputera była dołączana?

 

Kliknij w prawym górnym rogu na jabłuszko i wybierz Ten Mac...

Jaką wersję systemu widzisz?

 

A rozwiązania działają bardzo dobrze tylko problem z reguły leży gdzieś między oparciem krzesła a ekranem monitora.


Użytkownik imrik edytował ten post 24 lutego 2017 - 14:57


#10 Darkfutur

Darkfutur
  • 550 postów

Napisano 24 lutego 2017 - 16:20

Hmm a tak może byc, to jest taka szara płytka dlatego i ten starszy jeszcze system, ale i tak po instalacji z tej plyty i zalogowaniu do app store powinna byc możliwość pobrania Sierry skoro zaplaciłem później za Liona.

Teraz zrobiłem inaczej. Wszedłem jeszcze raz CMD+R i wybrałem nową instalkę i tutaj rzeczywiście pojawia sie Lion , wspiuje dane ID email i haslo i na Iphona przychodzi jakis 6 cyfrowy kod , tylko gdzie go wpisac ?  Jak wpisuje go w miejsce hasła to wyskakuje ze jest niepoprawne i tak w kółko. Nie ma zadnego dodatkowego okienka do tego kodu.



#11 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 24 lutego 2017 - 18:37

Hmm a tak może byc, to jest taka szara płytka dlatego i ten starszy jeszcze system, ale i tak po instalacji z tej plyty i zalogowaniu do app store powinna byc możliwość pobrania Sierry skoro zaplaciłem później za Liona.

Teraz zrobiłem inaczej. Wszedłem jeszcze raz CMD+R i wybrałem nową instalkę i tutaj rzeczywiście pojawia sie Lion , wspiuje dane ID email i haslo i na Iphona przychodzi jakis 6 cyfrowy kod , tylko gdzie go wpisac ?  Jak wpisuje go w miejsce hasła to wyskakuje ze jest niepoprawne i tak w kółko. Nie ma zadnego dodatkowego okienka do tego kodu.

To jest kod umożliwiający pobranie instalatora OS X Lion z App Store. Na głównej stronie kliknij w link "Zrealizuj".



#12 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 24 lutego 2017 - 22:22

Na pewno? A nie jest to kod jednorazowy przy dwuetapowej weryfikacji? Nie spotkałem się z tym jeszcze w tym kontekście.

Jeszcze raz - gdy masz załadowany system - jabluszko w prawym górnym rogu -> ten Mac
Co tam widzisz? Jaka masz obecnie wersje systemu?

Kupowałem wcześniej lion? A co się dzieje gdy otwirzysz app store, zalogujesz się do niego i wejdziesz w zakładkę kupione? Powinien tam być lion do pobrania skoro już raz go kupiłem w app store.

#13 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 25 lutego 2017 - 08:09

Na pewno? A nie jest to kod jednorazowy przy dwuetapowej weryfikacji? Nie spotkałem się z tym jeszcze w tym kontekście.

 

Oj, nie doczytałem, że przychodzi na iPhone'a. Masz rację, 6-cyfrowy kod to raczej element dwustopniowej weryfikacji. Mea culpa. :(



#14 cesiu111

cesiu111
  • 736 postów
  • SkądRz

Napisano 25 lutego 2017 - 08:53

Darkfutur, nie loguj się swoim AID podczas instalacji. Pomiń ten krok i zrób to dopiero po instalacji systemu.

#15 Darkfutur

Darkfutur
  • 550 postów

Napisano 25 lutego 2017 - 12:06

nie dalo rady, trzeba bylo wpisac ID i haslo.

Zrobilem inaczej. Wlozylem oryginalny dysk z systemem spowrotem z powrotem, sciagnalem sierre, zainstalowalem nowy system na usb. Wlożyłem wtedy dysk SSD do kompa , uruchomiełm instalke z dysku usb i wskazalem nowy dysk do instalacji juz SSD.

To jest chore co oni robią , żeby tak utrudniać instalacje.


Użytkownik cronopioverde edytował ten post 25 lutego 2017 - 12:44
Brak diakrytycznych ścierpię w tekście, ale to już za dużo ;)





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych