Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pytanie o konfigurację - 2016 MBP z TB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Manski

Manski
  • 54 postów

Napisano 18 stycznia 2017 - 14:55

Witam. Czy ktoś kompetentny podpowie, czy jak wezmę procka  i7 3,3Ghz i dysk do 1TB to wpłynie to na czas pracy na baterii? Czy komputer w tej konfiguracji będzie się grzał? RAM 16GB.

 

Bardzo proszę o konkret odpowiedź.

 



#2 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 18 stycznia 2017 - 15:46

A nie chcesz czekać na wersję z ddr4 32gb ram i nowym procesorem? Nowszy proces litografii na pewno obniży TDP i może się mniej grzać niż obecny i poprzednie.
Fallout ...war, war never changes...

#3 Manski

Manski
  • 54 postów

Napisano 18 stycznia 2017 - 15:58

Niestety nie mogę czekać - potrzebuję do firmy ten komputer :-( 



#4 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 18 stycznia 2017 - 16:22

Ten model jest pełen błędów - nie oczekuj cudów, następna generacja a być może nawet odświeżony model będzie OK, tak było z MacBookiem 12.

 

Bateria to największa porażka w nowych MacBookach...


Użytkownik tka11 edytował ten post 18 stycznia 2017 - 16:22


#5 Manski

Manski
  • 54 postów

Napisano 18 stycznia 2017 - 16:46

A nie chcesz czekać na wersję z ddr4 32gb ram i nowym procesorem? Nowszy proces litografii na pewno obniży TDP i może się mniej grzać niż obecny i poprzednie.

Dobra - sprecyzuję pytanie - czy ten komp w porównaniu z dyskiem 256 oraz i5 2,9GHz - będzie się BARDZIEJ grzał. Bo to, że będzie to raczej pewne, tak? ;-)


Ten model jest pełen błędów - nie oczekuj cudów, następna generacja a być może nawet odświeżony model będzie OK, tak było z MacBookiem 12.

 

Bateria to największa porażka w nowych MacBookach...

Oprócz baterii, którą rozumiem wypróbowałeś w ciągu całego dnia, że tak mówisz to co jeszcze wg Ciebie są w nim za błędy?



#6 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 18 stycznia 2017 - 18:43

Dobra - sprecyzuję pytanie - czy ten komp w porównaniu z dyskiem 256 oraz i5 2,9GHz - będzie się BARDZIEJ grzał. Bo to, że będzie to raczej pewne, tak? ;-)


Oprócz baterii, którą rozumiem wypróbowałeś w ciągu całego dnia, że tak mówisz to co jeszcze wg Ciebie są w nim za błędy?

Nie, nie będzie. Niskonapięciowa i7 to to samo co i5 z 1MB więcej cache i ciut podniesionym zegarem, różnica w wydajności? Może cudem 5-10%.

 

Nie kupuję się pierwszych MacBooków, zawsze druga generacja jest dopiero w porządku, zresztą... jak kupisz to się przekonasz. Jak ci bardzo zależy na czasie to kup poprzednią generację, przynajmniej się nie zawiedziesz, a bateria... Bateria to dramat i to nie tylko moja opinia.



#7 Manski

Manski
  • 54 postów

Napisano 18 stycznia 2017 - 19:12

Mam już 2 MB Pro poprzedniej generacji. Skoro jest nowa to i tak mam wziąć starą? Taka firma jak Apple wypuściła bubel narażając się na katastrofę finansową? Co to znaczy kupisz to się przekaonasz? Poproszę konkretne wady oprócz baterii. Obecne komputery z 2015 roku wytrzymują 5-6 godzin - nie oczekuje i nie oczekiwałem reklamowanych 10-12h. Rozumiem że jesteś aktualnie użytkownikiem MB Pro 2016?
Czy jest ktoś kto odpowie mi inaczej niż na zasadzie "URBAN LEGEND"?

#8 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 18 stycznia 2017 - 19:26

Mam już 2 MB Pro poprzedniej generacji. Skoro jest nowa to i tak mam wziąć starą? Taka firma jak Apple wypuściła bubel narażając się na katastrofę finansową? Co to znaczy kupisz to się przekaonasz? Poproszę konkretne wady oprócz baterii. Obecne komputery z 2015 roku wytrzymują 5-6 godzin - nie oczekuje i nie oczekiwałem reklamowanych 10-12h. Rozumiem że jesteś aktualnie użytkownikiem MB Pro 2016?
Czy jest ktoś kto odpowie mi inaczej niż na zasadzie "URBAN LEGEND"?

Jak się tak dobrze znasz to w jakim celu pytasz? Czegoś tu nie rozumiem... Zawsze pierwsze generację Macintoshy to pełne błędów buble. Śmieszna pojemność baterii względem poprzednika... Zamiast iść w coraz większą, nagle BUM - dajemy mniejszą pojemność i potem widać tego skutki, problemy z wyświetlaniem grafiki dotyczy to zarówno Intela jak i AMD i tyle z tych znanych, dla mnie to wystarczające powody aby kupić następną już dorobioną generację, ale rób jak uważasz. Używałem MBP 16' przez miesiąc i cieszę się, że już go nie mam... To nie jest sprzęt do profesjonalnej pracy, zresztą jak można to nazwać profesjonalnym sprzętem jeżeli prawie 7 letni MacBook pracuję dłużej na baterii od niego...



#9 Manski

Manski
  • 54 postów

Napisano 18 stycznia 2017 - 19:34

No ok. Czyli nie wiesz jakich błędów? Rozumiem że skoro zawsze są pełne błędów to tak jest i tym razem?
Jest ktoś kto odpowie mniej SUBIEKTYWNIE? Ktoś kto nie naczytał się artykułów o tym że "nowy MBP nie wytrzymuje 10 godzin na renderowaniu grafiki w Starbucksie"?
Ktoś kto go UŻYWA na codzień? A nie miał na miesiąc od kolegi Resellera

Użytkownik Manski edytował ten post 18 stycznia 2017 - 19:34


#10 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 18 stycznia 2017 - 19:39

No ok. Czyli nie wiesz jakich błędów? Rozumiem żeńskiego zawsze są pełne błędów to tak jest i tym razem?
Jest ktoś kto odpowie mniej SUBIEKTYWNIE? Ktoś kto nie naczytał się artykułów o tym że "nowy MBP nie wytrzymuje 10 godzin na renderowaniu grafiki w Starbucksie"?
Ktoś kto go UŻYWA na codzień? A nie miał na miesiąc od kolegi Resellera

No niestety to ja tym handluję.  :lol: Jeżeli krótka praca na baterii ci nie straszna, jeżeli nie straszne ci ewentualne problemy z grafiką to śmiało bierz - to nie jest świetny sprzęt, ale jeżeli wstępnie wykluczasz poprzednią generację, bo masz już kilka egzemplarzy - to pozostaję ci jakiś wybór?

 

Kolega z pierwszego postu również ma rację, lada moment *prawdopodobnie ujawi się model z większą ilością pamięci RAM, mocniejszy procesor i większy dysk jak już w/w nie wpłynie w żaden sposób na grzanie się laptopa, to nadal ten sam procesor lecz z 1mb cachce więcej i ciut podniesionym zegarem, niskonapięciowe i7 to nadal i5.



#11 C2O5

C2O5
  • 200 postów

Napisano 18 stycznia 2017 - 19:50

No niestety to ja tym handluję.  :lol: Jeżeli krótka praca na baterii ci nie straszna, jeżeli nie straszne ci ewentualne problemy z grafiką to śmiało bierz - to nie jest świetny sprzęt, ale jeżeli wstępnie wykluczasz poprzednią generację, bo masz już kilka egzemplarzy - to pozostaję ci jakiś wybór?

 

Kolega z pierwszego postu również ma rację, lada moment *prawdopodobnie ujawi się model z większą ilością pamięci RAM, mocniejszy procesor i większy dysk jak już w/w nie wpłynie w żaden sposób na grzanie się laptopa, to nadal ten sam procesor lecz z 1mb cachce więcej i ciut podniesionym zegarem, niskonapięciowe i7 to nadal i5.

Lada moment to najwcześniej w marcu... jeśli nie przełożą tego na czerwiec albo wrzesień. A kolega potrzebuje teraz.

Mam podstawowy model z touch bar'em +ram. Bateria przy internecie, safari kilka-kilkanaście kart, muzyka z YT podświetlenie 50-80% wytrzymywała ok. 5 godzin. Teraz mam zainstalowaną najnowszą betę trochę się poprawiło. W tej chwili mam 84% i 1:30 w użyciu ale YT oglądałem/słuchałem ok. 30-40min tylko.

Jeśli nie zależy Ci na super baterii to spokojnie możesz kupić. Jednak procesor i dysk jest szybszy niż w poprzednim modelu... Może to dla Ciebie ważniejsze niż bateria ;-)



#12 Manski

Manski
  • 54 postów

Napisano 18 stycznia 2017 - 19:58

Czyli jak przychodzi klient to odradzasz?
Skoro już siedzisz w tym to pytanie, czy jakoś ostatnia aktualizacja sierry nie wyeliminowała problemu z grafiką? Naprawdę ja nie potrzebuje tego kompa do "rozczepiania atomów" Czy udało Ci się osiągnąć czas na baterii 5-6h?
Do marca ten laptop ma się 2 razy zwrócić - ma zapracować na siebie. W pracy używamy: mail, safari (systemy bankowe), wiadomości, BT (mysz), skanowanie wifi, exel. Będzie 5-6 godzin?

Użytkownik Manski edytował ten post 18 stycznia 2017 - 19:54


#13 C2O5

C2O5
  • 200 postów

Napisano 18 stycznia 2017 - 21:21

Czyli jak przychodzi klient to odradzasz?
Skoro już siedzisz w tym to pytanie, czy jakoś ostatnia aktualizacja sierry nie wyeliminowała problemu z grafiką? Naprawdę ja nie potrzebuje tego kompa do "rozczepiania atomów" Czy udało Ci się osiągnąć czas na baterii 5-6h?
Do marca ten laptop ma się 2 razy zwrócić - ma zapracować na siebie. W pracy używamy: mail, safari (systemy bankowe), wiadomości, BT (mysz), skanowanie wifi, exel. Będzie 5-6 godzin?

 

Podświetlenie 50%. Oglądałem netflixa przez 45min. Mam wyłączony BT. Teraz mam użycie komputera 3 godziny i 63% baterii.

 

Beta poprawiła baterię i touch bar nie szaleje tak jak na 12.2. Nie wiem jak wielkie pliki tworzysz ale 5 godzin powinien Ci wytrzymać... zawsze możesz kupić przez internet i zwrócić w ciągu 14 dni.

 

EDIT. Ja mam 13".


Użytkownik C2O5 edytował ten post 18 stycznia 2017 - 21:25


#14 sampelmajster

sampelmajster
  • 88 postów

Napisano 18 stycznia 2017 - 21:33

Uzytkuje od poczatku roku model 13'touch bar 16gb ram, 512 dysk. Procesor podstawowy - za mala roznica w wydajnosci, zeby brac wyzsza konfiguracje, oczywiscie wg mnie;)

Mozesz smialo brac, duzo ludzi narzeka na baterie, ale spokojnie przy tym co pisales 5-6h Ci wytrzyma, mi w zaleznosci od tego co robie - trzyma od 6h do 10h, jak brakuje pradu - laduje sie w niecale 2h! ;)

Nie mam z nim zadnych problemow, wszystko smiga az milo. Zero zajakniecia przy jakichkolwiek operacjach. Nic sie nie grzeje do tego. Ja polecam!



#15 C2O5

C2O5
  • 200 postów

Napisano 18 stycznia 2017 - 21:35

Uzytkuje od poczatku roku model 13'touch bar 16gb ram, 512 dysk. Procesor podstawowy - za mala roznica w wydajnosci, zeby brac wyzsza konfiguracje, oczywiscie wg mnie;)

Mozesz smialo brac, duzo ludzi narzeka na baterie, ale spokojnie przy tym co pisales 5-6h Ci wytrzyma, mi w zaleznosci od tego co robie - trzyma od 6h do 10h, jak brakuje pradu - laduje sie w niecale 2h! ;)

Nie mam z nim zadnych problemow, wszystko smiga az milo. Zero zajakniecia przy jakichkolwiek operacjach. Nic sie nie grzeje do tego. Ja polecam!

To prawda mniejsza bateria szybciej się ładuje :P

Co robiłeś że wytrzymał Ci 10h? :o



#16 Manski

Manski
  • 54 postów

Napisano 19 stycznia 2017 - 00:03

Dziękuje Panowie. Jutro zamawiam. Jak pomyśle o Win, kręcącym się kółeczku, niebieskim ekranie, smutnej buźce i napisie "Your PC ran into a problem it couldn’t handle, and now it needs to restart" to niech trzyma 2 godziny ale wezmę tego "PRO". Pozdr wszystkich

#17 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 19 stycznia 2017 - 09:56

Patrząc na to do czego używacie komputerów zastanawiam się po co ci procesor i7? Szkoda kasy. I dlaczego aż tak ważny jest czas pracy na baterii?



#18 Manski

Manski
  • 54 postów

Napisano 19 stycznia 2017 - 10:41

Patrząc na to do czego używacie komputerów zastanawiam się po co ci procesor i7? Szkoda kasy. I dlaczego aż tak ważny jest czas pracy na baterii?

chcę i7 bo nie samą pracą człowiek żyje ;-) Czasem lubię sobie coś podłubać z muzyką czy lekką grafiką. Dlaczego ważny czas. Bo w pracy jest tak, że nagle muszę wziąć ten laptop i wyjść z nim na godzinę - dlatego dobrze mieć zaps baterii



#19 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 19 stycznia 2017 - 11:11

chcę i7 bo nie samą pracą człowiek żyje ;-) Czasem lubię sobie coś podłubać z muzyką czy lekką grafiką.

Ale mowa o MBP13 czy 15"? Bo w 13" i7 jest 2-rdzeniowy i jego wydajność jest wieksza w stosunku do i5 dosłownie o pojedyncze procenty, dodatkowo okupione większym zuzyciem baterii i temperaturą, a w konsekwencji częstszą pracą wentylatorów. Więcej wad niż zalet i jeszcze dodatkowo trzeba za to dopłacić.



#20 Manski

Manski
  • 54 postów

Napisano 19 stycznia 2017 - 11:43

Ale mowa o MBP13 czy 15"? Bo w 13" i7 jest 2-rdzeniowy i jego wydajność jest wieksza w stosunku do i5 dosłownie o pojedyncze procenty, dodatkowo okupione większym zuzyciem baterii i temperaturą, a w konsekwencji częstszą pracą wentylatorów. Więcej wad niż zalet i jeszcze dodatkowo trzeba za to dopłacić.

Naprawdę są to tylko wady i 1% zalet. 


Jak mnie to wkurza jak każdy mówi co innego. Czy ktoś z was realnie jest mi w stanie powiedzieć, czy to będzie 10,15,30 minut krócej. Czy ten większy cache i taktowanie pomoże się w pewnych momentach nie zawiesić. Czy i7 jest to samo co i5 tylko w innej nazwie? Po co firma robi taką opcję wyboru tego procesowa - dla ZAROBKU? 



#21 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 19 stycznia 2017 - 12:05

Jak mnie to wkurza jak każdy mówi co innego. Czy ktoś z was realnie jest mi w stanie powiedzieć, czy to będzie 10,15,30 minut krócej. Czy ten większy cache i taktowanie pomoże się w pewnych momentach nie zawiesić. Czy i7 jest to samo co i5 tylko w innej nazwie? Po co firma robi taką opcję wyboru tego procesowa - dla ZAROBKU? 

 

Nikt Ci nie powie ile minut krócej bo to zależy od konkretnego scenariusza użycia - pod obciążeniem będzie zużywał więcej energii ale i szybciej wykona swoją pracę więc jak czas pełnego obciążenia dla i7 będzie krótszy niż dla i5 to niekoniecznie bateria szybciej padnie. Ale z drugiej strony jak będziesz go dodatkowo mocniej obciążał (bo skoro tak szybko działa to niech robi więcej :)) to faktycznie bateria szybciej padnie. Tak, i7 w modelu 13" to trochę podrasowane i5, znaczących różnic nie ma, dopiero w modelu 15" jest czterordzeniowy i7 i on jest już w wielu zastosowaniach wyraźnie mocniejszy od dwurdzeniowego i5. Trochę mocniejszy proc nie uchroni Cię przed zwiechami gdyż one najczęściej wynikają z niedopracowanego softu. Osobiście aż tak bym tego modelu 2016 nie demonizował, problemów nie ma aż tak dużo i będą one naprawiane w kolejnych aktualizacjach, gorzej z tą baterią - ale tu od razu było wiadomo, że lepiej niż w poprzednich modelach to raczej nie będzie...



#22 Manski

Manski
  • 54 postów

Napisano 19 stycznia 2017 - 12:24

Nikt Ci nie powie ile minut krócej bo to zależy od konkretnego scenariusza użycia - pod obciążeniem będzie zużywał więcej energii ale i szybciej wykona swoją pracę więc jak czas pełnego obciążenia dla i7 będzie krótszy niż dla i5 to niekoniecznie bateria szybciej padnie. Ale z drugiej strony jak będziesz go dodatkowo mocniej obciążał (bo skoro tak szybko działa to niech robi więcej :)) to faktycznie bateria szybciej padnie. Tak, i7 w modelu 13" to trochę podrasowane i5, znaczących różnic nie ma, dopiero w modelu 15" jest czterordzeniowy i7 i on jest już w wielu zastosowaniach wyraźnie mocniejszy od dwurdzeniowego i5. Trochę mocniejszy proc nie uchroni Cię przed zwiechami gdyż one najczęściej wynikają z niedopracowanego softu. Osobiście aż tak bym tego modelu 2016 nie demonizował, problemów nie ma aż tak dużo i będą one naprawiane w kolejnych aktualizacjach, gorzej z tą baterią - ale tu od razu było wiadomo, że lepiej niż w poprzednich modelach to raczej nie będzie...

Dziękuję za wyważoną odpowiedź. Już zamówiłem z i7. Mam 2 MBP i Aira z 2015 więc nie omieszkam dać znać jak wypadnie czas na baterii oraz wydajność. Proszę o zamknięcie tematu żeby się nie denerwował więcej ;-p



#23 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 19 stycznia 2017 - 12:32

No i spoko, jak finansowo nie ma problemu z i7 to nie widzę powodu aby sobie odmawiać :D  Daj później znać co i jak.



#24 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 19 stycznia 2017 - 12:32

Naprawdę są to tylko wady i 1% zalet. 

 

Tak. Nie pwiedziałem, że 1%, ale wzrost wydajności jest dostrzegalny głównie w programach do jej mierzenia. W praktyce, to czy film, czy coś innego bedzie się mielić 30 czy 28 minut raczej nie ma większego znaczenia.

 

Jak mnie to wkurza jak każdy mówi co innego. 

Na wkurzanie się to nie pomogę. Może melisa? ;) To jest forum i każdy może mieć nieco inne doświadczenia, ale jakoś nie widzę tutaj dużych rozbieżności w ocenie 2-rdzeniowego i7.

 

Czy ktoś z was realnie jest mi w stanie powiedzieć, czy to będzie 10,15,30 minut krócej.

Jak już wspomniano, nikt nie jest w stanie wiarygodnie podać Ci dokładnej liczby.

 

Czy ten większy cache i taktowanie pomoże się w pewnych momentach nie zawiesić.

Nie. Nie pomoże. Może spowodować lekkie skrócenie wykonywania złożonych prac, na przywieszki nie bedzie miało żadnego wpływu.

 

Czy i7 jest to samo co i5 tylko w innej nazwie?

W MBP13 praktycznie tak. W MBP15 jest 4-rdzeniowy i to już zupełnie inna liga. Jeżeli faktycznie wydajność ma dla Ciebie kluczowe znaczenie, szedłbym w kierunku wersji 15-calowej.

 

Po co firma robi taką opcję wyboru tego procesowa - dla ZAROBKU? 

Niektórzy są w stanie zapłacić każde pieniądze za dodatkowe 2-5% wydajności. Nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że to świadomy wybór.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 19 stycznia 2017 - 12:34


#25 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 19 stycznia 2017 - 13:46

Jak się tak dobrze znasz to w jakim celu pytasz? Czegoś tu nie rozumiem... Zawsze pierwsze generację Macintoshy to pełne błędów buble. Śmieszna pojemność baterii względem poprzednika... Zamiast iść w coraz większą, nagle BUM - dajemy mniejszą pojemność i potem widać tego skutki, problemy z wyświetlaniem grafiki dotyczy to zarówno Intela jak i AMD i tyle z tych znanych, dla mnie to wystarczające powody aby kupić następną już dorobioną generację, ale rób jak uważasz. Używałem MBP 16' przez miesiąc i cieszę się, że już go nie mam... To nie jest sprzęt do profesjonalnej pracy, zresztą jak można to nazwać profesjonalnym sprzętem jeżeli prawie 7 letni MacBook pracuję dłużej na baterii od niego...

 

iMac to dopiero szmelc nawet sekundy na baterii nie wytrzyma. Nie śmieć chłopie forum bo człowiek pyta o konkrety a ty odpowiadasz bzdury wyczytane w internecie. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych