Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wifi calling Apple Watch & iPhone


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 marttinoPL

marttinoPL
  • 14 postów
  • SkądLeszno

Napisano 07 stycznia 2017 - 10:43

Witajcie, uświadomcie mnie czy ja dobrze rozumiem instrukcję obsługi AW? Gdy mamy uruchomioną usługę wifi calling - w moim przypadku w sieci Orange (dzwoniłem i poprosiłem o uruchomienie = Ok 72h czekania.) to gdy zegarek jest poza zasięgiem iPhona to gdy obydwa urządzenia są podpięte pod sieć wifi a nie są sparowane to i tak wymiana wszystkich danych odbywa się?
iPhone SE, Ipad 2 Air, Apple Watch 2, Apple TV 4, MacBook Air 13

#2 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 07 stycznia 2017 - 11:21

Wifi Calling w Orange na pewno obsługuje iPhony? W Play to niedawno ruszyło i tylko niektóre modele z androidem są obsługiwane.

#3 marttinoPL

marttinoPL
  • 14 postów
  • SkądLeszno

Napisano 07 stycznia 2017 - 11:35

Poprosiłem o uruchomienie, ale czy na pewno działa z iPhone to nie wiem - wydaje mi się, że tak gdyż Apple Watch jest widoczny w sieci wifi i dane są synchronizowane , przynajmniej tak mi się wydaje. Zapytam jeszcze raz w Orange czy działa wifi calling w iPhone
iPhone SE, Ipad 2 Air, Apple Watch 2, Apple TV 4, MacBook Air 13

#4 iNdeed

iNdeed
  • 164 postów

Napisano 08 stycznia 2017 - 01:31

Coś ci sie pomyliło, w Polskim Orange nie ma wifi calling. Nie wiem co ty włączyłeś, ale na pewno nie to.

Pod koniec pierwszego kwartału ma być odpalony VoLTE, ale to zupełnie co innego.

Kolejna sprawa, ze wifi calling nigdy nie będzie działał na zegarku, w żadnej sieci na świecie. Do działania tej usługi potrzebny jest aktywna karta sim i wbudowany modem, czego AW nie ma.

Użytkownik iNdeed edytował ten post 08 stycznia 2017 - 01:32


#5 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 08 stycznia 2017 - 11:07

Witajcie, uświadomcie mnie czy ja dobrze rozumiem instrukcję obsługi AW? Gdy mamy uruchomioną usługę wifi calling - w moim przypadku w sieci Orange (dzwoniłem i poprosiłem o uruchomienie = Ok 72h czekania.) to gdy zegarek jest poza zasięgiem iPhona to gdy obydwa urządzenia są podpięte pod sieć wifi a nie są sparowane to i tak wymiana wszystkich danych odbywa się?

AW "wie" o sieciach WiFi tyle, ile "wie" sparowany z nim iPhone. Jak odłączysz AW od iPhone to AW nic nie wie o żadnej sieci WiFi.

Być może chodzi Ci o: https://support.appl.../pl-pl/HT203032 , ale: a ) AW musi być sparowany z iPhone (może nie być w jego zasięgu) , b ) tej usługi Orange w Polsce jeszcze nie wspiera dla iPhone (ale np. we Francji już tak).


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#6 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 stycznia 2017 - 12:37

Kolejna sprawa, ze wifi calling nigdy nie będzie działał na zegarku, w żadnej sieci na świecie. Do działania tej usługi potrzebny jest aktywna karta sim i wbudowany modem, czego AW nie ma.


Do WiFi Calling potrzebne jest... WiFi a to AW ma. Wystarczy, że jest sparowany z telefonem, żeby wiedzieć, że ma aktywną kartę SIM. Niewiele się będzie to różniło od rozmów z poziomu zegarka, z tym, że będzie szło po WiFi bezpośrednio zamiast po BT. Technicznie jest jak najbardziej możliwe. Inna sprawa czy będzie to działać, czy Apple przewidziało taką możłiwość.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#7 marttinoPL

marttinoPL
  • 14 postów
  • SkądLeszno

Napisano 08 stycznia 2017 - 13:26

Skoro tak mówicie to tak jest, mnie zmyliło to że widzę w ustawieniach routera podpięty AW przez wifi widocznie to sparowane AW
PScreen
Prscreen
Mówimy o applewatch 2
Oj chyba nie macie racji odpiął iPhona od wifi a Apple Watch 2 jest nadal podpięty od 10 min.

Załączone pliki


iPhone SE, Ipad 2 Air, Apple Watch 2, Apple TV 4, MacBook Air 13

#8 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 stycznia 2017 - 13:27

Bo AppleWatch paruje się z telefonem poprzez BT ale jak zgubi się zasięg BT to komunikacja idzie przez chmurę po WiFi.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#9 marttinoPL

marttinoPL
  • 14 postów
  • SkądLeszno

Napisano 08 stycznia 2017 - 13:38

Rewelacyjna informacja kolego to zaczynam poszerzać zasięg wifi w moim otoczeniu.
iPhone SE, Ipad 2 Air, Apple Watch 2, Apple TV 4, MacBook Air 13




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych