Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iMac 21'5 MID 2014 1.4 - swap HDD - SSD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 luck

luck
  • 7 postów

Napisano 29 stycznia 2017 - 16:33

Cześć! Jako że od kilkunastu miesięcy nie jestem na bieżąco w temacie wymiany dysku na SSD w iMacu jak w temacie, chciałbym poprosić lepiej zorientowanych kolegów o podpowiedź odnośnie instalacji w tym kompie szybszego dysku. Chodzi o ten "wykastrowany" model iMaca z procesorem 1.4 - kupiłem go dla żony, ale niestety coraz częściej i mi przychodzi na nim pracować. Kiedy ostatnio się orientowałem, to nie było możliwości wymiany dysku na SSD, bodajże z powodu brakującego czujnika temperatury. Niedawno jednak zauważyłem, że różni producenci, m.in Crucial oferują dyski SSD, które rzekomo pasują do tego modelu o_O. Czy rzeczywiście coś się zmieniło, czy nadal nie ma co liczyć na upgrade dysku w tym konkretnym egzemplarzu? Wychodzi mi, że to model MF883LL/A. Byłbym wdzięczny za rozjaśnienie.



#2 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 stycznia 2017 - 18:05

Nie trzeba czujnika temperatury, wyciągasz dysk HDD, wkładasz SSD i komputer dostaje skrzydeł.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#3 luck

luck
  • 7 postów

Napisano 29 stycznia 2017 - 19:57

Dziękuję za odpowiedź. Ale dobrze kojarzę, że wcześniej faktycznie był problem z wymianą na SSD w tym modelu, czy coś sobie uroiłem? Jeszcze dwie kwestie mnie zastanawiają. Dużo jest zabawy przy samodzielnej wymianie dysku w iMacu? Nie mam dwóch lewych rąk, ale gdybym miał ryzykować poważne uszkodzenie, to pewnie lepiej zlecić to fachowcom. Stąd wynika drugie pytanie: możecie ewentualnie polecić jakiś serwis który najlepiej wysyłkowo i bezproblemowo może przeprowadzić taką wymianę? Jakie ewentualnie mogą to być koszty i jaki model dysku powinien się sprawdzić w moim iMacu? Celuję w pojemność ok. 256GB.



#4 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 stycznia 2017 - 09:14

 Problem z wymianą i czujnikiem może być tylko w 27", w Twoim 21,5" montujesz dysk bez żadnych dodatkowych czujników.

Jeśli mam polecić jakiś serwis to oczywiście polecę nasz. U nas wymiana dysku w tym komputerze kosztuje 250 złotych brutto plus cena dysku chyba, że przyślesz swój. Zrobiliśmy już kilkadziesiąt takich wymian, więc nie musisz się martwić o to, że ktoś się będzie uczył na Twoim sprzęcie. Ekran przyklejamy na oryginalnej taśmie, jak w fabryce.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#5 luck

luck
  • 7 postów

Napisano 30 stycznia 2017 - 09:31

Dokładnie o to mi chodziło, wielkie dzięki za pomoc! Za 250 zł to faktycznie nie ma sensu samemu dłubać i ryzykować uszkodzeniem sprzętu. Muszę tylko sprawdzić kiedy dokładnie kończy mi się AppleCare i na pewno niedługo uderzę z tym do Ciebie przez PM. Gdybyś jeszcze dał radę rzucić jakieś info odnośnie orientacyjnej ceny pasującego dysku ~256GB, to będę wdzięczny. Zakładam, że lepiej nie montować pierwszego lepszego i macie jakieś swoje sprawdzone i preferowane modele :) Jeszcze raz thx!



#6 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 stycznia 2017 - 11:17

Samsung model 850 o pojemności 250GB kosztuje około 450 złotych, polecamy też Crucial MX300 o pojemności 275GB, który kosztuje około 400 złotych. Ale dokładny koszt podamy w czasie wykonywania usługi, bo ceny dysków czasem się zmieniają.

AppleCare nie jest przeszkodą w przypadku wymiany dysku ;)


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#7 luck

luck
  • 7 postów

Napisano 22 lutego 2017 - 18:45

iMac pojechał dziś do macSupport na wymianę dysku na SSD. Po zakończeniu całej operacji dam znać dla potomnych odnośnie wrażeń z działania mojego konkretnego modelu kompa po takim swapie.

#8 luck

luck
  • 7 postów

Napisano 28 lutego 2017 - 14:30

Komputer wczoraj odebrany, dane ze starego dysku przywrócone - na SSD śmiga szybko jak nigdy, teraz nawet słabiutki procesor nie wydaje się być hamulcem w codziennym użytkowaniu. Decyzja o wymianie była jak najbardziej słuszna. Co do serwisu, to mam trochę mało postów, żeby moja opinia nie była czasem wzięta za jakąś kryptoreklamę, dlatego napiszę tylko że dziękuję i nie mam się absolutnie do czego przyczepić :)



#9 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 lutego 2017 - 15:11

Wymiana zabytkowego dysku na nowoczesny SSD to najlepsze co można zrobić dla komputera.

Zapraszam ponownie.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#10 adameek

adameek
  • 3 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 06 czerwca 2017 - 19:46

Orientuje się ktoś z Was gdzie mogę dostać taśmę do ponownego przyklejenia szyby w iMac. Chodzi mi o tą dwustranną bo wdziałem kolesia który użyłeś czegoś do przyklejenia i szyba strasznie odstawała. Chciałbym uniknąć tego.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych