Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

"Pora Spać" (iPhone 7, iOS 10) a baterii.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 seroMack

seroMack
  • 628 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 stycznia 2017 - 09:02

Czy ktokolwiek z Was używa aplikacji Pora Spać?

Wczoraj wieczorem włączyłem ją po raz pierwszy. O godz. 22:30 wskaźnik naładowania baterii wskazywał 23%. Następnego dnia, o 6:00, telefon był rozładowany. Czy to możliwe, by aplikacja Pora Spać pobierała tak dużo energii?

Telefon jest urządzeniem nowym, kupionym i po raz pierwszy uruchomionym dwa tygodnie temu.

 

Proszę o Wasze spostrzeżenia, wnioski, opinie.

 

Pozdrawiam serdecznie!

 

sM


Użytkownik seroMack edytował ten post 18 stycznia 2017 - 09:02


#2 Arekko

Arekko
  • 292 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 stycznia 2017 - 09:48

Więc zapewne musiałeś zostawić jakąś aplikację działającą w tel, która zjadła Ci baterię, używam Pora Spać od samego początku istnienia tej opcji i nie zauważyłem, żadnego negatywnego wpływu na baterię.


  • seroMack lubi to

#3 seroMack

seroMack
  • 628 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 stycznia 2017 - 11:26

Dzięki :-) Sprawdzę dziś w nocy i dam znać.

#4 seroMack

seroMack
  • 628 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 stycznia 2017 - 23:10

Więc zapewne musiałeś zostawić jakąś aplikację działającą w tel, która zjadła Ci baterię, używam Pora Spać od samego początku istnienia tej opcji i nie zauważyłem, żadnego negatywnego wpływu na baterię.

Wszystkie sleep trackery pracują w nocy, zjadając sporo baterii. Aplikacja Apple jest tutaj wyjątkiem? Na jakiej zasadzie rejestruje ruch ciała śpiącego? Nie zużywa przy tym większej ilości energii? I skąd wie ile godzin tak naprawdę spałem? Początek snu ustawiłem na 22:30, mamy 23:10 - skąd aplikacja będzie "wiedziała" jak długo spałem, skoro przez ostatnie 30 min telefon leżał na półce, nie rejestrując żadnego ruchu? Czy ktoś zna odpowiedzi na te pytania?

Jest 23:10 i 39% baterii. Zobaczymy co będzie rano...

Użytkownik seroMack edytował ten post 18 stycznia 2017 - 23:12


#5 Kuba2000

Kuba2000
  • 2 043 postów
  • SkądKielce

Napisano 19 stycznia 2017 - 06:58

Mam wrażenie że telefon uznaje że śpisz a gdybyś używał by to rejestrował. Ja swojego iP kładę na szafce nocnej a funkcja pora spać jest dla mnie jako budzik z funkcjonalnością wyliczenia czasu snu i przypomnienia o godzinie snu.

iPhone 6S PLUS 128GB SILVER | Apple Watch Series 3 42mm Fog | Asus A501LX i7 5500U Nvidia GE FORCE 950M 8GB ram 1TB Dysk twardy


#6 seroMack

seroMack
  • 628 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 stycznia 2017 - 22:05

Arekko miał rację - funkcja "Pora spać" nie pożera baterii. Musiałem mieć uruchomione w tle jeszcze co innego...
Póki co jednak nie zarejestrował mojego snu jakkolwiek, po trzech dniach analiza snu jest "płaska", żadnych zmian.

Dzięki! :)

#7 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 19 stycznia 2017 - 22:18

Ta funkcja nie zżera baterii, bo to po prostu zwykły budzik i takie przypomnienie kiedy masz się położyć. Analiza snu będzie wtedy jeśli kupi się jakieś urządzenie do analizy snu np takie http://www.apple.com...ddit-3?fnode=7d

 

A jeżeli się nie ma takiego lub podobnego urządzenia to ta funkcja będzie zjadała tyle co zwykły budzik i tyle.


Użytkownik maciek5s edytował ten post 19 stycznia 2017 - 22:18

iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#8 Arekko

Arekko
  • 292 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 stycznia 2017 - 22:23

Ta funkcja nie zżera baterii, bo to po prostu zwykły budzik i takie przypomnienie kiedy masz się położyć. Analiza snu będzie wtedy jeśli kupi się jakieś urządzenie do analizy snu np takie http://www.apple.com...ddit-3?fnode=7d

 

A jeżeli się nie ma takiego lub podobnego urządzenia to ta funkcja będzie zjadała tyle co zwykły budzik i tyle.

 

No nie wiem, wydaje mi się, że jednak trochę zbiera informację o śnie, włącz sobie tą opcję i sprawdź potem historię Twojego snu, zobaczysz, że podane są dokładne godziny, w których prawdopodobnie położyłeś się spać. Jednak jakaś prosta analiza jest. Jeżeli chcielibyśmy uzyskać dokładniejsze dane musimy dokupić sprzęt - z tym się zgodzę maciek5s.


  • kubbach lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych