Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Powerbank a ładowanie iphone


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 ktmracing

ktmracing
  • 635 postów
  • Płeć:
  • SkądSilesia / Rbk

Napisano 26 stycznia 2017 - 13:44

Witam.

Otóż mam pytanie odnośnie ładowania mojego Ip7 powerbankiem czy wyrządza to w jakiś sposób szkodę baterii mojemu Ip7?

Pytam bo kiedyś miałem nieoryginalną ładowarkę do iphone ( samochodowa) i uszkodziło mi wtedy baterię.

Jak jest w przypadku power banków które ładują telefon oryginalnym kablem?


Own your way.....


#2 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 stycznia 2017 - 13:53

Jeśli jest dobrej jakości, markowy to na pewno nic złego się nie stanie.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#3 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 26 stycznia 2017 - 13:58

Jeśli jest to kiepskiej jakości tani powerbank to tak jak z tanimi nieoryginalnymi ładowarkami. Jeżeli jest to powerbank jakiejś dobrej firmy (np Mophie) to nie ma się o co martwić. Chociaż też nie jest powiedziane, że coś stanie się złego z iPhone przy jakimś tanim powerbanku, może się stać, ale wcale nie musi.


Moim zdaniem kupowanie powerbanka za 30zł do telefonu za 3 tyś mija się z celem. Skoro wydaje się tyle na telefon, to powinno dobierać się do niego też odpowiednie akcesoria.


Użytkownik maciek5s edytował ten post 26 stycznia 2017 - 13:59

iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#4 ktmracing

ktmracing
  • 635 postów
  • Płeć:
  • SkądSilesia / Rbk

Napisano 26 stycznia 2017 - 14:32

A

 

Jeśli jest to kiepskiej jakości tani powerbank to tak jak z tanimi nieoryginalnymi ładowarkami. Jeżeli jest to powerbank jakiejś dobrej firmy (np Mophie) to nie ma się o co martwić. Chociaż też nie jest powiedziane, że coś stanie się złego z iPhone przy jakimś tanim powerbanku, może się stać, ale wcale nie musi.


Moim zdaniem kupowanie powerbanka za 30zł do telefonu za 3 tyś mija się z celem. Skoro wydaje się tyle na telefon, to powinno dobierać się do niego też odpowiednie akcesoria.

A coś takiego: TP-LINK TL-PB10400  odpowiednie by było?


Own your way.....


#5 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 26 stycznia 2017 - 18:45

Chyba powinno być ok. Z tego co wyczytałem na necie to używali ludzie powerbanków TP-LINK do iPhone 5s.

 

Ja jednak jakbym miał kupować to kupiłbym powerbank od Mophie. Raz, że są najładniejsze, dwa, że na samej stronie Apple można kupić powerbanki tej firmy. Jedyny minus to cena, ale po kupieniu sobie innego gadżetu od Mophie to wiem, że warto zapłacić.

 

Patrzyłem jeszcze na strony ispot i cortlandu jakie tam mają powerbanki to nie było TP-LINK, ale były tańsze i też mniej znane firmy, więc powinno być OK z TP-LINK. A swoją drogą potrzebne Ci aż 10400 mAh do iPhone? Ja jeśli kiedyś skuszę się na powerbank to kupię 2000 góra 4000 mAh. Moim skromnym zdaniem powerbank powinien służyć do podładowania chwilowego o kilkanaście czy kilkadziesiąt procent, kiedy nie ma się dostępu do gniazdka, a nie jako zastępstwo gniazda i normalnej ładowarki.

Trochę żałuje, że nie kupiłem sobie tej w czarny piątek http://eu.mophie.com...powerstation-1X, bo wtedy była przeceniona o połowę., wielkość karty od bankomatu, cienka i fajne aluminium.


iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#6 ktmracing

ktmracing
  • 635 postów
  • Płeć:
  • SkądSilesia / Rbk

Napisano 26 stycznia 2017 - 20:04

Chyba powinno być ok. Z tego co wyczytałem na necie to używali ludzie powerbanków TP-LINK do iPhone 5s.

 

Ja jednak jakbym miał kupować to kupiłbym powerbank od Mophie. Raz, że są najładniejsze, dwa, że na samej stronie Apple można kupić powerbanki tej firmy. Jedyny minus to cena, ale po kupieniu sobie innego gadżetu od Mophie to wiem, że warto zapłacić.

 

Patrzyłem jeszcze na strony ispot i cortlandu jakie tam mają powerbanki to nie było TP-LINK, ale były tańsze i też mniej znane firmy, więc powinno być OK z TP-LINK. A swoją drogą potrzebne Ci aż 10400 mAh do iPhone? Ja jeśli kiedyś skuszę się na powerbank to kupię 2000 góra 4000 mAh. Moim skromnym zdaniem powerbank powinien służyć do podładowania chwilowego o kilkanaście czy kilkadziesiąt procent, kiedy nie ma się dostępu do gniazdka, a nie jako zastępstwo gniazda i normalnej ładowarki.

Trochę żałuje, że nie kupiłem sobie tej w czarny piątek http://eu.mophie.com...powerstation-1X, bo wtedy była przeceniona o połowę., wielkość karty od bankomatu, cienka i fajne aluminium.

Rozumiem, jednakże wybieram się do USA na własną rękę i nie zawsze będę miał możliwość podładowania tel sieciowo.

Wybrałem jednak 

Xiaomi Power Bank 20000

Będę musiał podładowywać 2 iphony + GOpro więc im więcej tym dusza spokojniejsza i na dłużej styknie.


Own your way.....


#7 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 26 stycznia 2017 - 20:24

No ponoć Xiaomi powinny być dobre.


iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#8 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 stycznia 2017 - 14:18

Xiaomi są super i w dodatku bardzo ładne. Tylko trzeba kupić oryginał, bo w sprzedaży to praktycznie same podróbki.


Użytkownik macsupport edytował ten post 27 stycznia 2017 - 14:18

Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#9 ktmracing

ktmracing
  • 635 postów
  • Płeć:
  • SkądSilesia / Rbk

Napisano 27 stycznia 2017 - 15:15

Xiaomi są super i w dodatku bardzo ładne. Tylko trzeba kupić oryginał, bo w sprzedaży to praktycznie same podróbki.

Jakiś pewny tutorial gdzie porównam ori z podróbką?


Own your way.....





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych