Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MBP mid 2012 – brak działającego systemu na dysku – jak zainstalować?


Najlepsza odpowiedź LookasF , 14 kwietnia 2017 - 20:59

Musisz mieć instalator systemu w wersji 10.7.4, niższych nie da się zainstalować na tym MacBooku. Jeśli masz na tym pendrive 10.7, 10.7.1, 10.7.2 lub 10.7.3 to będziesz miał znak zakazu podczas uruchamiania.

Już sobie poradziłem. Sprawa wygląda dość prosto.

Jest coś takiego jak partycja Rcovery (internetowa), z której można przywrócić system, który był dostarczony z laptopem. 

Podobno to działa z MB od 2011 roku

Aby przywrócić system trzeba użyć kombinacji klawiszy alt+cmd+shift podczas uruchamiania komputera.

Ja zainstalowałem 10.7 na wcześniej przygotowaną partycję obok OS Sierra.

Pozdawiam

Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 sucharenko

sucharenko
  • 6 postów
  • Skądszczecinek

Napisano 13 stycznia 2017 - 22:46

Zakupiłem używanego Mbp 2012 mid, z prockiem i5. Problem tkwi w tym, że był on zabezpieczony hasłem, więc postanowiłem użyć do niego mojego dysku ssd 512 Gb ze snow leopard. Niestety po włożeniu do maca okazało się, że nie odpala się ( łudziłem się, że zadziała ). Tamten nowy dysk skasowałem i zainstalowałem na nim z dysku usb kopie mojego systemu , który działa sobie na starym macu. Chyba pokiełbasiłem kolejności i zamiary, w rezultacie mam dwa dyski z tą samą zawartością, a żaden z nich nie działa na nowym macu. Jak rozsądnie wyjść z tej opresji, potrzebuje nowego maca na dniach żeby grać na nim imprezę a tu taka lipa ! Pomoże ktoś rozsądnie ?



#2 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 stycznia 2017 - 23:16

Po pierwsze nie krzycz ;) Tytuł Ci poprawiłem już z tego względu i ze względu na jego mało konkretną treść.

 

Po drugie na Mid 2012 minimalny system to 10.7.3.

Co możesz zrobić w swojej sytuacji? Skombinuj instalator wersji systemu, który chcesz postawić, zrób pendrive'a instalacyjnego, zainstaluj system na czysto, zmigruj konto użytkownika i soft z Mid 2010.

Albo użyj Internet Recovery: http://osxdaily.com/...ernet-recovery/


mac-pro.pl

Serwis i (roz)budowa stacji roboczych Apple
Masz problem z Makiem Pro? Brakuje mu mocy?

Pisz lub dzwoń: 501211594


#3 sucharenko

sucharenko
  • 6 postów
  • Skądszczecinek

Napisano 13 stycznia 2017 - 23:49

serdecznie dziękuję za poprawienie tematu , lecz skąd ja wezmę teraz instalkę na penie? nie mam zielonego pojęcia. rozumiem, że wersja zrzucona na dysk usb na time machine raczej mi się na nic nie zda :)


dodam, że pospieszyłem się także wsadziłem dysk ssd ii zacząłem już proces odzyskiwania systemu przez internet. pozostało mi 1;34, tylko czy coś mi to da? czasem czy nie skasuje sobie dysku ssd?



#4 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 14 stycznia 2017 - 00:47

Zakupiłem używanego Mbp 2012 mid, z prockiem i5. Problem tkwi w tym, że był on zabezpieczony hasłem, więc postanowiłem…


Mnie się już ta część podoba, choć jeszcze nikogo nie podejrzewam. Można jednak prosić o sprecyzowanie?

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#5 sucharenko

sucharenko
  • 6 postów
  • Skądszczecinek

Napisano 14 stycznia 2017 - 02:08

Sprecyzowanie czego ? Kupiłem rocznego z faktura zakupu z Saturna. Proszę nie wyobrażać sobie szemranego pochodzenia. Mac miał menu po francusku i miał na starcie zablokowane hasło profilem , wiec postanowiłem zrobić jak zrobiłem

#6 sucharenko

sucharenko
  • 6 postów
  • Skądszczecinek

Napisano 14 stycznia 2017 - 08:58

pokazało mi się manu odzyskiwania, znaznaczyłem, żeby wgrał się nowy soft w tym przypadku el kapitan. Możliwe, że trwa to 30 godzin ??? w nocy było 30 godzin, rano pokazało się 25. to jest masakra czasowa ;)



#7 LookasF

LookasF
  • 5 postów

Napisano 12 kwietnia 2017 - 17:37

Hej

Podepnę się pod temat

Mam na pokładzie mid 2012 MBP OS X Sierra

Muszę mieć również 10.7

Mam pendrive z systemem Lion ale podczas bootowania nie pozwala uruchomić instalatora

pokazuję się cały szary ekran z "x" na środku.

Może źle przygotowałem penka?

Bardzo proszę o pomoc

Dzięki



#8 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 kwietnia 2017 - 08:10

Musisz mieć instalator systemu w wersji 10.7.4, niższych nie da się zainstalować na tym MacBooku. Jeśli masz na tym pendrive 10.7, 10.7.1, 10.7.2 lub 10.7.3 to będziesz miał znak zakazu podczas uruchamiania.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#9 LookasF

LookasF
  • 5 postów

Napisano 14 kwietnia 2017 - 20:59   Najlepsza odpowiedź

Musisz mieć instalator systemu w wersji 10.7.4, niższych nie da się zainstalować na tym MacBooku. Jeśli masz na tym pendrive 10.7, 10.7.1, 10.7.2 lub 10.7.3 to będziesz miał znak zakazu podczas uruchamiania.

Już sobie poradziłem. Sprawa wygląda dość prosto.

Jest coś takiego jak partycja Rcovery (internetowa), z której można przywrócić system, który był dostarczony z laptopem. 

Podobno to działa z MB od 2011 roku

Aby przywrócić system trzeba użyć kombinacji klawiszy alt+cmd+shift podczas uruchamiania komputera.

Ja zainstalowałem 10.7 na wcześniej przygotowaną partycję obok OS Sierra.

Pozdawiam



#10 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 18 kwietnia 2017 - 15:36

[…]

Jest coś takiego jak partycja Rcovery (internetowa), z której można przywrócić system, który był dostarczony z laptopem. 

[…]

 

Oczywista oczywistość. Zamykamy.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych