Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak zrobić ukryty folder lub chroniony hasłem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 mac_ya

mac_ya
  • 178 postów
  • SkądJelenia Góra/KRK

Napisano 22 stycznia 2008 - 17:14

Jeśli ktoś zna odpowiedź na to pytanie, będe niezmiernie wdzięczny za szybką odpowiedź.

#2 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 22 stycznia 2008 - 17:32

Chyba HASŁEM Ja nigdy nie miałem takiej potrzeby, ale w TinkerToolu chyba była taka opcja.

#3 Ksiry

Ksiry
  • 177 postów

Napisano 22 stycznia 2008 - 17:42

robisz normalny katalog, prawoklik> info na dole są uprawnienia nadajesz uprawnienia typu brak dostępu. I już. Potem aby otworzyć znowu prawoklik zmieniasz uprawnienia (wymusi podanie hasła administratora) i już. Ktoś kto nie zna hasłą nie otworzy.
  • mac_ya lubi to

#4 mac_ya

mac_ya
  • 178 postów
  • SkądJelenia Góra/KRK

Napisano 22 stycznia 2008 - 18:04

Nie działa. Wszędzie daje no access, daje apply to enclosed items, wyskakuje hasło, po wpisaniu go i klik ok ustawienia znów wracają na read&write. Ktoś pomoże?

---- Dodano 22-01-2008 o godzinie 20:05 ----
Ok już działa. Dzięki.

#5 Ksiry

Ksiry
  • 177 postów

Napisano 22 stycznia 2008 - 18:13

są tam jeszcze inne ciekawe rzeczy, na przykład: "tylko do wrzucania". Jak chcesz cos dodać do katalogu bez wpisywania hasła.

#6 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 22 stycznia 2008 - 19:03

Chyba HASŁEM


Poprawione ;) Apel: zwracajmy uwagę na pisownię :]

#7 fcuker

fcuker
  • 81 postów

Napisano 22 stycznia 2008 - 19:15

ja tam dane swoej czaję przed resztą userow kompa przez enable fast switch user, i masz cały pulpit do ktorego masz dostęp w sekunde, a bez hasla nikt ci tam nie wejdzie - jesli odpowiednio to ustawisz... ewentyalnie w teminalu chmod -R a-rwx /sciezka/do/katalogu/nazwa_katalogu a gdy ty bedziesz chcial sobie w nim pogrzebać to chmod -R a+rwx /sciezka/do/katalogu/nazwa_katalogu zamiast a mozesz użyć o lub u ale tylko w opcji kiedy chcesz znów mieć dostęp do katalogu pozdro aaa... jeszcze jeden pomysł utwórz katalog jako inny user, choćby root, i udostępnij go tylko dla konkretnych userow. i po problemie.

#8 lozik

lozik
  • 194 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 22 stycznia 2008 - 19:43

albo zrob obraz dysku zablokowany haslem. gdy chcesz uzywac to montujesz i podajesz haslo i robisz co chcesz a jak nie to "wysuwasz" i nikt nie ma dostepu.

#9 Bombee

Bombee
  • 198 postów
  • SkądW-wa Zacisze

Napisano 23 stycznia 2008 - 11:15

ja robie tak jak napisal Ksiry i zaznaczam jeszcze opcje locked. Powinno zadzialac, ale dopiero po restarcie kompa.

#10 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 23 stycznia 2008 - 21:07

http://myapple.pl/sh...ead.php?t=53925




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych