Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nieprawidłowe uprawnienia plików


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 unikub-564a83249e

unikub-564a83249e
  • 78 postów

Napisano 22 lutego 2017 - 13:21

Dzień dobry,

Podczas sprawdzania dysku domyślnym narzędziem dyskowym MacOS otrzymuję listę plików z informacją o nieprawidłowych uprawnieniach (i tu ciągi literkowe, że zamiast takiego powinny być inne. Opcja naprawiania oczywiście jest, tyle, że sobie z tym nie radzi. Czy może ktoś umie coś podpowiedzieć w tym temacie? Czy mam się tym martwić, czy raczej nie? A może przeinstalować system z Time Machine lub z płyty i odzyskać dokumenty z TM?

 

Będę wdzięczny za sugestie lub linki do podobnych przypadków w innych postach.


look different

#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 lutego 2017 - 15:50

Poczytaj, kilka razy kilka osób (w tym ja) tłumaczyło na forum, dlaczego ta opcja nie jest remedium na nic, do czego konkretnie służy i dlaczego należy się tym nie przejmować ;-) Nie chce mi się pisać tego elaboratu jeszcze raz.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 unikub-564a83249e

unikub-564a83249e
  • 78 postów

Napisano 22 lutego 2017 - 16:33

Poczytaj, kilka razy kilka osób (w tym ja) tłumaczyło na forum, dlaczego ta opcja nie jest remedium na nic, do czego konkretnie służy i dlaczego należy się tym nie przejmować ;-) Nie chce mi się pisać tego elaboratu jeszcze raz.

 

A czy zamiast pisać elaborat raz jeszcze, co faktycznie można uznać za zbyteczne, mógłbyś wkleić link do niego celem łatwiejszego namierzenia?


look different

#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 lutego 2017 - 19:17

Jakbym miał pod ręką, dałbym w poprzednim poście. Wyszukiwarka jest.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 unikub-564a83249e

unikub-564a83249e
  • 78 postów

Napisano 23 lutego 2017 - 10:39

Wyszukiwarkę to ja mam od Googla, o wiele lepszą. Pisząc post na myapple liczę raczej na fachową pomoc, koleżeńską poradę od innych użytkowników portalu. Nie zaś wieczne odsyłanie ze strony Moderatora, tudzież Globalmoderatora, do archiwów portalu, bez choćby linka.

Czy ten portal jest by się wzajemnie wspierać, czy wyłącznie byście mogli czerpać zyski z reklamodawców, traktując użytkowników jak zawracających głowę petentów?


look different

#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 lutego 2017 - 13:14

Z pewnością nie jest po to, żeby płakać w wątkach. Odpowiedź dostałeś, nie ma co się rozwodzić. Zresztą, pytałeś w pierwszym poście, czy się przejmować. Napisałem wprost, że nie. Chcesz dokładniejszego wyjaśnienia, to rączki do roboty i jedziemy. Ja za leni szukał nie będę, mam lepsze rzeczy do roboty.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych