Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 6 i klikający ekran.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 mihhu

mihhu
  • 1 postów

Napisano 21 lutego 2017 - 22:15

Tydzień temu wysłałem iphone 6 do regeneris.

Telefon już po 12 miesięcznej gwarancji, ale kupiony w orange więc przysługuje rękojmia. 

Powód - klikający prawy dolny róg ekranu. Ekran tak jakby ugina się pod palcem/klika

Odp Regeneris :

"Diagnoza wykazała uszkodzenie nie objęte bezpłatną obsługą gwarancyjną. Został wystawiony kosztorys. Prosimy o kontakt z miejscem oddania urządzenia do naprawy (Salonem / Sklepem / Autoryzowanym Punktem Obsługi) w celu uzyskania informacji o kosztorysie. W przypadku bezpośredniego zgłoszenia do Regenersis - prosimy o sprawdzenie skrzynki e-mailowej i akceptację lub odrzucenie kosztorysu. "

co mogę dalej z tym zrobić? Cortland czy Imad w takich przypadkach wymieniały telefony na nowe.

 

Narazie odrzuciłem "ofertę" regeneris na naprawę telefonu za 1500zł



#2 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 22 lutego 2017 - 22:09

No i dostałeś propozycję wymiany na nowy, ale odpłatną. Od dłuższego już czasu klikające ekrany załatwiane są wymianą ekranu, a nie całego telefonu.

Co konkretnie stwierdzono jako "uszkodzenie nie objęte bezpłatną obsługą gwarancyjną" ?
Gdyby to był problem tylko ekranu to kwota na kosztorysie nie przekroczyłaby 700zł.

Ale jeżeli np. jest odkształcona obudowa to ekran może klikać, wymiana na nowy ekran sytuacji nie poprawi, a serwis proponuje wówczas pozagwarancyjną wymianę całości.


Użytkownik bee3 edytował ten post 22 lutego 2017 - 22:10

Pomogłem ?   -  Lubię to 


#3 wojtas2931

wojtas2931
  • 559 postów
  • Płeć:

Napisano 07 marca 2017 - 10:29

Z tym że iPhony 6 miały problem z kilkającym ekranem od samego początku, nie trzeba uszkodzić telefonu aby klikał. Mój też klika ale że jest po gwarancji to nic z tym nie zrobie a dopłacał za wymianę nie bedę bo sie nie opłaca - dodam że mój iPek nigdy nie upadł itd. jest to problem fabryczny który ujawnia sie tuż po zakupie lub z czasem, nie ma reguły.


 iPhone 12 Pro Max 128GB  Silver  iPad Air 4 + cellular 64GB Silver + Apple Pencil


#4 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 marca 2017 - 11:21

Teraz już bardzo trudno wymienić telefon z powodu klikającego ekranu, bo w Apple zaczęli to traktować jako usterkę kosmetyczną i kazali odrzucać takie reklamacje.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#5 Driff

Driff
  • 423 postów

Napisano 07 marca 2017 - 11:59

Proponuję Ci dokręcić śrubki i prawdopodobnie problem zniknie. Na własne oczy widziałem jak znajomy oddawał na gwarancję do iDream szóstkę z klikającym ekranem a pracownik nie przyjął telefonu tylko zawołał pana serwisanta który na miejscu dokręcił śrubki i problem zniknął (ku zmartwieniu znajomego który liczył na nowy telefon :P)


<p>MacBook Air 13" Early 2014 + iPhone 12 Pro Max + AirPods Pro

#6 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 marca 2017 - 13:59

No bo to pierwszy krok postępowania w serwisie, trzeba zdjąć i zamontować ekran od nowa, a jeśli problem ustąpi to zwrócić telefon do użytkownika.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#7 corona

corona
  • 19 postów

Napisano 28 marca 2017 - 09:34

Dokręć śrubki,  u mnie problem zniknął






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych