Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 5S w roku 2017


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 niezdecydowany12

niezdecydowany12
  • 2 postów

Napisano 08 stycznia 2017 - 23:41

Dobry wieczór! icon_smile.gif

Piszę do Was z wielką prośbą o pomoc/poradę/propozycję co do wyboru telefonu na aktualny 2017 rok.
Miałem telefon z Windowsem (na dzień dzisiejszy ODPADAJĄ), Android jest mi dobrze znany, jak chyba każdemu (aktualnie posiadam Samsung Galaxy S3 NEO i muszę przyznać pancerność tych telefonów). Niestety Android stał się dla mnie monotonnym, nudnym i często zacinającym się systemem.
Ostatnio bardzo zainteresował mnie system iOS i zawiesiłem oko na iPhone 5S. Zdaję sobie sprawę z tego, że ten telefon nie jest świeżym produktem, ma już parę lat, jednak bardzo mi się podoba.

To co będę chciał robić na zakupionym telefonie to:
pisanie smsów, mesendżer, fejsbuki, snapczaty, przeglądarka www (gry na 99% odpadają)

Naczytałem się wiele o iPhonie 5S, oglądałem wiele filmików z nim związanych. Znam jego wady, zalety. 
I tutaj pojawia się pytanie. Czy w obecnym 2017 roku, opłaca się jeszcze kupować iP 5S? Jak wygląda sprawa wsparcia? Czekać jeszcze jakiś czas z kupnem i poczekać, aż cena jeszcze spadnie? (o ile w ogóle spadnie),

Zapraszam do dyskusji,
pozdrawiam icon_smile.gif



#2 nosferatu

nosferatu
  • 120 postów

Napisano 08 stycznia 2017 - 23:53

Nowego? Nie :). Jeśli jesteś zainteresowany telefonami z 4-calowym ekranem, to oczywiście polecam model SE, który jest wart swoich pieniędzy (jeśli faktycznie nie potrzebujesz dużego ekranu) i będzie służył dobrze kilka lat. 5S niestety już gaśnie i nowy egzemplarz będzie zakupem oderwanym od rzeczywistości.

Ewentualnie używka od kolegi będzie dobra, ale ze zrozumieniem że to prawie 3.5 letnia konstrukcja.


  • Piotr X lubi to

#3 iSEe

iSEe
  • 249 postów
  • Płeć:
  • Skądże znowu

Napisano 09 stycznia 2017 - 00:15

Cena spadnie do 1100 może 1200 zł tak jak było w przypadku 4S. Według mnie 5S do tego co opisujesz da radę i będzie wystarczający. Na początek przygody z iOS jest ok ale pamiętaj o faktach jak w powyższym poście.

iPhone SE (2016) + iPad Air M1 + Watch SE


#4 aieq

aieq
  • 75 postów
  • Skąd3-miasto

Napisano 09 stycznia 2017 - 00:41

Jeżeli kupujesz telefon na maksymalnie rok czasu to myślę że iP5s jak najbardziej spełni Twoje wymagania. Jednakże, gdy masz w planie być w posiadaniu tego modelu dłużej niż rok (a rozumiem że budżet masz ograniczony wybierając 5s) to na Twoim miejscu zastanowiłbym się jednak nad dołożeniem kilku stówek i zakupem nowego (w tych samych rozmiarach) iPhone SE lub ewentualnie większej 6-ski w podobnej cenie.


Użytkownik aieq edytował ten post 09 stycznia 2017 - 00:43

 MacBook Air 2020 | M1 | 8GB | 256GB,  iPhone 11 Pro Max | 64GB,  Apple Watch 6 | 44mm | Space Gray, 


#5 Piotr X

Piotr X
  • 123 postów
  • SkądGdynia

Napisano 09 stycznia 2017 - 00:46

Moim zdaniem nie opłaca się schodzić poniżej SE. Wyglądem to samo co 5s a bebechy poniekąd od 6s. Tak jak ktoś napisał wyżej faktycznie jest wart swojej ceny, na pewno to będzie telefon na kolejne lata (o ile wcześniej nie kupisz nic nowszego bo po prostu będziesz chciał ;) ) 5s jest fajny też, nówki widziałem w Cortland za 1400zł natomiast SE nieco ponad 2k i chyba mają też tam raty 0% na iPhona ale chyba do jutra - to musisz sprawdzic.


Ktoś jeszcze napisał o iPhonie 6 - moim zdaniem zupełnie się nie opłaca bo lepsze parametry ma już SE więc albo SE albo 6s no albo 7.



#6 Krzysztof II

Krzysztof II
  • 96 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 09 stycznia 2017 - 01:50

Odpuść sobie 5S, szukaj SE omijaj reselerów i sklepy sieciowe.

W tej chwili jak się uprzesz na portalach z ogłoszeniami możesz kupić iPhone SE w wersji 16GB za ok. 1500 zł nowego, zafoliowanego - z fakturą,

lekko używanego 200 zł taniej - choć dla mnie sobiście zakup używanych urządzeń odpada.

Na 5S dostaniesz jeszcze lepsze okazje, ale od iOS 11 ten telefon zwolni jeszcze wyraźniej i nie będziesz w pełni zadowolony ze zmiany systemu.

Pozdrawiam


 iPhone Xs 64GB  iPhone 4s 64GB  iPad Pro 10.5 64GB


#7 niezdecydowany12

niezdecydowany12
  • 2 postów

Napisano 09 stycznia 2017 - 10:27

Odpuść sobie 5S, szukaj SE omijaj reselerów i sklepy sieciowe.
W tej chwili jak się uprzesz na portalach z ogłoszeniami możesz kupić iPhone SE w wersji 16GB za ok. 1500 zł nowego, zafoliowanego - z fakturą


Patrzyłem na SE, wiem że jest o wiele lepszy ale niestety, aktualnie mam trochę ograniczone środki pieniężne.
Czy takie telefony o jakich wspominasz, nowe z fakturą, w folii, dużo tańsze są oryginalne? Słyszałem, że często gęsto można dostać bardzo dobrze zrobioną podróbkę, a tego chciałbym uniknąć.

Wszyscy odradzacie mi 5S i chyba wytrzymam się z zakupem tego telefonu. Poczekam parę do czerwca i wtedy kupię SE ;)

#8 nosferatu

nosferatu
  • 120 postów

Napisano 09 stycznia 2017 - 10:52

Najlepiej kupować od ludzi, którzy przedłużyli umowę z operatorem i chcą mieć gotówkę zamiast telefonu. Dostajesz fakturę i pewność, że to jest naprawdę nowy egzemplarz z ważnymi prawami gwarancyjnymi.

 

Niestety, trzeba sobie odmówić zakupu teraz i przeczekać. Ale warto ;), pieniędzy nie zmarnujesz. Sam mam SE i to najbardziej udany zakup telefonu w mojej "historii". Może ewentualnie mogłem postarać o większą pamięć, ale jeszcze nigdy nie zapchałem telefonu.


Użytkownik nosferatu edytował ten post 09 stycznia 2017 - 10:53


#9 Krzysztof II

Krzysztof II
  • 96 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 09 stycznia 2017 - 16:17

Jeżeli Twój obecny telefon Ci wystarcza i wymiana nie jest paląca - warto się wstrzymać.
Przede wszystkim telefon ma kilka cech umożlliwiających sprawdzenie, są to:
* numer seryjny(wpisujemy na stronie Self Solve)
* numer IMEI(wpisujemy na stronie Sprawdź Status blokady iCloud)
Jeżeli strony dadzą odpowiedzi, wszystko jest poprawnie.
Najlepiej zakup telefon bezpośrednio z fakturą
- sprawdź czy IMEI z faktury zgadza się z tym na odwrocie pudełka, oraz o ile pudełko jest odfoliowane na tylnej obudowie telefonu.

 iPhone Xs 64GB  iPhone 4s 64GB  iPad Pro 10.5 64GB


#10 hime333

hime333
  • 18 postów

Napisano 10 stycznia 2017 - 03:04

Bawi a za razem żenuje pisanie ze android sie ścina będąc użytkownikiem Galaxy S3 modelu który wyszedł ponad 4 lata temu, z jednym giga ramem, przestarzałym procesorem jak na dzień dzisiejszy i stara nakładka Touchwiz. Kup sobie Galaxy S6/S7 czy chociażby Lg G4/G5 to nie odczujesz najmniejszego laga.


Jestem byłym posiadaczem iPhone 5s. Jest dość płynny, ale to tyle. Messanger długo muli zanim się włączy, to samo Snapchat, niektóre gry już tez były dla niego trochę zbyt wymagające. Oczywiście jak na swoje lata to i tak dobrze daje radę ale super płynności sie nie spodziewaj. Bateria to porażaka. I to był główny powód dla którego zmieniłem 5s na SE. Oraz fakt ze 5s za niedługo przestanie być wspierany.

#11 Toxek

Toxek
  • 12 postów

Napisano 11 stycznia 2017 - 17:15

Mam nowego Galaxy J5 hime333 - po 4 miesiącach użytkowania tylko w pracy, czyli rozmowy, sms i kilka zdjęć telefon muli przy otwieraniu kontaktów. Srajfon ma 3,5 roku i daje radę. 

Co do postu autora - za kolegami - doinwestuj do SE, opłaci się. 



#12 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 11 stycznia 2017 - 17:37

J5 to gdzieś półka 4s. Jeden z najtańszych telefonów tego producenta - on z założenia będzie mulił bo jako taki telefon został wypuszczony - mulący złom stworzony do wciskania za 1zł w abonamencie.  



#13 hime333

hime333
  • 18 postów

Napisano 12 stycznia 2017 - 02:21

Mam nowego Galaxy J5 hime333 - po 4 miesiącach użytkowania tylko w pracy, czyli rozmowy, sms i kilka zdjęć telefon muli przy otwieraniu kontaktów. Srajfon ma 3,5 roku i daje radę.

Co do postu autora - za kolegami - doinwestuj do SE, opłaci się.


No sorry Ale J5 to smartfon budżetowy za 600 zł Wiec czego się spodziewać? a 5s mimo ze ma 3 lata był flagowcem Wiec to żaden argument.

#14 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 12 stycznia 2017 - 11:09

Do takich zastosowań 5s wystarczy jeszcze na lata.



#15 kozaczkowa

kozaczkowa
  • 19 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 03 marca 2017 - 10:08

na pewno chcesz iphone? w tej cenie śmiało znajdziesz coś dużo lepszego na androidzie



#16 pinczerek

pinczerek
  • 16 postów

Napisano 03 marca 2017 - 11:30

Zamaist iPhonea polecałbym HTC, albo Samsunga, ewentualnie sony



#17 Łukasz Banach

Łukasz Banach
  • 232 postów

Napisano 04 marca 2017 - 15:05

Lepiej trochę dołożyć do SE, 5s jest okej ale cenowo zbliżony do SE, a z kolei SE już i wiele wiele lepsze podzespoły ma, za 1500 już kupisz zafoliowany nowy z papierami od osoby prywatnej co w sieci dostała na przedłużenie i chce szybko sprzedać :)


 MacBook Pro (2019) | Intel Core i5 8 generacji Quad-Core TurboBoost do 3.9GHZ | 8GB 2133MHZ | Iris Pro 645 1536MB |  iPhone XS Max 64GB Gold | Apple Watch Series 5 44mm Silver | AirPods Pro


#18 mstanko

mstanko
  • 469 postów
  • SkądWągrowiec

Napisano 04 marca 2017 - 21:17

Ja kupiłem SE za 1450 zł. Cena teoretycznie była nie do negocjacji. Żałuję, że nie spróbowałem. Może bym jeszcze te 50 zł urwał. W porównaniu do 5s, którego miałem i który działał na iOS 9.3.5, różnica jest bardzo duża na korzyść SE. A podejrzewam, że gdyby 5s miał iOS 10 to byłaby jeszcze większa.

Warto śledzić olx w swojej okolicy. Jeśli SE da się kupić za takie pieniądze to szukanie 5s niewiele taniej mija się z celem.



#19 kozaczkowa

kozaczkowa
  • 19 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 06 marca 2017 - 14:17

porównaj sobie telefony w porównywarce. w zestawieniu zawsze lepiej to wygląda. np na komorkomacie.  nie mniej jednak co do apple w tej cenie, to nie jestem zbytnio przekonana. choć sama mam i phone se



#20 pinczerek

pinczerek
  • 16 postów

Napisano 07 marca 2017 - 11:43

SE do jakiego iOSa, się aktualizuje?



#21 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 marca 2017 - 11:51

Do najnowszego 10.2.1


Użytkownik effe edytował ten post 07 marca 2017 - 11:51

iPhone 12 mini 


#22 pinczerek

pinczerek
  • 16 postów

Napisano 08 marca 2017 - 11:36

Do najnowszego 10.2.1

bo ktoś mi kiedyś powiedział, że zatrzymuje się na jakimś tam poziomie i do najnowszego nie przechodzi



#23 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 08 marca 2017 - 11:43

bo ktoś mi kiedyś powiedział, że zatrzymuje się na jakimś tam poziomie i do najnowszego nie przechodzi

 

A kto ci tak mówił ?Jakiś przedstawiciel Apple że w ogóle zainteresowałeś się jego słowami ? 



#24 pinczerek

pinczerek
  • 16 postów

Napisano 09 marca 2017 - 10:06

mój znajomy, który ma iphonea. zdziwiłem się, bo czytam sporo o apple i nigdy nic takiego nie słyszałem



#25 Łukasz Banach

Łukasz Banach
  • 232 postów

Napisano 09 marca 2017 - 15:51

Hahahaha, to dobry znajomy, pozdrów go. SE będzie jeszcze wspierany przez 2 lata jeżeli chodzi o aktualizacje iOS.


 MacBook Pro (2019) | Intel Core i5 8 generacji Quad-Core TurboBoost do 3.9GHZ | 8GB 2133MHZ | Iris Pro 645 1536MB |  iPhone XS Max 64GB Gold | Apple Watch Series 5 44mm Silver | AirPods Pro





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych