Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mail vs Outlook - niezgodności formatowania.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 besciak

besciak
  • 7 postów

Napisano 03 lutego 2017 - 09:57

Hej,

mam taki problem. Do wysyłania poczty używam Mail'a. Stety lub niestety większość moich kontrahentów używa ms outlook. Problem polega na tym, że kiedy otrzymują pocztę ode mnie czy to w postaci nowego maila, czy w postaci przekierowanego, to zawiera ona stertę załączników. Mój podpis, który jest zwykłym tekstowym podpisem również ląduje jako załącznik. Najwięcej załączników jest w przekierowanych mailach i są to najczęściej grafiki z podpisów nadawców. Czy da sie jakoś "zmusić" Mail, żeby wysyłał maile poprawnie sformatowane dla ms outlook?

 

Dzięki za wszystkie pomocne odpowiedzi.



#2 LadyRoot

LadyRoot
  • 42 postów
  • SkądMonachium

Napisano 04 lutego 2017 - 10:20

Generalnie problem z Mac Mail jest taki, że obsługuje tylko dwa formaty (domyślnie, nie wiem, czy są jakieś dodatki): Plain Text i Rich Text.

 

Wysyłając w formacie Plain Text na Outlook otrzymamy oczywiście mail w postaci takiej, jak wysłany, ale bez formatowań, wstawek itp. - no, bo plain text.

Rich Format w Outlook od niepamiętnych czasów zawsze wstawiał obrazki i inne dodatki jako obiekty OLE, bo jest to po prostu format RTF, który można potem otworzyć/edytować w starych WordPadach. MS Outlook (i Outlook 365) ma jeszcze jeden format, którego brakuje w Mac Mail - HTML. Tak skomponowane tam wiadomości zawsze będą wyświetlane "jak autor miał na myśli", z formatowaniami, obrazkami itp. - no, bo html...

Generalnie Rich Text format mail w pakiecie MS jest już powoli wypierany w stronę HTML (MS zaleca HTML), więc pewnie wcześniej czy później i Mail będzie miał opcję wysyłania wiadomości HTML - tym bardziej, że na forum Apple roi się od postów z problemami z tym związanymi.

 

Można oczywiście próbować kombinować - zrobić sobie HTML, otworzyć w Safari, wysłać stronę jako email, ale to słabe rozwiązanie.

 

 



#3 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 04 lutego 2017 - 10:32

Hej,

mam taki problem. Do wysyłania poczty używam Mail'a. Stety lub niestety większość moich kontrahentów używa ms outlook. Problem polega na tym, że kiedy otrzymują pocztę ode mnie czy to w postaci nowego maila, czy w postaci przekierowanego, to zawiera ona stertę załączników. Mój podpis, który jest zwykłym tekstowym podpisem również ląduje jako załącznik. Najwięcej załączników jest w przekierowanych mailach i są to najczęściej grafiki z podpisów nadawców. Czy da sie jakoś "zmusić" Mail, żeby wysyłał maile poprawnie sformatowane dla ms outlook?

 

Dzięki za wszystkie pomocne odpowiedzi.

 

Do Outlooka z Maila to tylko zwykły tekst, bez załączników (trzeba też odznaczyć "używaj tego samego formatu wiadomości co oryginał"). Ja się nauczyłem, że zawsze załączam tylko linki do plików, które chce wysałać (np. do Google Drive czy innego tego typu szajsu). Jak dodasz załącznik do zwykłego maila tekstowego to i tak konwertuje do RTF.

Jak masz dużo odbiorców Outlookowych to prościej zmienić program do maili. (nie wiem, cokolwiek, darmowy Spark z AppStore się nada czy tam inny Canary)


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 04 lutego 2017 - 10:39

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#4 besciak

besciak
  • 7 postów

Napisano 07 lutego 2017 - 11:21

Niestety wygląda na to, że musze wrócić do outlooka. Zobaczymy na jak długo.

Dzięki  za pomoc.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych