Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook pro 13 late 2011- dobry na przesiadke z windows?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomek1321

tomek1321
  • 14 postów

Napisano 07 lutego 2017 - 00:20

Witam.

Od pewnego czasu noszę się z zamiarem przesiadki z windowsa na macOS i chciałem się dowiedzieć czy Macbook Pro 13' late 2011 z dyskiem ssd 250gb i hdd 750gb zamiast napędu (napęd otrzymuję rozwnież, ryle że w pudełku), o parametrach i7 2.8ghz i 8gb ramu będzie odpowiednim sprzętem żeby zacząć przygodę z maciem?

W ostatnich dniach chciałem zainwestować w używanego maka z 2015-2016r jednak nie wiem czy jest sens wydawać kilka tysięcy złotych na sprzęt, ktory jednak może nie przypaść mi do gustu (mam na myśli cały system MacOS, nie konkretnie wygląd itd) a zakup tańszego będzie mniej bolesny.

Kolejną kwestią jest opłacalność- czy prawie 6letni mac będzie się jeszcze dobrze spisywał, czy nie ma sensu inwestować w takie stare modele i lepiej kupić coś nowszego?

Wydajność- chciałbym żeby był jak najszybszy, aczkolwiek będzie on używany głównie do surfowania po internecie, word, filmy i zastosowania nie profesjonalne.

 

Pozdrawiam.



#2 Łukasz Banach

Łukasz Banach
  • 232 postów

Napisano 12 lutego 2017 - 11:28

Chciałbyś żeby był najszybszy ale nie będziesz tego wykorzystywać? To tak jakbyś kupił porsche i jeździl nim 50km/h...Szybszy procek to krótszy czas na baterii. 

 

Moim zdaniem 6 letni komputer to kilka tysięcy to średni wybór. Polecam najnowszego Aira 13,3. Świetny czas na baterii, ultramobilny, dobre parametry. 

8 GB ramu to takie raczej minimum, co do pojemności ssd to kwestia indywidualna. Zależy czy będziesz chciał go rozbudowywać czy nie. W każdym bądź razie bez sensu kupować szybszy sprzęt jak i tak tego nie będziesz wykorzystywać. Czy inwestować w 6 letni komputer? Moim zdaniem nie.


 MacBook Pro (2019) | Intel Core i5 8 generacji Quad-Core TurboBoost do 3.9GHZ | 8GB 2133MHZ | Iris Pro 645 1536MB |  iPhone XS Max 64GB Gold | Apple Watch Series 5 44mm Silver | AirPods Pro


#3 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 12 lutego 2017 - 11:40

Do internetu to i 10 letni model będzie dobry.

#4 tomek1321

tomek1321
  • 14 postów

Napisano 13 lutego 2017 - 10:33

A jak ma się jego wydajność w porównaniu do macbooka 13' z 2015r w wersji z procesorem i5 2.7ghz?

#5 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 13 lutego 2017 - 11:25

W twoich zastosowaniach nie zauważysz różnicy.



#6 Łukasz Banach

Łukasz Banach
  • 232 postów

Napisano 16 lutego 2017 - 15:52

Tomku, bedziesz używał sprzętu do prac biurowych, internetu i oglądania filmów. MacBook Air w zupełności Ci wystarczy, a nawet i jego możliwości nie wykorzystasz. I co tak uczepiłeś się tego Pro, skoro masz furę pieniędzy i chcesz kupić komputer, a i tak go nie wykorzystasz to zrób to. Możesz nawet kupić jakiś starszy model bo i tak wystarczy. 


 MacBook Pro (2019) | Intel Core i5 8 generacji Quad-Core TurboBoost do 3.9GHZ | 8GB 2133MHZ | Iris Pro 645 1536MB |  iPhone XS Max 64GB Gold | Apple Watch Series 5 44mm Silver | AirPods Pro


#7 tomek1321

tomek1321
  • 14 postów

Napisano 18 lutego 2017 - 22:15

Właściwie, to miałem okazję i wymieniłem się na maka o którym wspominałem na samym początku. Jedyny minus właśnie dla mnie to pojemność ekranu, i wyjścia hdmi, którego w macbooku pro z 2011 brakuje.. i teraz pytanie czy jest sens inwestować w rocznego maka (nie najnowsze wersje tylko z portami usb c) głownie dla hdmi i rozdzielczośći, i niby jeszcze szybszego dysku?
P.S. zastosowanie nie profesjonalne- miałem na myśli jakiś montaż filmików po imprezach okolicznosciowych, studniowkach, itd ( jeśli klient sobie życzy) jakie prowadzę oraz czasem retusz zdjęć. Do filmów mam go pro hero 4, stąd pytan czy przesiadka na i5 z i7 nie będzie na gorsza i czy lepiej nie będzie zostać przy starszym modelu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych