Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dodatkowy dysk do MacBook Pro 13 Retina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Irim

Irim
  • 4 postów

Napisano 12 lutego 2017 - 19:58

Witam serdecznie!

Jestem posiadaczem MacBook Pro 13 Retina z pamięcią 8gb ram oraz dyskiem SSD 128gb. Niestety z czasem użytkowania i instalacją programów zaczyna brakować mi miejsca na dysku. Myślałem nad wymianą dysku na SSD z większą pojemnością, ale są to zbyt wysokie koszty jak na mój portfel. Pomyślałem nad pamięcią zewnętrzną dysku dysk HDD 1 TB WD Portable. I tu pojawia się pytanie czy bez problemu mógłbym instalować programy na dysku zewnętrznym HDD i korzystać z nich w dość komfortowy sposób? Zależy mi min na Photoshopie oraz programach typu Android Studio, Unity. Czy ma to sens? Czy lepszy do tego byłby niewielki dysk zewnętrzny SSD (np 256 GB). Co Makowcy polecacie? Może znacie jakieś inne rozwiązania? 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam!



#2 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 lutego 2017 - 23:04

Sprawdzałeś rozwiązania z micro sd? Coś jak nifty drive?


:!: Dyski SSD i RAM do wszystkich Maków, części  Apple.
MacMall na Allegro | Serwis pogwarancyjny Apple.

"w ogóle" piszemy osobno!!

#3 Irim

Irim
  • 4 postów

Napisano 13 lutego 2017 - 13:29

Zależy mi na większej pojemności niż karty.



#4 Murgal

Murgal
  • 911 postów

Napisano 13 lutego 2017 - 15:04

A może zainwestuj w używany dysk z rozbiórki albo OWC? 


Macbook Pro 15" 2018 i7 2.6/560X/32GB/512GB | iPhone 11 Pro MAX | AW V 44mm | iPad Pro 12.9 WiFi+Cell 3gen | HomePod | AirPods 


#5 daginski

daginski
  • 16 postów

Napisano 13 lutego 2017 - 16:31

Witam serdecznie!

Jestem posiadaczem MacBook Pro 13 Retina z pamięcią 8gb ram oraz dyskiem SSD 128gb. Niestety z czasem użytkowania i instalacją programów zaczyna brakować mi miejsca na dysku. Myślałem nad wymianą dysku na SSD z większą pojemnością, ale są to zbyt wysokie koszty jak na mój portfel. Pomyślałem nad pamięcią zewnętrzną dysku dysk HDD 1 TB WD Portable. I tu pojawia się pytanie czy bez problemu mógłbym instalować programy na dysku zewnętrznym HDD i korzystać z nich w dość komfortowy sposób? Zależy mi min na Photoshopie oraz programach typu Android Studio, Unity. Czy ma to sens? Czy lepszy do tego byłby niewielki dysk zewnętrzny SSD (np 256 GB). Co Makowcy polecacie? Może znacie jakieś inne rozwiązania? 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam!

ktory masz rocznik mam dysk 256gb do sprzedania :)



#6 Irim

Irim
  • 4 postów

Napisano 13 lutego 2017 - 18:01

2015, jednak przydała by mi się pojemność ok. 512 gb ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych