Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

SSH z czym to się je?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 24 stycznia 2008 - 21:53

Do czego o służy i jak się połączyć z maca do iPhone? Proszę czystą łopatologią.

#2 racuchy

racuchy
  • 673 postów

Napisano 24 stycznia 2008 - 22:08

Do czego sluzy? Najprosciej to do polaczen ;) Jak najprosciej uzyc. Jak masz jailbreak, czy co tam jest na iphonie,/ sam mam toucha, wiec nie wiem czy procedury/nazwy wygladaja tak samo. Anyway, jak juz masz rozszerzonego ipohne'a, z wlączonym ssh. To najlatwiej chyba przez jakiegos klienta ftp. Na macu uzywam cyberduck. UStawiasz nowe polaczenie [na SFTP] o ile mnie pamiec nie myli haslo: alpine login: root / . No i jestes polaczony. Mozesz przegladac zawartosc dysku iphone/toucha. Pobierac wysylac

#3 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 24 stycznia 2008 - 22:11

A jaki jest adres ip czy coś by się z nim połączyć?

#4 racuchy

racuchy
  • 673 postów

Napisano 24 stycznia 2008 - 22:14

Sprawdzasz w ustawieniach. Wifi/ strzaleczka obok nazwy sieci/ tam masz ip

#5 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 24 stycznia 2008 - 22:15

kurcze a jak nie mam żadnej sieci?

#6 racuchy

racuchy
  • 673 postów

Napisano 24 stycznia 2008 - 22:16

Hmm. Stworz siec adhoc, powinno zadzialac. nie probowalem, ale wlasciwie czemu nie? :> Klikasz ikonke airporta/ create network. Potem laczysz sie iphonem. Powinno smignac

#7 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 24 stycznia 2008 - 22:19

ok zrobiłem sieć ale i tak nie mogę się połączyć jaki port w połączeniu ustawić 22? na razie wywala mi, ze przekroczono czas połaczenia i dupka blada

#8 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 24 stycznia 2008 - 22:22

Tu SSH - Wikipedia, wolna encyklopedia masz opis co to jest.
Zeby skorzystac z SSH na iPhonie musisz zainstalowac na nim serwer ktory jest dostepny z installera: OpenSSH. Wczesniej musisz miec 'Community Sources' i 'BSD Subsystem'.
Po podlaczeniu iPhone'a do wifi mozesz sie do niego zalogowac (np z Mac'a) przez
ssh -l
lub
ssh @

IP telefonu znajdziesz we wlasciwosciach polaczenia WiFi. W systemie iPhon'e masz 2 userow: root i mobile. Dostepne komendy sa w zasadzie takie same jak w MacOS - oczywiscie w shellu.
Przed instalacja SSH radze zainstalowac terminal (term-vt100) i zmienic hasla dla obu userow.


pzdrw
//T

#9 Remik

Remik
  • 758 postów
  • SkądDortmund/Germany

Napisano 24 stycznia 2008 - 23:08

To ja dorzuce pytanie, bo mialem zaczac podobny watek, ale ni ebede niepotrzebnie mnozyc. Czy jak mam openSSH to musze jeszcze raz instalowac przez independence, aby dzialalo?

#10 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 24 stycznia 2008 - 23:12

To ja dorzuce pytanie, bo mialem zaczac podobny watek, ale ni ebede niepotrzebnie mnozyc. Czy jak mam openSSH to musze jeszcze raz instalowac przez independence, aby dzialalo?


Nie bardzo rozumiem o co pytasz? Jak masz - to nie musisz drugi raz instalowac...

pzdrw
//T

#11 Remik

Remik
  • 758 postów
  • SkądDortmund/Germany

Napisano 24 stycznia 2008 - 23:26

No wlasnie pytam, bo mam obydwa. Jak mialem tylko OpenSSH to mi customize nie dzialalo. Chodzi mi generalnie o to czy jest jakas roznica pomiedzy openSSH a tym instalowanym przez independence?

#12 c64a

c64a
  • 371 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 czerwca 2008 - 19:23

a ja mam problem z putty. mianowicie wpisuje ip, zaznaczam ssh, port 22, i wyswietla mi error: PuTTy fatal error: Network Error: INvalid Argument mam zainstalowane ssh i bsd subsystem, siec jest sprawna, wszystko chodzi, ale nie chce sie polaczyc przez putty (przez winscp laczy)

#13 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 03 czerwca 2008 - 21:29

a ja mam problem z putty. mianowicie wpisuje ip, zaznaczam ssh, port 22, i wyswietla mi error:

PuTTy fatal error:
Network Error: INvalid Argument

mam zainstalowane ssh i bsd subsystem, siec jest sprawna, wszystko chodzi, ale nie chce sie polaczyc przez putty (przez winscp laczy)


Jesli laczysz sie przez WinSCP a nie mozesz przez putty to oznacza raczej problem z putty a nie z iPhone'm. Zainstaluj jeszcze raz putty, sprobuj polaczyc sie do innego hosta itp..

pzdrw
//T




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych