Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Win10 nie instaluje się przez bootcamp na drugim dysku (z DVD i pendrive)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 bogdanh

bogdanh
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 stycznia 2017 - 22:56

Samodzielna instalacja z DVD przechodzi bez problemu, ale przy użyciu BootCamp z OSX staje z komunikatem, że partycja jest niewłaściwa (już w trakcie właściwej instalacji po restarcie maszyny). Nie pomaga kasowanie partycji i tworzenie jej spod instalacji.

Nie ma znaczenia czy instalacja jest robiona z DVD czy z pendrive.
Drugi problem to wersja BootCamp.

Po instalacji zrobionej bezpośrednio z DVD uruchamiam bootcamp z pendrive i doztaję komunikat, że jest on do wersji Win7, choć był ściągnięty jako najnowszy przez Asystenta BC. Pomaga zmiana ustawień pliku, ale może z tego powodu po zainstalowaniu nie działa Magic Mouse i pies wie co jeszcze. Na gołym systemie Magic Mouse działa tyle, że bez scroll i gestów...

Kiszka...

Jakieś rady?

---EDIT---

Apple robi nas w konia. :)

Ten niby najnowszy BootCamp ściągany przez Sierrę datowany jest na 2011rok. 

Czyli drivery są g. warte dla Win10 (??)


Użytkownik bogdanh edytował ten post 05 stycznia 2017 - 23:04

Loading

Mac Mini M1, iMac 9.1 (nowsza historia), Mac Pro 3.1/5.1 12GB RAM/Catalina


#2 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 06 stycznia 2017 - 10:05

BootCamp, to narzędzie dla ludzi przyzwyczajonych do prowadzenia ich za rączkę przez Apple. Nie od dziś wiadomo, że Apple wolało by, żeby ludzie przestali korzystać z Windows. Dlatego wszystko, co przez tą firmę jest robione na inny system jest niedopracowane i pełne wad. Taka polityka korporacji.

 

Jeśli zainstalowałeś Windows normalnie z nośnika DVD lub pena, to dodaj tylko sterowniki bootcamp i to wystarczy.


  • bogdanh lubi to

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#3 bogdanh

bogdanh
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 stycznia 2017 - 10:28

BootCamp, to narzędzie dla ludzi przyzwyczajonych do prowadzenia ich za rączkę przez Apple. Nie od dziś wiadomo, że Apple wolało by, żeby ludzie przestali korzystać z Windows. Dlatego wszystko, co przez tą firmę jest robione na inny system jest niedopracowane i pełne wad. Taka polityka korporacji.

Jeśli zainstalowałeś Windows normalnie z nośnika DVD lub pena, to dodaj tylko sterowniki bootcamp i to wystarczy.

Po dwóch dniach walki właśnie zakończyłem sprawę, zostawiając "bezpośrednią" instalację z DVD.

Przestroga dla innych...

Nie wczytywać "w ciemno" driverów od Appla (w temacie Magic Mouse i bluetooth). Po czystej instalacji mysz pracuje poza przewijaniem, a po zainstalowaniu driverów przez setup.exe bluetooth wariuje i nie łączy się z myszą. Nie wspominając już o tym, że drivery są z 2011roku dla Win7.
Po kolei uruchamiałem poszczególne drivery pomijając bluetooth i mouse. Nie wiem tylko jak wygląda sprawa gładzików i ich "bajerów", bo mam Pro.

----
Pozostaje jednak problem - "Preferencje systemowe/Dysk startowy" nie widzą dysku z Windows (zapewne przez brak partycji EFI, ale "czysta" instalacja jej nie tworzy).


Loading

Mac Mini M1, iMac 9.1 (nowsza historia), Mac Pro 3.1/5.1 12GB RAM/Catalina


#4 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 06 stycznia 2017 - 11:32

A odnośnie myszy, czy próbowałeś takiego sposobu?


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#5 bogdanh

bogdanh
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 stycznia 2017 - 22:54

A odnośnie myszy, czy próbowałeś takiego sposobu?

Dziękuję za podpowiedź. Próbowałem, ale sprawdzę czy robiłem upgrade właściwego sterownika...


Loading

Mac Mini M1, iMac 9.1 (nowsza historia), Mac Pro 3.1/5.1 12GB RAM/Catalina





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych