Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak uczyć się API, których? Metodologia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 jkb91

jkb91
  • 79 postów
  • SkądLuBlin

Napisano 28 stycznia 2017 - 19:50

Jestem poczatkujacy wiec prosze tez o prosta odpowiedz. Nie chodzi mi o konkretne API ale jaka tutaj metodologie obrac , ktore moga mi byc potrzebne. Dedukuje z tutoriali ze niektore sa pewniakami bo uzywa sie ich ciagle ale chce np zrobic jakas apke i skad mam wiedziec czy jest jakies api ktore pomoze mi wykonac jakas operacje?

 

2 pytanie

 

Przyklad :wykorzystuje klase NSAffinesTransform znajdujaca sie w Foundation, czy zeby to dzialalo musze zaimportowac biblioteke foundation czy bez tego tez pojdzie ? na yt mam wrazenie ze ludziom ida niektore rzeczy bez importu bibliotek. 



#2 guziaster

guziaster
  • 40 postów
  • SkądChorzów

Napisano 29 stycznia 2017 - 20:56

O jakie API konkretnie Ci chodzi? Zobacz, co w aplikacjach jest popularne, przeważnie dostęp do jakiegoś zewnętrznego serwera, czyli API network, do tego lokalizacja, obsługa aparatu, przetwarzania obrazu. Do tego warto nauczyć się CoreData. Generalnie te API mają wiele podobieństw, było to nawet przedstawione na jednym z filmów z WWDC od apple. Jest jakiś delegat, jest parę kluczowych property, kilka funkcji i tyle. Mimo wielu gadek marketingowych można z tych filmów wiele wynieść wiedzy, tak, żebyś w razie potrzeby wiedział, z którego kościoła dzwoni i gdzie masz iść po więcej. Ja w pracy na codzień, nawet jak nie znam czegoś po prostu szukam. Nie masz pewności? Wpisz frazę w google, zapytaj na grupach apple, forach. Myślę, że nikt nie zna całego foundation ale właśnie wiedzę się ma w stylu "coś było tutaj, ok wiem, że mam szukać tego" i raczej tak bym podchodził do zdobywania wiedzy. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych